Gizli Anların Yolcusu (Midi Boy)

·
Okunma
·
Beğeni
·
8646
Gösterim
Adı:
Gizli Anların Yolcusu
Alt başlık:
Midi Boy
Baskı tarihi:
Nisan 2019
Sayfa sayısı:
501
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051852188
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Everest Yayınları
Baskılar:
Gizli Anların Yolcusu
Gizli Anların Yolcusu
Gizli Anların Yolcusu
Uzun zamandır çıkmadığı yollarda kaybolanların hikâyesi...
Ayşe Kulin yeni romanında aşkın değiştirdiği ve bir daha hiç aynı olmayacak hayatları anlatıyor…

Çağdaş edebiyatımızın en sevilen yazarlarından Ayşe Kulin, Gizli Anların Yolcusu ile bir kez daha okurlarını şaşırtıcı gerçeklerle yüzleşmeye zorluyor. Bu kitap yerleşik ve düzenli hayatlarımızın nasıl da pamuk ipliğine bağlı olduğunu, bir anda yıkılıp gidebileceğini gösteriyor bize... Acı bir kaza... Bir anda ağızdan kaçan bir söz... Ansızın yayınevine gelen bir dosya... Birbirine dolanmış eşarplar... Bütün bunlar, aykırı bir aşkın başını ve sonunu belirlemeye yeter mi?

Gizli Anların Yolcusu, pek çoğumuzun anlamakta zorlandığı, yargılamakta ısrar ettiği bir aşkın romanı. Ayşe Kulin her zamanki ustalığıyla yaklaşmaya korkulan bir konunun üstüne giderek tabuları yıkmayı deniyor.

Bu romanda sadece aşkı değil, toplumun zorladığı hayatları, harcanmış çocuklukları, kendi içindeki sırlarla en yakınlarını yaralayan ailelerin öykülerini soluk kesen bir tempoyla okuyacaksınız.
432 syf.
·9/10
Kahramanımız daha doğrusu kahramanlarımız iki erkek ve aralarındaki ilişkinin başlangıcı. Bir kadın olarak erkeklerin gizli anları, gizli duygu ve düşünceleri çok güzel yazılmış. Ayşe kulinin hiç bir kitabında ben bu serinin ilk iki kitabındaki kadar güzel bir akıcılığa rastlayamadım. Okuyalı iki üç sene olmuştur. Tekrar okumayı düşünmüyor değilim.
432 syf.
Toplumumuza o kadar yabancı ki, okurken insanın hayretler içinde kalmaması ve yadırgaması mümkün değil. Ama yazar dilini o kadar akıcı ve ustaca kullanmış ki, başladıysanız bırakmayacağınız bir kitap. Konusu; "Eşcinsel bir aşk". Hikayesi; Hayatın insana ne zaman nasıl bir oyun oynayacağını hiç bilemiyoruz bir anda hayatımız alt üst olabiliyor.
Olmayacak gibi gözüken şeylerin bile mümkün olabileceğini güzel bir şekilde gösteriyor. Yine emeğe saygı diyor yazarına teşekkür ediyorum. Yüreğine sağlık. Her şeye rağmen güzel bir kitaptı. Tavsiye ederim. Keyifli okumalar :)
 • Dönüş
  7.4/10 (543 Oy)474 beğeni2.816 okunma203 alıntı10.431 gösterim
 • Umut
  8.3/10 (645 Oy)680 beğeni3.521 okunma188 alıntı10.042 gösterim
 • Bora'nın Kitabı
  7.9/10 (385 Oy)333 beğeni1.985 okunma158 alıntı5.575 gösterim
 • Nefes Nefese
  8.4/10 (938 Oy)892 beğeni4.287 okunma226 alıntı14.033 gösterim
 • Piruze
  8.4/10 (824 Oy)782 beğeni3.621 okunma285 alıntı10.772 gösterim
 • Sevdalinka
  8.4/10 (912 Oy)891 beğeni4.457 okunma541 alıntı16.516 gösterim
 • Kumral Ada Mavi Tuna
  8.5/10 (1.087 Oy)1.015 beğeni3.826 okunma1.390 alıntı14.488 gösterim
 • İz
  7.4/10 (723 Oy)674 beğeni4.468 okunma314 alıntı11.829 gösterim
 • Bir Yumak Mutluluk
  7.8/10 (580 Oy)540 beğeni3.391 okunma86 alıntı8.016 gösterim
 • Veda
  8.3/10 (1.104 Oy)1.094 beğeni5.686 okunma233 alıntı15.294 gösterim
432 syf.
11.08.2015 tarihinde, Didim'de yapılan imza etkinliğinde, yazarın imzasını alabilmek adına, raftan rastgele seçip aldığım ve o gün için iki katı para ödeyerek sahip olduğum bir kitap. Kızım ile birlikte, 1:30 saat süren imza kuyruğu neticesinde, Ayşe Hanımın, " Kimin adına imzalama mı isterseniz? " diye sorduğunda " Kızımın adına imzalar mısınız " demem üzerine, Ayşe Hanımın bana doğru eğilerek " Tamam olur ama kızınızın şimdi okumasına müsaade etmeyin! " demesiyle birden zihnimde şimşekler çaktıran ve okuyunca da ters köşeye yatıran bir kitap.

Kitabı okuduktan sonra, çevremdeki insanlara farklı bir gözle bakmaya başladım. Ve inanın ki, acaba demekten kendimi alamıyorum. Ayşe Hanım'a beni böyle bir ikileme soktuğu için kızmalı mıyım yoksa hepimizin aşina olduğu ama görmezden geldiğimiz insanların da var olduğunu örneklemeyle biz okurlara anlattığı için teşekkür mü etmeliyim, doğrusu karar veremedim.

Kitapta aklımın kabulde zorlandığı öyle bölümler var ki...
Gerçeğin kurgulanmış hali mi yoksa tamamen kurgu mu ayırt edemedim. Sonuç olarak, okumazsanız bir şey kaybetmezsiniz ama okursanız benim gibi insanlara bakış açınızı değiştirirsiniz.
432 syf.
·24 günde·Beğendi·10/10
"Öncelikle kitaba ön yargıyla yaklaştım. Ama ön yargıları hemen kırdım. Ve kitabıma odaklanmaya başladım. Kitabın her sayfasında ayrı bir dram vardı. Heyecanla okudum kitabı. Ayşe Kulin'in okuduğum 2.kitabı Füreyadan sonra Gizli Anların Yolcusunu okudum. Ayşe Kulin'in sade anlatım diline hayranım o kadar güzel anlaşılar bir dille yazmış ki beğenmemek elimde değil. Birbirine aşık iki genç İlhami ve Bora eşcinsel iki karakterin hayatını anlatan bir kitap okurken çok şaşırdım diyebilirim. Ama artık hayatta böyle bir eşcinsel olay yaşanırsa şaşırmam. Bırakın insanlar ne düşünürse düşünsün ne yapıyorlarsa yapsınlar. Kadın olsun erkek olsun fark etmez. Kendinizi kimle iyi hissediyorsanız onunla sonsuza kadar yaşayın kırmayın incitmeyin ölüm var."

"Tavsiyeye gelince herkese tavsiye ediyorum keyifli okumalar."
432 syf.
·Beğendi·9/10
Okuduğum en güzel kitaplardan biriydi. Daha önceleri eşcinsellere karşı kötü bir bakış açım varken bu kitap tamamen fikrimin değişmesine yol açtı. Bana aşkın farklı boyutlarda da yaşanabileceğini gösterdi. Tekrar elime alıp zevkle okuyabileceğim ve kitap önerisi isteyen herkese önerebileceğim bir kitap.
432 syf.
Uzun zamandır çıkmadığı yollarda kaybolanların hikâyesi...

Kitapta aşkın değiştirdiği; ama hiç aynı olmayacak hayatları..
Hızlı okunuyor, insan kaptırıyor kendini,
film izlersin çabuk geçer bitmesin istersin ya, Kitapta film tadında akıp gidiyor.

Hayat ve aşka dair ne varsa Ayşe Kulin yorumuyla fevkalade anlatmış.
Ben de en çok merak uyandıran, düzenli hayatlarımızın nasıl da bir anda yıkılıp, alt üst olacağı..
Zaten ilk 100 sayfadan sonra düşündürücü. Karakterlerin nerede olaya dahil olacağını hiç bilememek, çok kez tekrar ederek okudum. kitap doyurucu, akıp gidiyor. :)
Tavsiye ederim.
432 syf.
·7/10
Cümleme çok sevdiğim şu cümleyle başlamak istiyorum. ''Beni ben yapan benden olmayandır'' ne kadar haklı ne kadar yerinde ve de tamamen bu kitaba yönelik bir söz. Gerici zihniyetlerin, antisempatik kültürlerin egemenliği altında ki insanların pek hoşlanmayacağı bir eser olsa da kitaplığımda seve seve bulundurduğum ve severek okuduğum bir eserdir. Farklı olanı sevebilmek adına, önce insan sonra kişi olduğunu anlamak adına,var olanın dayanılmaz dehşetinden farklılıklar la bir olmak adına güzel bir eser. En azından yıkılmaz sanılan tabuları yıkmak için güzel bir iş çıkarmış Kulin... Keyifli okumalar.
432 syf.
·Beğendi·10/10
Size tavsiyem bu romanın yerine okumadı iseniz “hayat” ve hüzün”ü alıp okumanız. İnanın gerek konusu itibari ile gerek ise üslubundan dolayı zevkle okuyacağınız iki kitap. Ayşe Kulin’in diğer kitaplarını okudu iseniz bu romanını okurken hayal kırıklığı yaşayacaksınız. Başta söylediğimi sonda da söyleyeyim. Her yıl kitap çıkarmasalar değerlerinden bir şey kaybetmezler amaç para kazanmak değilse tabii ki.
432 syf.
·Beğendi·9/10
Gizli anların yolcusu sevdiğim bir kitap oldu.. Ülkemizde bir çok şey tabu olduğu için ilk başta ön yargılarınızı, nefretinizi bir kenara bırakıp empati kurarak okumanız gereken kitaplardan biri.. Tavsiye ederim.
432 syf.
·10 günde·Beğendi·8/10
“Yanlış bir köşesine koymuşlardı seni , oyununa geldin yaşamın”

Derin bir hayata dalıyorsun bu kitapta. Hayatın olağan gerçeklerine nasılda sırt döndüğünü , görmezden geldiğini , hatta inkar ettiğini hatırlıyorsun birden. Aşkı hatırlıyorsun mesela ya da onun nasıl bi şey olduğunu hatırlamaya çalışıyor , kendi hislerinle kıyaslıyorsun ister istemez. Belki de daha önce hiç aşık olmadığını yüzüne vuruyor sayfalar sert bir rüzgarla... @benaysekulin daha önce hiç okumamıştım. Doğruyu söylemek gerekirse bi tık önyargım da vardı. (Okuyan yaş ortalaması olsun, tarzı olsun.) Ama bu kitap bi başkaydı. İlk kez Türk bir yazarın kaleminden #lgbt temalı bir kitap okudum. Olay kurgusu biraz klişe gelse de özellikle son kısımları , genel olarak cesur ve akıcıydı.
432 syf.
·4 günde·8/10
Etkileyici bir kitap. Çok akıcı. Hemen bitirmek istedim. Kendi yaşantımız dışında da yaşanan gerçekler var ve bunlar güzel bir kurguyla anlatılmış. Çok beğendim. Tavsiye ederim.
432 syf.
·Beğendi·9/10
Farklı cinsiyetlere sahip iki insanın birbirini sevmesi nekadar normal ise aynı cinsiyete sahip iki insanın da birbirlerini sevmesinin o denli olağan olduğunu fakat hala daha bunu anlayamayan,kabullenemeyen insanlar yüzünden saklanmak zorunda kalan bir genç ve onunla tanışana kadar kendinin farkına varamamış evli bir çocuk babası bir adamın aşk hikayesini anlatan bu roman şüphesiz lgbt temalı kitaplarda en iyide ilk 3 e girebilecek potansiyele sahip.Gerek birbirlerini tanımadan önceki hayatlarında yaşadıkları acı olaylar gerekse tanıştıktan sonra ki yasak aşklarıyla elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir kitap.Şiddetle tavsiye ediyorum.Iyi okumalar..
"Fırından yeni çıkmış ekmek gibidir yeni basılmış kitap," demiştim. "İştah açıcı, mis kokulu... İnsanın yiyesi gelir."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gizli Anların Yolcusu
Alt başlık:
Midi Boy
Baskı tarihi:
Nisan 2019
Sayfa sayısı:
501
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051852188
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Everest Yayınları
Baskılar:
Gizli Anların Yolcusu
Gizli Anların Yolcusu
Gizli Anların Yolcusu
Uzun zamandır çıkmadığı yollarda kaybolanların hikâyesi...
Ayşe Kulin yeni romanında aşkın değiştirdiği ve bir daha hiç aynı olmayacak hayatları anlatıyor…

Çağdaş edebiyatımızın en sevilen yazarlarından Ayşe Kulin, Gizli Anların Yolcusu ile bir kez daha okurlarını şaşırtıcı gerçeklerle yüzleşmeye zorluyor. Bu kitap yerleşik ve düzenli hayatlarımızın nasıl da pamuk ipliğine bağlı olduğunu, bir anda yıkılıp gidebileceğini gösteriyor bize... Acı bir kaza... Bir anda ağızdan kaçan bir söz... Ansızın yayınevine gelen bir dosya... Birbirine dolanmış eşarplar... Bütün bunlar, aykırı bir aşkın başını ve sonunu belirlemeye yeter mi?

Gizli Anların Yolcusu, pek çoğumuzun anlamakta zorlandığı, yargılamakta ısrar ettiği bir aşkın romanı. Ayşe Kulin her zamanki ustalığıyla yaklaşmaya korkulan bir konunun üstüne giderek tabuları yıkmayı deniyor.

Bu romanda sadece aşkı değil, toplumun zorladığı hayatları, harcanmış çocuklukları, kendi içindeki sırlarla en yakınlarını yaralayan ailelerin öykülerini soluk kesen bir tempoyla okuyacaksınız.

Kitabı okuyanlar 3.451 okur

 • Aslıhan Ata Özer
 • İrem İnce
 • Hüseyin Karakoç
 • Emine ay
 • Berire Öztürk
 • Gizem Başustaoğlu
 • Ayşe Döker
 • Büşra
 • Mustafa Çetin
 • Elio Oliver

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0.3 (2)
8
%0.1 (1)
7
%0.1 (1)
6
%0.3 (2)
5
%0.1 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları