Dokunma Dersleri

8,1/10  (11 Oy) · 
20 okunma  · 
6 beğeni  · 
678 gösterim
Anne, Baba ve Diğer Ölümcül Şeyler, Peruk Gibi Hüzünlü kitaplarıyla son dönem öykücülüğümüzün parlayan imzalarından Yalçın Tosun'un kendi doruklarından devşirdiği yepyeni öyküler...

Bir Kocanın Gizli Defterinden, Sıcak Sandalye, Soğuk Yılan, Dilan'ın Ormanı, Ruhsar Hanım'la Levon Bey'in Beş Çayı... Belki de, yazarın unutulmazları arasına girecek böyle birçok öykü Dokunma Dersleri'nde bir araya geliyor.

Tutku, keder, utanç, pişmanlık, nefret, dostluk ve dile gelmeyen sevgiden mürekkep öykülerde Yalçın Tosun kalemini bir sihirbaz değneği gibi kullanıyor. Kaşla göz arasında rengârenk duyguları ortaya döküverdiğinde adeta neye uğradığımızı şaşırıyoruz. Derhal dönüp tekrar tekrar okuma isteği uyanınca bir sonraki öyküye hemen geçilemiyor.

Yalçın Tosun, üçüncü öykü kitabıyla sayıları giderek artan okurlarını ve öyküseverleri heyecanlandırıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9789750826450
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
meltem şen 
10 Eyl 17:40 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Etkileyici ve akıcı hikayelerden oluşan bir kitaptı. Ele aldığı konular ve anlatım tarzıyla farklı bir imgesel gücü var bu kitabın. Keyifli bir okumaydı!

sude aydemir 
25 Ağu 18:36 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Bu kitaba aşık oldum. Yalçın Tosun'un öyle bir anlatış tarzı var ki içinize işliyor. Bir yumru gibi oturuyor her öykü. Çok güzeldi. 4 bölümden oluşuyor ve her bölümde de 5 öykü var. Öyküler 4-5 sayfa olsa da kalbinizi ve ruhunuzu bırakıyorsunuz her satırda. Yani öyle güzel ve muhteşem. Benim öykü sevmeme sebebim hep merak ederdim sonrasında ne oldu diye. Bunda da merak ettim ama bu kitabı sevmeme engel değildi.

Yusuf ARSAKAY 
02 Tem 01:53 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Merhaba Arkadaşlar. Bu kitap birden çok kısa öykülerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Kitaptaki Öyküler Farklı Hayat öykülerine sahip insanların kendi iç dünyalarında hissettiklerini, Yapacakları veya karşı taraftan beklentilerini Duygu yoğunluklu olarak anlatmaktadır. İnsanların Farklı arzu, düşünce, pişmanlık, utangaçlık ve hayata dair beklentilerini aktarmaktadır.

Kitaptan 33 Alıntı

Zagor 
18 Mar 22:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Evlilik
"Evlilikte olur böyle şeyler. Bir süre sonra sözcüklerin yerini başka şeyler alır. Sözcükleri tozlanmasın diye özenle paketleyerek rafa kaldırma sanatıdır bir anlamda evlilik."

Dokunma Dersleri, Yalçın Tosun (Sayfa 20 - Yapı Kredi Yayınları 4.Baskı 2015)Dokunma Dersleri, Yalçın Tosun (Sayfa 20 - Yapı Kredi Yayınları 4.Baskı 2015)

... ürkekçe bakıyordu önünde sıra sıra dizilmiş kitaplara. Hangisine dokunacağını bilmiyordu. Ama her şeyin bir kitaba dokunmakla başladığı bilgisine sahipti sanki.

Dokunma Dersleri, Yalçın Tosun (Sayfa 25)Dokunma Dersleri, Yalçın Tosun (Sayfa 25)

Ama yine de üzülmüştüm, ayağıma usulca ve şefkatle dokunduğunda. 'Kimse bir başkasının, özellikle de ölmeyi bile becerememiş bir başkasının, iğrenç, okul laciverti mus çoraplı ayağına dokunmak zorunda hissetmemeli kendini,' diye düşünmüştüm. Dünyada hiçbir şey buna değmezdi.

Dokunma Dersleri, Yalçın Tosun (Sayfa 58)Dokunma Dersleri, Yalçın Tosun (Sayfa 58)
4 /

Kitapla ilgili 1 Haber

Hepimizin kuytuları var
Hepimizin kuytuları var Bir Nedene Sunuldum'daki öyküler, bir yanıyla kimseye anlatılmayan öbür yanıyla anlatıldıkça daha zehirli hale gelen gizlerin perdesini aralıyor.