7,6/10  (5 Oy) · 
5 okunma  · 
4 beğeni  · 
557 gösterim
Çöplük, yazılacak ve okunacak kadar tuhaf, birbirinden çok farklı hayatlar süren kahramanları bir araya getiriyor, soluksuz okunan birkaç hayat hikâyesini bize aktarıyor. Bu hayat hikâyelerini taçlandıran geçmiş ise bizi, mutluluk, aile, çocukluk, sevilmek üzerine düşündürüyor. Romanın sonunda ise yazar okuyucuyu bambaşka bir durumla yüzyüze bırakıyor: Romanı soluksuz okutan bu ilginç kahramanların hayatını nereden, nasıl yakaladığını anlatıyor; bu hayatları kimlerden dinlediyse bizi onlarla yüzleştiriyor. "Bazen gördüğümüzü sanırız ama yanılırız," diyor ya yüzleştiklerimizden birisi, iş de orada kopuyor zaten: Roman bir kere daha yazılıyor, başa dönülüp bir kere daha okunmak isteniyor. Saçtığı berbat kokulara rağmen Çöplük'ü karıştırmanın zevkine doyum olmuyor.

Hanene Ay Doğacak'tan bu yana her yazdığı ilgiyle okunan, son romanı Sarmaşık'tan sonra ne yazacağı merakla beklenen Şebnem İşigüzel'den çarpıcı bir yeni roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2004
 • Sayfa Sayısı:
  376
 • ISBN:
  9789750502781
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Nihat Baş 
14 Haz 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çöplük kolay kolay özetlenecek bir kitap değil.. ''Geçmişimin olmadığını sanırdım. Çünkü hayat hep beni ileriye götürürdü bir rüzgar gibi. Bugün bir geleceğimin değil, geçmişimin olduğunu anladım.''
Kurgusu harika ...