Kitap
Kaiken

Kaiken

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.9
1.009 Kişi
3.728
Okunma
845
Beğeni
10,6bin
Gösterim
384 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 10 sa. 53 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Doğan Kitap · Haziran 2013 · Karton kapak · 9786050915037
Orijinal adı
Kaiken
Kaiken'in zamanı geldi Doğan güneş karardığında, Geçmiş, çıplak bir kılıç gibi keskinleştiğinde, Japonya artık bir anı değil, kâbus olduğunda, Kaiken'in zamanı gelmiş demektir. (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺32,38
7.9
10 üzerinden
1.009 Puan · 151 İnceleme
GÜRBÜZ
Kaiken'i inceledi.
384 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Kaiken
Olivier Passan Paris cinayet büroda baş komiserdir. Hamile kadınları öldürüp karnındaki bebeklerin yakan bir seri katilin peşindedir. Fakat kanıt olmadığı için bir türlü katili yakalayamaz. Eş zamanlı olarak evinde de bir takım olaylar yaşanır, ailesi tehdit altındadır. Olivier izlediği yanlış stratejiden dolayı davadan alınmıştır, katile yaklaşamamaktadır. Hem katili yakalayıp hem ailesini korumakla yükümlü baş komiser zor günler geçiriyordur. Fransa'da başlayıp Japonya'da biten bu olaylar silsilesi sizi kitaba gömecek. Kaiken romanı bir polisiye, gerilim romanından beklenenleri karşıladı diyebilirim. Eğer beni ters köşe yapıyorsa o roman olmuş derim ve kaiken bunu birkaç kere yapıyor. Sonuna kadar bir merak ve hevesle okudum fakat sonu beni çok tatmin etmedi açıkçası. Aslında olması gerektiği gibiydi fakat yarıda kalmış hissi uyandırdı. Her şeye rağmen beğendiğim bir kitap oldu, okumaktan pişman olmadım.
Kaiken
7.9/10
· 3.728 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Yorma kendini..
Kaiken'i inceledi.
384 syf.
·
36 günde
·
Puan vermedi
Başladığımda çekici gelmesede, sayfaları geçtikçe, yeni bir kapı açılıyor hissi yarattı kitap benim için. Yağmurun ıslattığı yeşil çimenlik bir yolu takip ederken, arabanın şehrin içine bir anda damlası gibi. Kokuda ve duygularda anlık değişim yaşatmayı başarıyor. Hislerle etkileşimi iyi. Sonu beklediğim gibi bitti, tek üzüntüm bu... Hayal gücünü aşan şeyleri seviyorum. U dönüşleri olmalı bir romanın. Bu kitapta bolca var..ama sonda u dönüşü bulamadıgıma üzülüyorum. Yazar sonu yazarken kararsız kalmış, yada farklı bir son yazmıştı... Paylaşmak istememiş gibi hissettirdi bende. Fantastik romanlara ve macera romanlarına yatkınlığım bundan. İyi bir biyoğrafiler boy ölçüşemezler yinede....
Kaiken
7.9/10
· 3.728 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Hasan Savuk
Kaiken'i inceledi.
384 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kaiken
Jean-Christophe Grange'in bir çok kitabını okuyan biri olarak, bu kitabını da severek okudum. Olay örgüleri iyi işlenmiş, iki farklı olay ustalıkla birbiri içine geçirilmiş ve kafamızın bu iki olayı karıştırması isteniyor yazar tarafından. Sonuç olarak bu tarz kitapları sevenlerin kaçırmaması gereken kitaplardan biri.
Kaiken
7.9/10
· 3.728 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
48
384 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Usta yazardan yine son derece güzel bir polisiye roman. Doğumcu lakaplı bir adam hamile kadınları yakarak öldürmektedir ve başkomiser Olivier Passan yardımcısı Fifi ile olayı soruşturmaktadır. Passan, Japon kültürüne hayran, Naoko adlı bir Japonla evlenmiş, iki çocuk sahibi ve boşanma evresinde bir polistir. Doğumcu denen adamın Patrick adında bir galerici olduğundan emindir. Piroman yani kundakçı olan bu adam hakkında elinde doğru düzgün bir delil yoktur. Ama inatla bu işin peşini bırakmaz. Bu arada biri Passan'ın evine gizlice girmekte ve ona mesaj vermektedir. Naoko ve çocuklar tehlikededir. Bir gün Patrick, Passan'ı da yakar ve intihar eder. Gerçekten de Doğumcu odur. Kötü günlerin sona erdiğini düşünürler ancak o akşam yine evlerine girilir. Bunu araştıran Passan, Naoko'nun hayatındaki en büyük sırrı öğrenecektir. Onun ve çocuklarının hayatını kurtarmak için Japonya'ya gitmesi gerekmektedir ve kullanabileceği tek silah da Naoko'nun ondan çalıp Japonya'ya götürdüğü Kaiken adlı bir hançerdir. Acaba bu savaşta kim galip gelecektir? Soluksuz okunan bir roman.
Kaiken
7.9/10
· 3.728 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
21