Improbable

·
Okunma
·
Beğeni
·
151.025
Gösterim
Adı:
Improbable
Baskı tarihi:
2006
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780060736781
Kitabın türü:
Dil:
English
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
HarperTorch
Baskılar:
Olasılıksız
Improbable
"From a brilliant new talent comes a riveting novel of chance, fate, and numbers, and one man's strange journey past the boundaries of the possible."

David Caine inhabits a world of obsession, rich rewards, and rapid, destructive downfalls. A compulsive gambler and brilliant mathematician prone to crippling epileptic seizures, he possesses the uncanny ability to calculate odds of any hand in the blink of an eye. But one night at an underground poker club, Caine makes a costly mi scalculation, sending his life spinning out of control. Desperate, he agrees to test an experimental drug with unnerving side effects: inexplicable visions of the past, present, and future. Unsure whether he's perceiving an alternate reality or suffering a psychotic breakdown, Caine embarks on a journey that stretches beyond the possible into the world of the improbable. Gradually, he discovers the extent of his astonishing new ability -- but powerful, shadowy forces know Caine's secret. Now Caine must fight for his survival -- and his sanity . . .
475 syf.
·10/10
Bu kitabı 4-5 yıl önce bir solukta okumuştum. Hala kurgusuna hayranım ve kitabı nerde görsem bu kitap mükemmeldi demeden edemiyorum. Okumaya başladığınız andan itibaren kendinizi kitabın içinde buluyorsunuz. Bilim kurgu adına en güzel kitap hangisidir deseler hiç düşünmeden olasılıksız derim. Kitabı okurken yazarın zekasına hayran kalmıştım böylelikle Adam Fawer en sevdiğim yazarlar arasına girdi. :) Kitabı okurken kitabın adında olduğu gibi bir sürü olasılık düşündüm. Ana karakterin o yeteneğine adeta hayran kaldım. Kitaptaki betimlemeler öylesine güzelki müthiş bir bilim kurgu filmi izliyorum sandım. Kitabı herkese tavsiye ediyorum olaylar biraz karışık o yüzden sakin kafayla okunulması gerekiyor. Okuyacak olan arkadaşlarıma şimdiden iyi okumalar :) bayılacağınıza eminim! :)
475 syf.
Bu kitabı 4-5 yıl önce okudum. Normalde bu kadar uzun süre önce okuduğum kitaplara, inceleme yapacaksam tekrar okur, sonra yorum yaparım. Ama bu kitabı tekrar okumayı düşünmüyorum kesinlikle. Ve ben bu sitede genelde beğenmediğim kitaplara inceleme eklemem (kendi defterime eklerim ama) Bu kitaba inceleme yapma sebebim, bugün okulda arkadaşlarımla yaşadığım bir diyalog, kitap hakkındaki görüş ayrılığı oldu. Hepsi büyük heyecanla kitabı anlatıp, arşa çıkarırken, "ben beğenmemiştim bu kitabı" dedim. 3 çift göz birden beni öldürmek ister gibi, üzerime dikildi. Biraz kitap üzerine tartıştık ve eve gelir gelmez kitabın profiline girip yorumlara baktım, benim gibi düşünen yok mu, diye. Yaklaşık 20 inceleme okudum ve hepsi de bayılmış kitaba, eleştiren bir okura denk gelemedim.


Kitap kesinlikle yerden yere vurulacak kadar kötü değil. Ama bunca övgüyü hakkedecek kadar iyi hiç değil. Benim kitaplarda aradığım bazı kriterler var. Örneğin; verdiği mesaj, hikayesi, kurgusu, anlatımı, dili, edebi değeri ve bana ne katacağı. Her kitap mesaj verecek, bir şeyler öğretecek değil, diyeceksiniz. Ama ben kesinlikle öyle düşünmüyorum. Okuduğum her kitap bana bir katkıda bulunmak zorunda. Sırf kafa dağıtmak, zaman geçirmek için okunur diyenlere de hiçbir faydası olmaz (tecrübeyle sabit) Bunun yerine film izlemelerini tavsiye ederim. Mesela bu kitap değil de film olsa çok daha iyi olurdu bence.


Bu kitabın edebi değeri sıfır, verdiği bir mesaj, amaç yok. Okuduğunuzda size hiçbir katkısı olmayacak. Kitapta tek iyi olan hikayesi, kurgusu. Onu da gereksiz matematiksel terimlerle ve sayfalarca doldurduğu sayılarla baymış. Ve bu kurguya yakın onlarca sinema filmi bulabileceğiniz için hikaye de çok özgün olmuş diyemiyorum.


Bazı arkadaşlar, yazarın bilim, matematik, felsefe gibi her alana değindiğini yazmış. Ben kitabın hiçbir felsefi tarafını kesinlikle göremedim. Ne felsefesinden bahsettiğini de keşke yazsaydınız da öğrenseydik, ben ve benim gibi anlayamayanlar. Matematik alanında verdiği bilgiler de sırf kitabı zorlaştırmak için eklenmiş anlamsız bir düzine işlemden ibaret. Bilim hakkında da birkaç termodinamik ve kuantum bilgisi verip göz boyamış. (Verdiği bilgiler de tanımdan ibaret ve örneklemelerde alakasız şeyler yazmış) Ayrıca bir insanı öldürürsen katil olursun. Ama bir müslümanı öldürürsen iyi ajan olursun (çünkü her müslüman teröristtir), ideolojisi bolca var kitapta.


Kısacası çok uzun uzun yorum yapılacak bir kitap değil, benim için. Eğer alacağınız kitap bestseller ise, kapakta birkaç popüler Amerikan dergi ve gazetesinin (misal New-york Times gibi) "soluksuz okuyacaksınız", " enfesti" gibi yorumları varsa, almadan önce 3 kere düşünüp, 5 kere araştırıp sonra alın. Tavsiye edeceğim bir kitap değil. Umarım birgün bu "enfes bestseller" in yerinde gerçekten iyi, kaliteli kitapları satış rekorları kırarken görürüz...
 • Simyacı
  8.6/10 (12.635 Oy)13.971 beğeni45.130 okunma6.569 alıntı179.393 gösterim
 • Suç ve Ceza
  9.2/10 (9.953 Oy)12.217 beğeni34.608 okunma12.224 alıntı225.964 gösterim
 • Uçurtma Avcısı
  9.1/10 (13.742 Oy)15.995 beğeni44.570 okunma3.055 alıntı200.883 gösterim
 • Şeker Portakalı
  9.0/10 (12.381 Oy)14.440 beğeni44.129 okunma5.010 alıntı238.525 gösterim
 • Fareler ve İnsanlar
  8.6/10 (9.461 Oy)9.666 beğeni34.787 okunma2.076 alıntı170.123 gösterim
 • Hayvan Çiftliği
  8.9/10 (12.518 Oy)13.405 beğeni41.878 okunma2.058 alıntı160.254 gösterim
 • 1984
  8.9/10 (9.998 Oy)10.780 beğeni30.774 okunma7.788 alıntı143.907 gösterim
 • Satranç
  8.7/10 (15.358 Oy)15.504 beğeni49.085 okunma4.498 alıntı196.419 gösterim
 • Dönüşüm
  8.2/10 (13.324 Oy)13.435 beğeni49.645 okunma2.197 alıntı203.575 gösterim
 • Küçük Prens
  9.0/10 (15.829 Oy)19.127 beğeni55.914 okunma8.568 alıntı406.360 gösterim
475 syf.
·12 günde·Beğendi·9/10
İçinde bir tutam gizem, bolca zekâ, pembeleşinceye kadar kavrulmuş duygular ve kaynayana kadar ısıtılmış aksiyon bulunan bir kitap.

Macera kitabı bile olsa kitabın başının sıkıcı olması beklenebilir. Fakat bu kitap öyle değil. Tanıtım kısımlarını hoş bilgilerle süsleyip keyifli bir hale getirmiş yazar. Bilimsel açıklamaların olduğu yerleri çok beğendim.

Yalnızca inanç kısmıyla ilgili yerleri biraz zorlama buldum. Sonuçta; ya inanırsınız, ya inanmazsınız. İnandırmak için söylenenleri saçma bulanlar, inananları vazgeçirmek için söylenenleri neden saçma bulmazlar bilemiyorum. Her neyse, konumuz bu değil:)

Gerçekten sürükleyici bir kitap, akışına kapılıp sonuna kadar hızlıca sürükleniyorsunuz. Olasılıkların hayatımız üzerindeki etkisi daha iyi anlatılamazdı sanırım. Çevirisinde de herhangi bir sıkıntı yoktu. Ve kitabın sonunu çok sevdim. Tavsiye edebileceğim kitapların arasına bir tane daha eklenmiş bulunmakta:)

İyi bir okuma dilerim.
475 syf.
·Beğendi
Değeri bilinmeyen bir kitap daha...
Matematik, tıp, felsefe ne ararsan var. Bilim-Kurguyu kitaplarda tercih etmesem de bu kitabı hiç sıkılmadan bitirdim. Yazar, bu kadar yoğun konuları biraraya getirip okuyucuyu sıkmadan akıcı bir şekilde anlatmış ve sonunu da çok güzel bağlamış. Adam Fawer'da müthiş bir yetenek var. İlk kitapta böyle bir başarı beni çok şaşırttı. Bu kitabın yeri bende her zaman ayrı kalacak...
475 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
En iyi roman dalında aldığı ödülü fazlasıyla hak eden, oldukça farklı konusuyla başarılı bir bilim kurgu. Adam Fawer birbirinden farklı dünyalara sahip çok fazla karaktere yer verdiğinden kitabın ilk yüz sayfası giriş bölümü oluşturmuş ve karakterleri takipte, birbirleriyle bağlantılarını kurmada zorlanıyorsunuz. Fakat devamında ustalıkla oturttuğu olay örgüsünden sonra kitabın içinde kaybolup, yüksek bir tempoda, soluksuz bitiveriyor. Gözden kaçırılmaması gereken bir roman, mutlaka okunmalı.
475 syf.
·11 günde·10/10
Olasılıksız, yazarımızın ilk kitabı. Benim de okumakta geciktiğim bir kitaptı. Kitapta genel olarak, Aslında tesadüf diye bir şeyin olmadığı başımıza gelen her olayın yaptığımız seçimler sonucunda olduğu açıklanıyor. Böyle olunca da birinin yaptığı seçim, diğerinin yaşayacaklarını da etkiliyor. Kitap türünün en iyi örneklerinden biri. Detayların üzerinde çok durmadan, okuyucusunu sıkmadan okuyucunun direkt olaya konsantre olmasını sağlıyor yazar. Hikaye çok sürükleyici, dolayısıyla okumaya pek hevesli biri olmasanız bile bir yerden sonra kitabı elinizden bırakamıyorsunuz. Bu açıdan bakıldığında da kitap, tanıtım kısmında vaat ettiği her şeyi sunuyor okuyucuya. Gerçekten elinizden bırakamıyorsunuz. Yazar bilim, felsefe, matematik gibi birçok dalı akıcı bir kurguda toplamış. Anlatılan şeylerin kurguyla çok iyi bütünleşmiş olması kafanızı karıştırmasın; kitapta yazan her şey kanıtlanmış gerçekler! Popüleritesi yüksek olan bazı kitaplar bizi, okuduktan sonra hayal kırıklığına uğratabiliyor. Ama benim için 'Olasılıksız' öyle olmadı. Adam Fawer'in bu kadar iyi iş çıkarması, okuyucuya "vakit kaybıydı" dedirtmeden, okuyucunun beklentisini hakkıyla karşıladı bence. Her şey öyle yerindeydi ki filmi çekilse hangi karakteri kim oynar diye düşünüp 'isim' bulunabilir hemen. Olayların ustaca kesiştirilmesi, açıklanan teoriler, aksiyonu tam anlamıyla yaşatması kitaba daha da bağlıyor insanı. Adam Fawer, özellikle David Caine'e ve Jasper'e yapılan işkence anlarını, meşhur karakter Nava'nın aksiyon dolu cinayetlerini öyle güzel anlatmış ki etkileyiciydi. Ama en etkileyici an, kitabın sonunda saklı; Kitap koku ile başlayıp koku ile bitiyor ve her şeyin sadece tek bir kişi için olduğunu anlıyorsunuz. Beklenmedik bir son işte bu da. Bu nedenle "Olasılıksız"ı okumanızı tavsiye ederim.
475 syf.
·10/10
Bir kitap ancak bu kadar muhteşem olabilir. Kitabın arkasında yazan "bitirmek için yarını, başkalarına anlatmak için bitirmeyi beklemeyeceksiniz." sözünü başta içi boş şişirilmiş bir kitap çıkmaz inşallah diyerek okudum ve beni pişman etmemekten ziyade kitap resmen benim ufkumu genişletti. Olay örgüsü öyle güzel bir biçimde işlenmiş ki kitabın içinde kaybolmamak mümkün değil. Tek solukta okunacak enfes bir kitap. Herkese tavsiye ederim. 10/10
475 syf.
·Beğendi·8/10
''İmkansız diye bir şey yoktur, sadece bazı olayların olma olasılığı daha düşüktür''

Uzunca bir süre kitaplara ara vermiştim. Bir arkadaşının önerisiyle bu kitapla başladım tekrar kitap okumaya. Daha önce yaşamadığım bir hazzı yaşadım kitapta. Sanki film izliyordum kitabı okurken(Buradan film yapımcılarına sesleniyorum filmini çekin!).
Kitaba bilim-kurgu diyorlar. Ancak bana kalırsa içinde polisiye de var. Ve bu ikisini de harika bir şekilde veriyor okuyucuya. Hem istatistiksel olarak hem betimleme olarak yazarın dili çok kuvvetli.
Kitabı okuduktan sonra tesadüf olayına inanmamaya başladım. Yazarın zaten kitaptaki şu sözü beni derinden etkiledi: ''Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi?''
Okuyun, okutturun. Her ne kadar kitapta bir kaç eksiklik görsemde harika bir kitap ama mükemmelde olabilirmiş...
475 syf.
·136 günde·9/10
Adam Fawer hakkında bilgi :

Adam Fawer, Amerikalı roman yazarı. İlk romanı Olasılıksız, on sekiz dile çevrilmiş ve "en iyi ilk roman" dalında 2006 International Thriller Writers Ödülünü kazanmıştır. 2008 Nisan ayında da ikinci romanı olan Empati çıkmıştır. Empati, 2008 yılında Almanca, Japonca ve Türkçe yayımlanmıştır. 
Doğum tarihi: 1970 (48 yıl yaşında), New York, New York, ABD
Stanford Graduate School of Business’da da MBA yapmıştır. Kariyeri boyunca, Fawer, Sony Music, J.P. Morgan ve about.com gibi yerlerde çalışmıştır.

Babam Philip R. FAWER'in anısına,
Onu hâlâ her gün düşünüyorum

Amerika en büyük piyango olan Powerballl'ı kazanma olasılığı 120 milyonda 1'dir!

Kitaptan bilgiler vermeden önce bir kaç terim ve tanıtım yapmak isterim. Çok fazla karakter var ve bazen ismi ile bazen de katakterin soyadi ile seslendiğinden dolayı, kafa karışıklığı olabiliyor.


Tıbbi Bilgiler :
Lob; çizgi ve bölmelerle ayrılmış kısımlardır ve mikroskobik incelemeye gerek duyulmaksızın karar verilebilir
1- Frontal lob: Bilinçli düşünme; zarar görmesi durumunda ruh hali, hissiyat değişikliği olabilir.
2- Parietal lob: Çeşitli duyu organlarından gelen bilgileri birleştirmede önemli rol oynar. Ayrıca nesnelerin kullanılması ve bazı mekansal görüş işlemelerinde (visuospatial processing) parietal lobun kimi bölümleri rol alır.
3- Oksipital lob: Görme duyusuyla ilgili bilgilerin işlendiği lobdur. Hafif zarar görmesi halüsinasyonlara sebep olur.
4- Temporal lob: Ses ve kokunun algılanması, aynı zamanda da yüzler, mekanlar gibi karmaşık uyaranların işlenmesi bu lob tarafından sağlanır.
5- Serebellum: Duyu organlarından gelen bilgilerle haraketi ilişkilendirir. Bu lob özellikle dengenin sağlanmasında önemli rol oynar.Cat Scan:
CAT taraması (cat scan), bedenin iç bölümlerinin X ışınlarıyla incelenmesini sağlayan gelişmiş bir yöntemdir.

Pet Scan:
Pozitron emisyon tomografisinin kısaltması olarak kullanılan PET veya PET Scan birçok kanser türü ve hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddeler kullanılarak uygulanan bir görüntüleme yöntemidir.

MRI Scan (Emar) :
Bir manyetik rezonans görüntüleme (MRI) taraması, dünya çapında yaygın bir prosedürdür.

MRG, vücuttaki organ ve dokuların ayrıntılı görüntülerini oluşturmak için güçlü bir manyetik alan ve radyo dalgaları kullanır.

Tle :
Peki Temporal Lob Epilepsi hastalığı nedir?TLE hastalığının temel özellikleri neler? ... Cerrahi tedavi uygulanmamış Temporal Lob Epilepsi hastalarında görülen materyale ait bellek bozuklukları ana nöropsikolojik bozukluklar arasındadır.

Vss:
Bedenimizin tüm parçaları organları hatta hücreleri birbirinden haberdar olarak ve uyum içinde hareket ederek çalışır. Bedenimizin kendini onarabilme, yenileyebilme ve dışardan gelen zararlı uyarılara karşı kendini koruyabilme yetenekleri vardır. Bedenimiz, tüm bu fonksiyonlarını ve bilgi aktarımlarını “Vegetatif(otonom) Sinir Sistemi (VSS) üzerinden gerçekleştirmektedir. 
“Nöralterapi”, vegetatif(otonom) sinir sistemine (VSS) etki ederek vücudun dengesini düzenleyebilen, bölgesel injeksiyon tedavisi yöntemidir. Aynı zamanda vücudun onarım sistemlerini uyararak, bedenin kendi kendisini tedavi etme yeteneğini harekete geçirir. 

Beta, Alfa, Delta, Teta :
Beyin Dalgaları ve Hipnoz

Beyin dalgaları hakkında merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz. Beta, Alfa, Teta ve Delta beyin frekansları “Hz (Hertz)” birimiyle ifade edilir. Hertz, saniye başına düşen devir sayısını belirtir. Örneğin 1 Hertz, saniyede bir devir (cps; cycle per second) veya 1 MHz saniye başına bir milyon (1,000,000/s) devir şeklinde tanımlanır. Hertz(sembolü “Hz”), frekans (sıklık)birimidir.  İsmini Alman fizikçi Heinrich Rudolf Hertz‘den alır.

Gece uyumak için yatağımıza yattığımızda zihnimiz önce kademeli olarak hafif hipnoza (alfa), sonra derin hipnoza (teta) girer ve en nihayetinde kendini uyku haline bırakır (delta).


EKG (Elektrokardiyogram), olması muhtemel kalphastalıklarının tanısını koymak amacıyla elektrotlar yardımıyla grafiksel sonuçlar çıkaran bir cihazdır. EKG,kalp ve damar hastalıklarından, kronik kalp yetmezliklerine kadar birçok hastalığın tespit edilmesinde kullanılır.

EEG :
Beyindeki sinir hücreleri tarafından hem uyanıklık, hem de uyku halindeyken üretilen elektriksel faaliyetin kağıt üzerine beyin dalgaları halinde yazdırılmasıdır.

- - -
Kuantum Fiziği :

Kuantum Fiziği Nedir?
Kuantum Fiziği, atom ve atomaltı parçacıkları ve birbirleri ile ilişkilerini inceleyen bilim dalıdır.


Karakterler :
Baş Karakter
Davit T. Caine : Olanaksızın (Sıradışı adamı)
Jasper Caine : (David,in Kardeşi)
Nava Vaner : Ajan (Kadın)
Dr. James Forsythe (Doktor)
Dr. Peter Tversky (Doktor - Julia'nın Sevgilisi- Forsytheortağı)

Yan Karakterler :
Julia : (Dr. Tversky'nin sevgilisi, Asistanı, Denek...)
Vitaly Nikolaev: Kumarhane Sahibi
Grimes (Bilgisayar Uzm. Hacker)

Alt Karakterler:
Walter
Rahibe Mary
Store
Ajan Leon Wright
Kim jong - Il
Yi Tae Woo
Chang-Sun
Dr. Kummar
MacDougal
Geoffal Daniels
Thomas DaSouza
Gina
Sergey Kozlov (Nikolaev'in adamı)
Elizabeth
Tanja
Dimitry
Sam Kendall
Nielsen
Betsy (Crowe'nin kızı)
Marton Crowe
Rainer
Learny
McCoy
Esposito
Dalton
(Son altı kişi paralı ajan)Teşkilatlar :
Cia - Merkezî İstihbarat Teşkilatı (Abd)
Fbi - Federal Soruşturma Bürosu (Abd)
Mossad - İstihbarat ve Özel Operasyonlar Enstitüsü (İsrail)
Kgb - Sovyetler Birliği'nin istihbarat ve gizli servisi.
Svr - Rus Gizli Servisi

Btal - Bilim Teknolojileri Araştırma Laboratuar
Uga - Ulusal Güvenlik AjansıKitabın kurgusu ; Caine'nin olasılıkları hesaplama üzerine kurulu bir kitap. Kumarbaz müptelasi olan Caine, kumarda kaybettiği için, Vitaly'ye bir miktar borçlanıyor. Olaylar silsilesi böylelikle başlamış oluyor. Sizde hikayenin içine ister istemez dahil oluyorsunuz, Daha sonra olaylar David T Caine'nın ikiz kardeşi olan Jasper Caine ile de devam ediyor. Caine kardeşler "Lablace Şeytanı" olarak adlandirılan bir Teori felsefesi uzerinden yuruyup gidiyor olaylar. Burada en güçlü ihtimal görünürde olduğu gibi David oluyor.


- - Dr. Tversky, Julia'yı alnından öptüğünde kadının bedeninin titredigini hissetti.- -

- - "Muhteşemim , . . . Petey. - - -

Olayları önceden görebilme yetisinin var olduğunu düşünülerek Dr. Tversky ve ortağı Dr. Forsthe karşımıza çıkıyor.

Nava tam bir Rus Afeti olarak göze çarpsada, o tam bir yaşayan etli butlu bir ölüm makinası...

Nava :))

Dr. Tversky ne kadar bilim adına bir savaş versede, Dr. Forsthe'nin hedefleri tamamen daha farklı.

-- "Yeteneklerini kullanabileceğimiz başka yerler de var," (Forsythe) - - -

-- "Çıldırdın mı sen," "Onu bilim adına kullanmaliyız("Spoiler vermeyi sevmiyorum. Bu yüzden daha fazla detaya girmeyeceğim. Bilim-Kurgu, Aksiyon, Polisiye,
Lablace Şeytanı (Olasılık Teorisi) tanışın o zaman

Kitabın ilk 120 sayfasına kadar savaştım diyebilirim. Ve okumaya 2 - 3 ay gibi bir ara vermeme sebep olsada, inatla okumaya devam ettim. Başarılı bir kitap, fazla paragraflar yokmuydu diye sorsam bana göre vardı. Ama açıklayıcı sebeplerle kitap yürütüldü konusuna gelince, şu paragram olmasaydı bu kitapta bu şekilde olmazdı da diyebiliriz.
İncelememi okuduğunuz için teşekkür ederim.

İyi okumalar dilerim...
475 syf.
İlk okumaya basladığımda hayal kırıklığına uğrayacağımı düşündüm.Ama öyle olmadı bir ekonomist olarak tüm istatistiki değerler sınav zamanlarımı hatırlattı.Beğendim.Çoğu yeri de tahmin ettiğimi söylemek isterim.Adam'ı okumak hoşuma gitti..
475 syf.
·8 günde·Beğendi·Puan vermedi
Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parka baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mı yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, ‘OlasılıkSız’ tam size göre bir roman..
"Geleceği tahmin etmek imkansızdır. Ama şimdiki zamanı çok iyi bilirsen geleceği kontrol edebilirsin."
''Hiçbir şey imkansız değildir,'' dedi Caine, ''Ama belirli şeyler olasılık dışıdır ya da olasılıksızdır.''
''Gelecek, onu görene kadar şekilsizdir. Bir parayı havaya attığında iki olası gelecek vardır, birinde para yazı gelir, diğerinde tura, ama sen görene kadar ikisi de değildir.''

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Improbable
Baskı tarihi:
2006
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780060736781
Kitabın türü:
Dil:
English
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
HarperTorch
Baskılar:
Olasılıksız
Improbable
"From a brilliant new talent comes a riveting novel of chance, fate, and numbers, and one man's strange journey past the boundaries of the possible."

David Caine inhabits a world of obsession, rich rewards, and rapid, destructive downfalls. A compulsive gambler and brilliant mathematician prone to crippling epileptic seizures, he possesses the uncanny ability to calculate odds of any hand in the blink of an eye. But one night at an underground poker club, Caine makes a costly mi scalculation, sending his life spinning out of control. Desperate, he agrees to test an experimental drug with unnerving side effects: inexplicable visions of the past, present, and future. Unsure whether he's perceiving an alternate reality or suffering a psychotic breakdown, Caine embarks on a journey that stretches beyond the possible into the world of the improbable. Gradually, he discovers the extent of his astonishing new ability -- but powerful, shadowy forces know Caine's secret. Now Caine must fight for his survival -- and his sanity . . .

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

 • 19 defa gösterildi.

Okur puanlamaları

10
%0 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları