Leyleklerin Uçuşu

8,6/10  (294 Oy) · 
1.041 okunma  · 
231 beğeni  · 
3.974 gösterim
Göçmen kuşlardır leylekler. Her bahar Avrupa'ya gelir, yaz sonunda tekrar Afrika'ya doğru yola çıkarlar. Ama bu yıl geri dönmeyecekler.. Louis Antioche'un kayıp leyleklerin sırrını çözmek için çıktığı yolculuk kısa sürede kabusa dönüşür. Parçalanmış cesetler, nereden çıktığı belli olmayan katiller... Arayışı onu, Bulgaristan'daki Çingene mahallerinden işgal altındaki toprakların güneşte kavrulan kibutzlarına, Orta Afrika Cumhuriyeti'nin balta girmemiş ormanlarından Kalküta'nın araka sokaklarına kadar götürecektir. Hatta cehenneme kadar...
Sınır tanımayan bir hayal gücü, kusursuz bir kurgu, tüyler ürpertici şiddet sahneleri, nefes nefese bir gerilim. Jean-Christophe Grange'yi bu tarzın zirvesine çıkaran, Kızıl Nehirler'i dünya çapında bir başarıya ulaştıran bu nitelikler, Leyleklerin Uçuşu'nda da var.
Korkutucu bir yolculuk, şaşırtıcı bir kitap!

"Kızıl Nehirler ve Taş Meclisi'ni okudum. İnanıyorumki biz polisiye roman yazarları çok sağlam, sıkı, sarkmayan, soluk soluğa okunan bir kurguyla, edebiyatın temel işlevi olan insan benliğine yolculuğu gerçekleştirebiliriz."
- Ahmet Ümit-

"Yeni bir Stephen King, Soluk soluğa bir tempo, dozu hiç azalmayan bir gerilim, gerçeküstü şiddet sahneleri. Grange inanılmaz bir ustalık sergiliyor."
- VSD, Fransa-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2002
 • Sayfa Sayısı:
  302
 • ISBN:
  9789759914349
 • Orijinal Adı:
  Le Vol Des Cigognes
 • Çeviri:
  Ali Cevat Akkoyunlu
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Bilge Nur 
28 May 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · 7/10 puan

Polisiye sevmeyen birisi için fazla iyiydi. Kurgusu, anlattığı ülkeler, olayları bütünleştirmesi sosyal durumlara ve sorunlara yer vermesi gerçekten takdire şayan. Ancak ana karakter Türkiye'de yarım sayfadan fazla kalsa daha güzel olacaktı.

KeMâL 
26 Nis 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · 9/10 puan

İlk okuduğum Kızıl Nehirler kitabına nazaran daha iyi bir romandı. Kurgusu tartışılamayacak şekilde mükemmel kurulmuş. Bir oradasınız bir burada. Yazarın gözünden değil, kahramanın gözünden anlatması çok daha güzel. Betimlemeleri de harikaydı. Resmen dünya turu yaptık. Antakya'da doğan kahramanın Kudüs, İsrail, Fransa, G. Afrika ve sayamadığım bir sürü ülkede geçen bölümler. Son derece sürükleyici bir roman. Resmen bir film gibi roman. Filmini de izleyeceğim. https://www.izlesene.com/...2012-fragman/7239176

Cinayetler, aşk, gerilim, organ ticareti, elmas kaçakçılığı, ırkçılık vb bir sürü konuyu mükemmel kurguyla birleştirilmiş olarak, sıkılmadan ve heyecanla okumak isterseniz bu kitabı okuyabilirsiniz. Romanın içinde geçenleri tadı kaçmasın diye anlatmak istemedim.

Şİmdiden iyi okumalar. Mutlu günler...

Esma Tezgi 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Lois ve leyleklerin Avrupa'dan Afrika'ya olan zekice bir kurguyla yazılmış olan macerasını konu alıyor. Sıkılmadan okuyabileceğiniz güzel bir Grangé eseri.

Ayrıntılı yorum için;http://yorumatolyesi.blogspot.com.tr/...jean-christophe.html

Serdar Poirot 
 12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Yazarın gelmiş geçmiş en güzel romanı. Louis Antioche, leylekler ile ilgili bir araştırma için Max Böhm ile tanışır. Leyleklerin göçünü incelemek için rotalarını takip edecektir. Çünkü o sene gelmesi gereken leylekler gelmemiştir. Ancak Max Böhm ölü bulunur. İşi araştırmaya başlayan Louis rota üzerinde pek çok ölüm ile karşılaşır. Ölenlerin kalbi yerinden sökülmüştür. Max aslında göründüğü gibi bir insan değildir. Leylekler vasıtasıyla dünyanın en büyük elmas kaçakçılığı şebekesini kurmuştur. İsrail'de tanıştığı Sarah aç gözlülüğünün kurbanı olur ve yakalanır. İşin kaçakçılık boyutu çözülmüştür ancak kaybolan kalpler ne ile ilgilidir? Louis bunu öğrendiğinde hem geçmişinin en karanlık yönünü öğrenecek hem de Tek Dünya denen sağlık örgütünün aslında esas niyetinin ne olduğunu anlayacaktır. Dünyanın en meşhur kalp cerrahlarından birinin karanlık yüzü ile karşılaşacaktır. Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Gülman Tuncer 
15 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Klasik bir yer olan Afrika.Grange Afrikanın işleyiş düzenini her kitabında olduğu gbi bu kitabında da yer vermiş.Kitabı okumaya başladığınızda'' eee noldu şimdi?'' diye başlayıp ''O zaman kim?'' diye devam edip ''Yok artık'' diye bitiriyorsunuz

Erhan 
30 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Grange'in çok kitabını okudum ve polisiye geriilim tarzında en sevdiğim yazarlardan biridir. Bu kitap, gerek kurgusu gerekse sürükleyiciliğiyle Grange'in en iyi kitabıydı bence.
Son 100 sayfaya gelince sanırım vasat bir sonla bitecek diye tahminde bulunuyorsunuz ama yazar kitabın sonlarında öyle bir penaltı atıyor ki ters köşeye yatmamanız çok zor... Leylekleri kullanma fikri ve devamında gerçekleşen olay örgüsü ile ilgili ayrıntı verip kitabı mahvetmek istemiyorum bu tarzı sevenler mutlaka okumalı...

Ebru Tok 
26 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu adamın zekasına hayranım. Bir kitabını elinize aldınız mı bırakamazsınız. Taaa son sayfaya varana kadar olayları çözemezsiniz.

Emet Denizci 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 10/10 puan

Leyleklerden nasıl bir roman çıkacak diye merak ettim, çıkıyormuş. Grange'in çok değişik bir hayal dünyası var ve bu kitap tam bir zeka ürünü.Bu sebeple en sevdiğim kitaplar arasına girdi. Tavsiyedir okuyun...

Hacer 
03 Kas 2015 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Konusu harika bir kitap ama Jean Christophe Grange bu konuyu daha da güzel yazabilirdi diye düşünüyorum. Bazı yerlerde esnemekten kendimi alamadım. J.Christophe Grange'ın içinde bir şair yatıyormuş , Leyleklerin Uçuşu sayesinde bunu anladım.Kelimelerle oynaması , kurduğu cümlelerin orijinalliği çok güzeldi.

Merve Doğmuşay 
 25 Oca 03:28 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitabı okumaya başladığımda olayın sadece bir nedene bağlı olarak ilerleyeceğini düşündüm. Daha sonra işin içine elmas, para ve en önemlisi kalp hırsızlığı girince olayın başka bir boyut aldığını farkettim. Bu kitap gerçekten de adım adım insanın soluğunu daha çok kesen başarılı bir roman.

5 /

Kitaptan 25 Alıntı

Aysel 
13 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Ellerim yanmıştı. Ruhum da öyle. Cildim ve ruhum aynı biçimde kabuk bağlamışlar, iyileşmeyi unutmaya ve duyarsızlığa oturtmuşlardı."

Leyleklerin Uçuşu, Jean-Christophe GrangéLeyleklerin Uçuşu, Jean-Christophe Grangé
Aysel 
 22 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

(...) bazılarıysa ne görürse ona ateş ediyordu: gerçek çocuklara gerçek mermilerle...

Leyleklerin Uçuşu, Jean-Christophe GrangéLeyleklerin Uçuşu, Jean-Christophe Grangé
Cansu 
26 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gözleri kanlı ve boş çukurlardan farksızdı şimdi. Leyleklerin bebek getirip getirmediklerini bilemem, ama ölülerle ilgilenmeyi iyi bildiklerine kuşku yok.

Leyleklerin Uçuşu, Jean-Christophe GrangéLeyleklerin Uçuşu, Jean-Christophe Grangé
zuhal egüz 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Başından beri ön yargıların, ortak görüşlerin amansız düşmanı olmuştum.Dünyanın çoğu kez sanıldığından da açık olduğunu, ne kadar da alışılmış olursa olsun, gerçeklerin şeffaf ve canlı göründüğünü bilmiyordum.

Leyleklerin Uçuşu, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 57)Leyleklerin Uçuşu, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 57)
3 /

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız