Cin Aynası

8,3/10  (31 Oy) · 
61 okunma  · 
25 beğeni  · 
1.057 gösterim
“‘Kimsenin birbirine acımadığı, herkesin kolayca birbirinden nefret ettiği, birinin ötekine yardım etmeyi aklından dahi geçirmediği soğuk ve umutsuz bir dünya’da yaşıyoruz. Yalnızlıktan korktuğumuz ama sürekli yalnız kalmaya çalıştığımız, yalnızlığımızın yetmediği ve bitmediği bir çağdayız.
(...)

Galeano’dan ilham alırsam; birlikte kurtulmak için ve yeniden buluşabilmeyi ümit ettiğim için yazıyorum. Kederlerimi, iç sıkıntılarımı ve başkalarında da fark ettiğim acıları anlatmak için yazıyorum. Kendime acı vereni açıklamak, içimde büyüyen sevinci ve coşkuyu da hemen paylaşmak için yazıyorum.
(...)

Sokaktan duyduğum cümleleri ‘cesaret ve kehanetle bezeyip yeniden asıl sahiplerine gönderdiğimde’ onlardan gelecek işaretin merakıyla yazıyorum.”

Ercan Kesal “kendi kendimizle derdimizin” sır kâtipliğini yapıyor. Peri Gazozu kitabının izinde, insan halleri üzerine sohbet ediyor okuruyla. Ahlâkın “utanmayı bilmek” demek olduğunu bilerek, “çocuk aklının” safiyetini severek, rüyalarını kalbine sorarak…

Ölüm, zulüm, acı, kötülük üzerine… Direnmek, insan onuru, devrimci inat üzerine… “Adamı adam eden analar” üzerine… İyilik, güzellik, çocuklar, insanlık ve sinema üzerine yazılar. Kederli ve yine de ümitli.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2016
 • Sayfa Sayısı:
  292
 • ISBN:
  9789750520358
 • Yayınevi:
  İletişim Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
ebru cemre 
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Cin Aynası,Ercan Keşal’ın yine anılarını anlattığı Peri Gazozu kitabıyla aynı tarzda bir kitap.
Yazar,Anadolu insanının gündelik yaşamını,kendi çocukluk,gençlik ve yetişkinlik dönemini “gazoz” ve “sinema” ekseninde anlatıyor.Bunların yanı sıra Türkiye tarihinde ince bir sızı olarak yer alan "işkence ve zulüm" dönemlerini tarihsel gerçekliklerle aktarıyor bizlere.
Cin Aynası Ercan Kesal'la doyum olmaz bir sohbet.Bu sohbet sırasında kimi zaman aradığınızı buluyor,kimi zaman bilmediklerinizi öğreniyorsunuz.
ilk andan itibaren boğazınızda oluşan o düğüm kitabın son sayfasına kadar devam ediyor.