Güçlü Kal - 365 Gün Hayata Tutun

8,7/10  (40 Oy) · 
97 okunma  · 
49 beğeni  · 
3.103 gösterim
Sevgili Okuyucu,

Hayatımda pek çok tecrübe yaşadım, bağımlılıktan depresyona kadar pek çok zorlukla karşı karşıya kaldım ama hep kendimi keşfetmenin ve mutluluğun peşinde oldum. İnişler ve çıkışlar, kalp kırıklıkları ve zaferler her zaman var olacak. Bu yüzden bazen ufacık birkaç kelime bile çok şeyi değiştirebilir. İnsanı rahatlatıp ilham verebilir.

İçimde var olan yüce güçle temas kurmak için her gün meditasyon yapıyor ve dua ediyorum. Huzur bulmak için sığınabileceğiniz daha yüce bir güce, sizden daha büyük bir şeye sahip olmanız çok önemlidir. Bazı günler mücadele gerektirse de, sizi motive edecek, size ilham verecek ve pozitif kalmanıza, ileri doğru yol almanıza yardım edecek bir şeylerin olması çok önemli.

Bu kitap kendi sözlerim ve bana ilham veren alıntıların yanı sıra derslerin, meditasyonların, düşüncelerin ve günlük hedeflerin bir derlemesi. Bana müthiş yardımcı oldular. Bu hepinizle paylaşmak istediğim, özel ve kişisel bir armağan.

Hayatta her nerede olursanız olun, lütfen bunu okuyun ve yanınızda olduğumu bilin. Güçlü kalın, cesur olun, çok ve gerçekten sevin; bir şey kaybetmez, aksine kazanırsınız.

Sevgilerimle,
-Demi Lovato-

"Yolculuğunuza minnettar olun çünkü o tamamen size ait."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9786053432739
 • Orijinal Adı:
  Staying Strong: 365 Days a Year
 • Çeviri:
  Sevinç Seyla Tezcan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Buse 
03 Eki 2014 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · Puan vermedi

Demi Lovati için hayat,göz kamaştıran başarılar ve yürek parçalayan kayıplarla dolu bir yolculuk.Güçlü Kal, kendi yolculuğuna çıkmış,avunmak , ilham bulmak ve Hergün güçlü olmak isteyen herkesin heryerde okuyabileceği bir kitap."Hayat bazen çok zor olabiliyor ancak acıyla savaşmaya değer.Her tür duyguyu hissetmek, hiç hissetmemekten iyidir.

Kitabı ilk çıktığı zamanlar aldım.Güzel olduğundan şüpen yoktu zaten.Birkaç sayfasını okumama rağmen çok etkileyici buldum.Kitabın her sayfası 1 güne ayrılmış.Bende 2015 1 ocaktan başlayıp hergün 1 sayfa okumaya karar verdim.Yani o ay okuduğum kitabın ve ya kitapların yanında çıtır bi baş ucu kitabı.Uyanır uyanmaz okumalısın ve okuduklarını aklında tutmalısın.Başlamak için sabırsızlanıyorum ve içinde kendime ait parçalarda bulabileceğimi umuyorum. Demi Lovato'nun müziğine aşığım.Kaleminede öyle olacağımı tüm kalbimle diliyorum ve sabırsızlıkla yeni yılı bekliyorum.

Hasret Yüce 
16 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İdolümün kitabı ! Gerçekten insanı bambaşka bir hayal dünyasına alıp götürüyor ! Adından da anlaşıldığı gibi insanları karanlığından kurtarıyor ve güçlü olmamız için bizleri ikna ediyor.

tugçeyavuz 
18 Oca 2015 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

bende alıcağım bu kitabı önerrir misiniz

İsra ND 
 07 Tem 15:01 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Yaşadığı tüm zorluklarla başa çıkmış güçlü bir kadın! Hayatınızı değiştirecek nitelikte güzel sözler.. Güçsüzlüğü tatmış birinden, idolümden kendine yakışır bir kitap.

Nazlıhan Aydın 
27 Nis 21:28 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 10/10 puan

6 YILDIR HAYRANI OLDUĞUM İDOLÜM,Yaklaşık 3 sene önce okudum ve daha da çok bağlandım. Tam bir umutsuzluğa kapıldığımla elime alır karıştırır okurum. Motive verici , Kendini önemsettiren , Hayallerinle olman için destek sağlayan , en önemliside adından anlayacağımız gibi güçlü kalmayı hedefleyen bir kitaptı okumanızı tavsiye ederim :)
KENDİNİZİ BİR BAŞKASININ YERİNE KOYUN VE SAHİP OLDUKLARINIZIN KIYMETİNİ BİLİN...
DEMİ LOVATO

Ersagun Weasly 
10 Eki 2014 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

kitap beni okurken çok sıktı. marta bile gelemeden elimden fırlattım kitabı. aşırı pozitif. genç kız edebiyatıydıda ben alırken mii bakmadım anlamadım açıkçası çünkü okurken çok sıkıldım.

Zelal aydın 
 25 Oca 19:43 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap bana çok sıkıcı geldi ve kitap karmaşık bir dille yazılmış. Sözler de olduğu için insanı sıkabiliyor. aslında 1 ocak günü başlayıp her gün 1 sayfa okunursa çok fazla sıkmayacağını düşünüyorum.

Hatice Nur Özcan 
01 Haz 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 6/10 puan

Demi Lovato'nun yazmış olduğu kitabı duygusal ve kalbe dokunan bir kitap olduğunu düşünüyorum. Ancak sadece kitap sözlerden oluştuğundan bazen sıkabiliyor inanı. Okuyup okumamak size kalmış :)

Crossfire 
19 Tem 12:00 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Demi Lovato, zorlu geçen ergenlik döneminden sıyrılıp daha iyi bir yaşama hem kendisini adamış, hem de verdiği burslarla birçok gence de ışık tutmaya çalışmaktadır. Bu kitabında ise her bir günde (365 gün) çeşitli şarkı sözlerinden, tarihsel kişiliklerin sözlerini baz alarak sevgi, umut, güç, mücadele ruhu vs. üzerine kısa yazılarından oluşmaktadır. Her gün ilgili sayfayı okursanız biraz daha motive olabilirsiniz. Bazı sayfaları okuduğumda ise çok yakın duygu ve düşüncede olduğumu fark ettim Demi ile. Belki de doğum tarihlerimizin çok yakın olmasından kaynaklanan bir benzerliktir. Dilerim yeni kitapları da çıkar ve okuruz. Ve bize bahsettiği gibi kini, kıskançlığı, fesatlığı vs. bırakıp daha olumlu ve olgun davranabiliriz.

Yaren Kardemir 
12 Mar 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 4/10 puan

Kitabı kitap fuarında almama rağmen 28 TL'ye almıştım ve hala pişmanlığımı yaşıyorum. Keşke başka bir kitap alsaymışım! Daha çok moral verici bir kitap. İçinde ünlü sanatçıların sözleri ve Demi Lovato'nun kendi çapında açıklamaları bulunuyor. Kitabı yazanın bir şarkıcı olduğunu tabi ki de biliyorum ama keşfedecek başka kitaplar da var!

Kitaptan 78 Alıntı

ece yıldırım 
04 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Başınız içinde bir beyniniz var. Ayakkabılarınız içinde de ayaklarınız. Kendinizi istediğiniz yöne çevirebilirsiniz."

Güçlü Kal - 365 Gün Hayata Tutun, Demi LovatoGüçlü Kal - 365 Gün Hayata Tutun, Demi Lovato

İnsanın varış noktası bir yer değil, olaylara yeni bir bakış açısıdır.
Henry Miller

Son birkaç yılda çok fazla seyahat etme şansım oldu. Seyahat ederken şahit olduğum en derinlikli şeylerden biri, ne kadar çok şeyi kanıksayıp hafife aldığımızdı. İnsanların ortalıkta ayakkabısız ya da ceketsiz dolaştığı gecekondu mahalleleri gördüm. İnsanların doğru dürüst para bile kazanmadan, fiziksel olarak aşırı zorlayıcı işlerde çalıştıkları yerlere gittim. Bu, bana bu gezegende yaşayan herkese değer vermeyi ve işimi hafife almamayı öğretti.

Hedef: Her şeye açık kalın ve dünyanın yeni bir yerini görmeye bir gün (ya da bir hafta) ayırın. İşten izin almak gibi bir lüksünüz yoksa kendi şehrinizde değişik bir mahalleyi ziyaret edin. Sahip olduğunuz her şey için şükredin.

Güçlü Kal - 365 Gün Hayata Tutun, Demi Lovato (2 Ocak)Güçlü Kal - 365 Gün Hayata Tutun, Demi Lovato (2 Ocak)

Tutkunuz sonsuzdur.

İçinizdeki tutkuyla bağ kurduğunuz zaman, sınır diye bir şey yoktur. Tutku her sanatın itici gücüdür ve hayatınızı güzel bir şeye dönüştürmek size kalmıştır.

Hedef: Çok çalışarak harika şeyler başarabileceğinizi kendinize hatırlatın.

Güçlü Kal - 365 Gün Hayata Tutun, Demi Lovato (25 Temmuz)Güçlü Kal - 365 Gün Hayata Tutun, Demi Lovato (25 Temmuz)

Ne almak istiyorsanız, onu verin. Mutlu olmak istiyorsanız başkalarını mutlu edin.
- Russell Simmons

Evrene ne verirseniz onu geri almanız basit bir çekim yasasıdır. Ne kadar sevgi verirseniz, o kadar sevgi çekersiniz. Ne kadar sevgi çekerseniz, o kadar sevgi alırsınız. Dünyaya iyi enerji yaydığımız zaman kendimizi iyi hissederiz. Etrafımızdakilerin de iyi hissetmelerini sağlarız.

Hedef: Kalben benimsediğiniz bütün değer ve ideallerin ışık saçan örneği olun.

Güçlü Kal - 365 Gün Hayata Tutun, Demi Lovato (31 Ağustos)Güçlü Kal - 365 Gün Hayata Tutun, Demi Lovato (31 Ağustos)