7,3/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
545 gösterim
Çöplük, yazılacak ve okunacak kadar tuhaf, birbirinden çok farklı hayatlar süren kahramanları bir araya getiriyor, soluksuz okunan birkaç hayat hikâyesini bize aktarıyor. Bu hayat hikâyelerini taçlandıran geçmiş ise bizi, mutluluk, aile, çocukluk, sevilmek üzerine düşündürüyor. Romanın sonunda ise yazar okuyucuyu bambaşka bir durumla yüzyüze bırakıyor: Romanı soluksuz okutan bu ilginç kahramanların hayatını nereden, nasıl yakaladığını anlatıyor; bu hayatları kimlerden dinlediyse bizi onlarla yüzleştiriyor. "Bazen gördüğümüzü sanırız ama yanılırız," diyor ya yüzleştiklerimizden birisi, iş de orada kopuyor zaten: Roman bir kere daha yazılıyor, başa dönülüp bir kere daha okunmak isteniyor. Saçtığı berbat kokulara rağmen Çöplük'ü karıştırmanın zevkine doyum olmuyor.

Hanene Ay Doğacak'tan bu yana her yazdığı ilgiyle okunan, son romanı Sarmaşık'tan sonra ne yazacağı merakla beklenen Şebnem İşigüzel'den çarpıcı bir yeni roman.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2004
 • Sayfa Sayısı:
  376
 • ISBN:
  9789750502781
 • Yayınevi:
  İletişim Yayınevi
 • Kitabın Türü:
ozakiabi 
03 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Okuduğum en güzel romanlardan biri diyebilirim. Sevmiştim hala da seviyorum aslında. En sonda romanın kahramanları ile röportaj diye aslında uydurma olan bir bölüm var orayı okumazsanız çok şey kaybedersiniz çünkü kitabı sonu tamamen değişiyor diyebilirim.

Nihat Baş 
14 Haz 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çöplük kolay kolay özetlenecek bir kitap değil.. ''Geçmişimin olmadığını sanırdım. Çünkü hayat hep beni ileriye götürürdü bir rüzgar gibi. Bugün bir geleceğimin değil, geçmişimin olduğunu anladım.''
Kurgusu harika ...

Kitapla ilgili 1 Haber

Şahane Bir Kitap. Zulmün elinde asi olmayana hayat da yoktur!
Şahane Bir Kitap. Zulmün elinde asi olmayana hayat da yoktur! Şebnem İşigüzel, Gözyaşı Konağı ile genç bir kadının kaderle mücadelesinin hikayesini anlatıyor bize. İncitici, çaresiz, sevgi dolu, aşk dolu ve hazin bir hikaye. Yani, her şeyiyle bir kadın hikayesi.