Kitap
Eldest - Bilgelerin Antlaşması

Eldest - Bilgelerin Antlaşması

Miras Üçlemesi 2

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.5
124 Kişi
373
Okunma
104
Beğeni
1.535
Gösterim
672 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 19 sa. 2 dk.
Adı
Eldest - Bilgelerin Antlaşması (Miras Üçlemesi 2)
Basım
Türkçe · Türkiye · Altın Kitaplar · Ekim 2005 · Karton kapak · 9789752106147
Orijinal adı
Eldest
Eragon ve ejderhası Saphira, İmparatorluk'un zalim hükümdarı Kral Galbatorix' in güçlü ordularına başkaldıran eyaleti yok olmaktan kurtarmışlardı. Artık Eragon' un Ejderha Süvarileri'nin sahip olduğu büyü yapma ve kılıç ustalıklarına erişmesi için eğitim alması gerekmektedir. Genç Süvari, bunun için elflerin ülkesi Ellesméra'ya doğru yola çıkar. Eragon, ömür boyu sürecek olan bu yolculukta, esin verici yeni yerleri ve insanları şaşkınlık içinde izler. Tüm zamanı bin bir macera ile doludur. Fakat her köşede, kendisini bekleyen kaos ve ihanetle karşılaşır. Çok geçmeden, Eragon hiç kimseye güvenmemesi gerektiğini anlar. Bu arada, kuzeni Roran da ülkesi Carvahall'da yepyeni bir savaşa girişip Eragon'u daha büyük tehlikelere sürükler. Şimdi kral, kara elini direnişi bozmak için uzatırken acaba Eragon canını kurtarabilecek midir? (Tanıtım Yazısı'ndan)
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺35,7
8.5
10 üzerinden
124 Puan · 6 İnceleme
Gamze Demirkol
Eldest - Bilgelerin Antlaşması'ı inceledi.
672 syf.
·
9/10 puan
Kitap boyunca en çok istediğim şey ne diye sorarsınız Eragon’a sarılmak diyebilirim. Neden derseniz; öyle tatlı, öyle temiz ki daha 16 yaşında bir Süvari olmak ve bunun eğitimini almak, bir savaşa girmek, üzerine aşık olduğun elf tarafından istenmemek ve bunlar yetmezmiş gibi kitabın sonunda gerçek kimliğini öğrenmesi ona da bana da o kadar ağır geldi ki... Eldest. En yaşlı demek imiş. Miras Üçlemesinin ikinci kitabı. Eragon ilk savaşını vermiş ve bir eyaleti yok olmaktan kurtarmıştır ama orada aldığı yara ona çok acı veren zamanlar yaşatmaktadır. Ejderhası Saphira ile -ki bence sahip olunabilecek en tatlı ejderha kendileri- süvari eğitimini tamamlamak, en güçlü büyüleri öğrenmek ve kılıç ustalığı kazanmak için elflerin ülkesi Elesmera’ya yola çıkarlar. Kitabın çoğunluğu bu yolculuğu ve eğitimi anlatıyorken, Eragon’un gelişimine birebir şahit oluyorsunuz. Kitabın sonuna doğru özellikle o savaş anlarında onunla öyle bir gurur duydum ki, tüylerim diken diken oldu abartmıyorum. Eragon ise bu kitapta büyüdü, ailesinin kim olduğunu öğrendi, güvendiği her kim var ise ihanetiyle karşılaştı ama en sonunda kuzeni Roran ile bir araya geldi ki bu iki kuzenin zalim Kral Galbatorix’ten ve başka ortaya çıkan bir Süvari’den alacakları çok büyük bir intikam var. Ve ben diğer kitaplarda neler olacak aşırı merak ediyorum. Bu serinin ilk kitabını okuyalı 2 seneden fazla oldu ama devamı için bu kadar bekletmeyeceğim. Bana göre bu seri de kıymeti bilinmeyen serilerden. Çünkü kurgu, anlatım, karakterler ve olayla muazzam. Keşke kıymeti bilinse keşkeeee.
Eldest - Bilgelerin Antlaşması
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Yavuzhan Tepebaşı
Eldest - Bilgelerin Antlaşması'ı inceledi.
672 syf.
·
8/10 puan
Eldest (Miras Döngüsü 2)
Altın kitaplar 2007 basım. Zaman zaman beni çeken bir seri. Zevk aldığım ve dünyasında dolaşmaktan zevk aldığım bir seri. Bu kitabı ikinci kez kitaptan bitirmek için sabah elime aldim. Gece olduğunda bitmişti kitap. Uzun süredir böylesine bir okuma yapmamıştım. 3.ve 4. Kitaplarını da tekrar okumak için hevesle bekliyorum. Öneriyorum Spoiler: Birkaç kelimeyle hafifçe bahsetmek istiyorum çünkü. İlk kitabının sonunda ne olduğunu hatırlıyorsunuzdur. Sağlıklı kötürüm onu çağırmıştı elf diyarlarına. Eragon ve Saphira da gidiyorlar oraya. Eğitimlere başlıyorlar. Yaaa devamıni söylemeyeyim okuyorsanız bu satırları ve kitabı okumadıysanız büyük kötülük olur . Gezdikleri , aksiyonlu ve akıcı bir kitap olduğundan bahsetmek istiyorum sadece. Kitapta bazı bölümlerde Carvahal halkı anlatılıyor ama bu bir süpriz değil Yaa gideyim ben, söyleyeceğim yoksa.
Eldest - Bilgelerin Antlaşması
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Serdar Poirot
Eldest - Bilgelerin Antlaşması'ı inceledi.
672 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Miras serisinin oldukça güzel ikinci romanı. Cüce şehrindeki savaşı zor da olsa Eragon ve arkadaşları kazanmıştır. Ama bu arada kral Ajihad ölmüş, Murtagh ve büyücü ikizler Urgallar tarafından uçuruma atılmıştır. Ajihad'ın kızı Nasauda başka geçer ve Eragon ona bağlılık yemini eder. Orik, Saphira ve elf Arya ile elf şehrine eğitim için yola çıkar. Bu arada Roran, Carvahall'e dönmüş ama imparator Galvatorix onu alması için askerleri göndermiştir. Köy olarak karşı çıkarlar ama Ra'zac nişanlısı Katrina'yı kaçırır. Köyün bütün kısmı kötü tek edip Varden'a gitmeye karar verir. Elf şehrinde Eragon Oromis adında kendini gizleyen eski bir Süvariden eğitim almaya başlar. Bu arada Arya'dan hoşlandığını fark eder ama duygusuna bir cevap alamaz. Eğitiminin ortasında savaşın haberini alır ve hemen gider. Nasauda ile görüşür ve imparatorun ordusunu zayıflatır. Ancak bu sırada yeni bir süvari ve ejderha çıkar. Eragon onunla savaşırken kılıç kullanma şeklinin tanıdık olduğunu fark eder. Ve şoka girer. O Murtagh'dır ve imparatorun emrine görüp çok gizli büyüler öğrenmiştir. Kehanet içinde geçen ihanet kısmı gerçek olmuştur. Roran büyücü ikizleri öldürürken, Eragon kendi gerçek babasının kim olduğunu öğrenir ve yıkılır. Savaşı geçici olarak Varden kazanır ama kafalarda pek çok soru vardır. Murtagh Eragon savaşını kim kazanacaktır? Cüce kralına ne olmuştur? Orik, Arya ve Nasauda ne yapacaktır? Roran ve köy destek görecek midir? Keyifle soluksuz okunan bir roman.
Eldest - Bilgelerin Antlaşması
OKUYACAKLARIMA EKLE
4