Breaking Dawn

·
Okunma
·
Beğeni
·
22bin
Gösterim
Adı:
Breaking Dawn
Baskı tarihi:
19 Ağustos 2019
Sayfa sayısı:
720
Format:
Karton kapak
ISBN:
978-1907410352
Kitabın türü:
Dil:
English
Yayınevi:
Atom
Baskılar:
Şafak Vakti
Şafak Vakti
Breaking Dawn
Şafak Vakti
Breaking Dawn
Twilight tempted the imagination . . . New Moon made readers thirsty for more . . . Eclipse turned the saga into a worldwide phenomenon . . . And now - the book that everyone has been waiting for . . . Breaking Dawn.

In the much anticipated fourth book in Stephenie Meyer's love story, questions will be answered and the fate of Bella and Edward will be revealed.
592 syf.
·Puan vermedi
sri son kitabı bella vampire dönüşürken kızlarını korumak için ellinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar cullen ailesi.
fover.
bella swan
edwırd cullen
alice
emmmt
roseie
jasper
aro
marcus
jake
592 syf.
·10/10 puan
Serinin dördüncü ve son kitabı, olayların nihayete erdiren kitap olmasıyla dikkat çekiyor. Kitabın kurgusu ve olaylar o kadar hızlı, çok ve o kadar sürükleyici ki... Bu nedenle kitap, iki bölüm halinde filme çekildi. Pek çok kırılma noktası yaşıyoruz. Bella özelinde Cullen'lar pek çok değişimden geçiyor. Güzel bir evlilik ve balayının ardından, beklenmedik bir sürpriz Bella ve Edward'ı zor duruma sokar. Eve döndüklerinde, Bella bu sürprizi sürdürebilmek adına hayatını riske eder. Ve en sonunda vampir olarak uyanır. Çok görkemli bir vampirdir, özel yeteneği koruma kalkanı yaratmaktır. Ancak yine başları beladan kurtulmaz. Bu sefer de Volturi grubu, Renesmee konusunda hareketlenir. Cullen'lar ise hem kurtlarla işbirliği yaparak hem de çeşitli vampir kabilelerinden arkadaşlarını toplayarak Volturi'ye karşı durmaya çalışır. Dediğim gibi çok olay vardı ve hareketliydi. Hep Alacakaranlık'ı serinin favori kitabı görürdüm; fakat Şafak Vakti fikrimi değiştirdi. Bu dünyanın en güzel vampir hikayesi, 2-3 yeni kitapla daha devam etseydi..
592 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Serinin dört kitabını da soluksuz okudum diyebilirim. Kitapların her birinin kurgusu zekice. İyi ki de alıp okumuşum. Yazar okuyucuyu kitaplarına nasıl bağlayacağını çok iyi biliyor. STEPHENIE MEYER'in okumadığım kitaplarını da kuşkusuz alıp okuyacağım. Herkesin kütüphanesinde bulunması gereken, zamanının ve şimdinin en iyi vampir serisi romanı bence.
592 syf.
·10/10 puan
Bundan 9 yıl önce, okuduğum ilk romandır kendisi. İyi ki de öyle olmuş diyorum. Serinin ilk kitaplarını okuyamadan filmlerini izledim maalesef ama sonuncunun daha filmi çıkmamıştı ve ben de oldukça heyecanlıydım roman okumak için böylelikle başlamış oldum.
Kurgusuyla yazarın anlatış şekliyle olsun benzeri bulunması zor bir eser o yüzden benim için hep enlerde olacak. Klasik aşk hikayelerinin sınırlarını aşan bu serinin son kitabı böyle bir hikayeye yakışır bir sonla noktalanmış.
Not: Henüz izlemediyseniz okumanızı şiddetle öneririm Şafak Vakti Stephenie Meyer
576 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Və bu son kitabla da alacakaranlık seriyasının sonuna gəldim. İlk dəfə kitabın filminə baxdığım zaman təsirindən çıxa bilməmişdim. İllər sonra kitablarını oxuduğum zaman isə yenidən eyni hissləri keçirdim. Kitab anası ilə birgə yaşayan Bellanın atasının evinə köçməyi ilə başlayır. Yeni məktəbdə isə Cullen ailəsi marağına səbəb olur. Bella da ailənin bir fərdi olan Eduard üçün maraq mənbəyinə çevrilir. Çünki o hər kəsin düşüncəsini oxuya bilən bir vampirdir, yalnız Bellanın düşüncələrini görə bilmir. Hadisələr isə bundan sonra cərəyan edir. Yazıçı fantastikanı çox gözəl şəkildə əks etdirib kitablarında. Bir çox insan bu seriyanın insana nəsə qatmadığını fikirləşir. Düz də fikirləşir)) Ama mənə görə bir kitabı oxumaq ondan nəsə öyrənməklə yanaşı, insanı xoşbəxt də etməlidi. Alacakaranlık serisini oxuduğum zaman da özümü xoşbəxt hiss edirdim. Bu isə kitablarını sevməyim üçün əsas səbəbdi. Oxuyacaq hər kəsə xoş oxumalar.
592 syf.
Serinin okuduğum son kitabı Şafak Vakti. Hepsi birbirinden güzeldi, bittiniz için üzülüyorum ama belki de bir tane daha yazar diye umut ediyorum o günlerde. Şuanda 5. Kitabı da var ama Hale'n alıp da okumuş değilim, heyecanı kalmadı belki de, o kadar da koparmamak gerekli okuyucuyu, ardı ardına çıkmalı kitaplar, filmler de öyle aslında.
Dikkat Spoiler!!!
Bu kitapta Bella vampir oluyor, bebeği oluyor, ve Jasper onun bebeğine mühürleniyor. İnsan-vampir-kurt adam, hepsi birbirine giriyor
Ama heyecan, macera hiç bitmiyor. En çok ilk kitabını sevmiştim, 2 numara da son kitabı diyebilirim .
Keyifli Okumalar...
576 syf.
·10/10 puan
Hiçbir zaman okumaktan vazgeçmeyeceğim bu seriye daha ne diyebilirim ki? Serinin en güzel kitabı tartışmasız. Bana okuma alışkanlığı kazandırdığı içinde sanırım yeri bende hep başka olacak.
576 syf.
·2/10 puan
Bu puanlamalar neye göre yapılıyor? Çocukluk kitabı işte. Maksat listemde dursun diye ekliyorum. Okudum ama çok eskiden.. İyi paralar kazandınız yazar hanım...
592 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10 puan
Kitabı genel anlamda beğendim. Serinin 4. kitabı. Yani sondan bir önceki kitap. Bana kitap biraz uzatılmış geldi. Yani 100 sayfa fazla gibi. Her şeyi uzun uzun anlatması beni biraz sıktı. Favorim yine Edward oldu. Fakat bu kitapta kendimi diğer kitaplarda aşırı sevdiğim Alice karakterinden az da olsa soğumuş halde buldum. Renesmee karakterini inanılmaz sevdim. Arkadaşı olmayı çok isterdim. Ayrıca inanılmaz şanslı biri olduğunu düşünüyorum. Diğer kitaplarda Jacob'dan nefret ediyordum. Ama bu kitapta ona karşı bir sempati duymaya başladım. Seviyorum artık Jacob'u. Kurgusu iyiydi bence. Dediğim gibi biraz fazla uzatmış ama o da sorun değil pek. Okuyabilirsiniz.
592 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Özet kısmında bahsettiklerimi SPOİLER diye algılayacaklar çıkabilir ben SPOİLER olduğunu düşünmüyorum çünkü detay vermedim ama yine de siz ona göre okuyun derim :D

Vee Şafak Vakti kitabı ile seriyi tamamlamış bulunmaktayım. Alacakaranlık serisi benim 2009 yılından beri her sene okuduğum ve ne kadar okusam da sanki ilk kez okuyormuşçasına bir heyecanla okuduğum bir seri. Serinin kitaplarından en sevdiğim Şafak vakti sonsuza dek kalbimizde yaşayacak bir finalle bitiyor.

Kitabı Bella ve Jacob'ın ağzından okuyoruz ve Jacob'ın ağzından okumak harikaydı çok keyif alarak okudum o kısımları :D Kitaba Bella'nın anlatımı ile başlıyoruz Edward ve Bella rüya gibi bir düğünle evleniyorlar eh başlarında Alice gibi biri olunca o düğünün berbat olması imkansız :D
Düğünden sonra da Esme Adası'nda inanılmaz bir balayı
yaşıyorlar o kadar büyüleyici anlar okuyoruz ki ta ki Bella
hamile kalana kadar inanılmaz ve büyüleyici olan balayı
Edward için cehenneme dönüşüyor. Ve sonrasında Jacob'ın
ağzından okumaya başlıyoruz.

Özetle: Kurt sürüsünde anlaşmazlıklar, Bella'nın ölümsüz hayatının başlaması, küçük yarı insan, yarı vampir olan Edward ve Bella'nın kızları, Denali kuzenlerden birinin yaptığı ihanet sonucu işin içine Volturi'lerin girmesi, savaş için yardım alınan dostlar ve yakınlar (ki Cullen'lar haricinde bir çok özellikleri olan vampirleri tanımak müthişti hepsi birbirinden harika yeteneklere sahipler) Cullen'lar ve Volturi'lerin arasında olan ufak savaş ve o kısımda olan vampirlerle ilgili şok edici bilgi...

Okumaktan hiçbir zaman sıkılmayacağım ve kalbimde sonsuza dek yaşayacak bir seri <3
584 syf.
·31 günde·Beğendi·8/10 puan
Dört kitaplık bu uzun serüven sonunda bitti. Sonunda dedim ama iyisiyle de kötüsüyle de güzel bir seriydi, hakkını yemeyeyim. Serinin en az sevdiğim kitabı Yeniay oldu fakat Şafak Vakti favorim. Normalde bu kitabı okuyana kadar favorim Alacakaranlık'tı ama bu kitap bence serinin en iyisiydi. Olaylar çok akıcıydı ve kitap sürükleyiciydi. Bella'nın vampir oluşundan sonrası aktı gitti zaten. Jacob'ın Renesmee'ye mühürlenince cidden bu ne saçmalık dedim kendi kendime ama kitabın akışı içinde mantık öyle iyi oturmuş ki bir süre sonra bu olayda garip gelmemeye başladı. Sonu da çok güzeldi. Yazarın diline gelecek olursak zaten çok basit bir dili var ve edebi bir kaygıyla yazılmamış gibi. Olaylar merkezinde dönüyor kitap ama kurgusu gerçekten başarılı. Tavsiye ederim.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Breaking Dawn
Baskı tarihi:
19 Ağustos 2019
Sayfa sayısı:
720
Format:
Karton kapak
ISBN:
978-1907410352
Kitabın türü:
Dil:
English
Yayınevi:
Atom
Baskılar:
Şafak Vakti
Şafak Vakti
Breaking Dawn
Şafak Vakti
Breaking Dawn
Twilight tempted the imagination . . . New Moon made readers thirsty for more . . . Eclipse turned the saga into a worldwide phenomenon . . . And now - the book that everyone has been waiting for . . . Breaking Dawn.

In the much anticipated fourth book in Stephenie Meyer's love story, questions will be answered and the fate of Bella and Edward will be revealed.

Kitabı okuyanlar 12bin okur

  • Dilara

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0.1 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları