Bidayetten Bedire...

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz - 1

Reşit Haylamaz

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz - 1 Gönderileri

Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz - 1 kitaplarını, Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz - 1 sözleri ve alıntılarını, Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz - 1 yazarlarını, Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz - 1 yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
-Ey Rabbimiz!Bizden kabul buyur.Hiç şüphesiz işiten Sen'sin,bilen de Sen!
Talep eden Resûlullah (s.a.s.) olunca Allah da veriyordu. Çünki O (s.a.s.), neyi, kimden ve nasıl isteyeceğini de en iyi bilendi.
630 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Bugün O’nu ne kadar biliyorsak o kadar mutlu; ne kadar yakından tanıyorsak o kadar huzurlu ve yine O’nun hayatına ne kadar muttali olabiliyorsak o kadar da bahtiyarız, demektir. Bir başka ifadeyle bizler, O’na duyduğumuz ihtiyaç kadar başkalarına muhtaç olmaktan uzak; O’nun engin dünyasına müstağni kalıp uzaklaştığımız kadar da başkalarının kapısında şahsiyet ve onurumuzu örseleyen birer dilenci olmaya mâhkumuz, demektir. Şu da bir gerçek ki, ashabıyla birlikte O’nun (sallallahû aleyhi ve sellem) hayatını bugüne taşıma adına daha yapılması gereken çok şey bulunmaktadır. Zira ulaşılan her bir bilgi yeni bilgilerin elde edilmesini netice verirken; bu bilgilerin her birisi de, dünyaya renk veren mesajlarının herkese ulaşabilmesi için yeni fırsatlar anlamına gelmektir. Zira O’nun (sallallahû aleyhi ve sellem) hayatına açılan her bir kapı, açılması gereken binlerce kapının da müjdecisi olmaktadır.
Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz - 1
Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz - 1Reşit Haylamaz · Işık Yayınları · 2012258 okunma
630 syf.
1/10 puan verdi
·
32 günde okudu
Fetöcülerin Efendimiz aleyhisselam'ın "La ilahe illallah" diyenlerin cennete gireceklerini ifade ettiği hadis-i şerifini bağlamından kopararak Peygamberimiz'e inanmayanların da cennete girebileceklerini ima ettikleri siyer kitabıdır. O zamanlar masum bir cemaat rolünü oynarken ve yazarın onlardan olduğunu bilmediğimiz dönemde kitabı okurken bu imayı fark etmiş ve yazarını araştırdığımda bunlardan olduğunu görmüştüm. Malum dinlerarası diyalog teranesini güdüyorlardı o dönemde de.
Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz - 1
Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz - 1Reşit Haylamaz · Işık Yayınları · 2012258 okunma
35 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.