Işın Çağı Çocukları

8,6/10  (34 Oy) · 
157 okunma  · 
29 beğeni  · 
2.135 gösterim
İleri Görüşlüler Ülkesi'nin doğumevlerinde, birdenbire gizemli olaylar görülmeye başlamıştı. Erkek bebeklerden bazıları doğumdan kısa bir süre sonra, ortadan yok oluyorlardı. Ana babalar, korku içindeydiler. Konu kısa sürede basına yansıdı. Giderek büyüdü. Ülkenin, önemli sorunu durumuna geldi. Yöneticiler, olaya el koydular. Doğumevlerinde olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Halk, bebek hırsızlarının kesinlikle yakayı ele vereceklerini umuyordu. Ama, olmadı. Bunca çabaya karşın tek bir bebek hırsızı bile ele geçirilemedi...

Bu kitap gerçekten efsane bir kitap çok beyendim,bu kitapta kasabalarını bir savaşa karşı açlık için korumaya çalışan açlık için çözüm bulup deneyler yapan çocukları anlatıyor, ben okurken çok keyif alarak okudum herkeze tavsiye ederim...Bence bu kitapta insanın umudunu kaybetmeyip her zaman hayallerinin peşinden koşmaları gerektiğini anlıyoruz.

Emre Şeyda 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Işın çağı çocuklarını okuduğumda kaç yaşında olduğumu hiç hatırlamıyorum ama içerdikleriyle birlikte beni fena halde cezbettiğini söyleyebilirim. Kaybolan çocuklarla başlayan bir gizem ve bu çocuklara olan konuların işlendiği Işın Çağı Çocukları gerek bilim kurgu yapısı ile gerekse de Gülten Dayıoğlu'nun elinden çıkmasıyla çocuklarınıza mutlaka okutmanız gereken bir roman.

Volkan Mutluer 
10 Oca 09:42 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Beni kitap okumaya başlatan kitaplardan dolayısıyla yüce challangemi yaparken ilk bu kitapla başlamak istedim.Hala bazı yerleri okurken tüylerim ürperir :)

Medine hıra altındağ 
05 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

çok güzel ve eğlenceli bir kitap herkesin okumasını tavsiye ederim.siz bu kitabı okursanız hayatınızdaki gerçekleri görürsünüz.bu kitabı herkesin okumasını istiyorum.

Kitaptan 1 Alıntı

Kanımca doğmak, büyümek, sadece karın doyurup rahat etmek için çalışmak ve içgüdülerin buyruğuyla üremek,
«yaşadım» demek için yeterli değil... Bir insanın, gerçek anlamda «yaşadım» diyebilmesi için insanlığa yararlı bir
şeyler yapabilmiş olması gerekir.

Işın Çağı Çocukları, Gülten  DayıoğluIşın Çağı Çocukları, Gülten Dayıoğlu