Şeytan Yemini

8,4/10  (204 Oy) · 
760 okunma  · 
163 beğeni  · 
2.954 gösterim
Birbirinin benzeri cinayetler işlenmektedir. Bu cinayetlerin ortak noktaları, katillerinin öldükten sonra hayata döndürülmüş ve uzun süre komada kalmış insanlar olmasıdır. Öldürülen kişiler de, onların komaya girmesine sebep olan kişilerdir. Bir tür intikam cinayetleridir bunlar. Ancak bu kişiler gerçekten katil midir? Yoksa sadece verilen emirleri uygulayan birer piyon mudurlar? Avrupa’nın birbirinden uzak kentlerinde işlenen bu cinayetler nasıl bu denli benzerlik içermektedir? Yoksa katil tek bir kişi midir? Kendini şeytanın yerine koyan, kendini şeytan sanan biri. Belki de şeytan gerçekten yeryüzüne inmiştir.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9759913687
 • Orijinal Adı:
  Les Serment Des Limbes
 • Çeviri:
  Şevket Deniz
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her zaman ki gibi , türünün bir numarası. Grange ve kitapları insanı bambaşka bir dünyaya götürüyor. Akıcı dili ve konuların inanılmaz bağlantıları her zaman şaşırtıyor. Mutlaka okunmalı :) Sevgiyle kalın.

Kübra 
01 Kas 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı da yavaş yavaş sindire sindire okudum. Hristiyanlıkla, Katoliklikle, Vatikan'la, Satanizmle ilgili ilginç şeyler öğrendim. Bazen gözlerim büyüteç tutulmuşçasına büyüdü. Bazen tövbe estağfurullah çektim. Bazen işlenen cinayetlerdeki manyaklığa gülesim de geldi. Yani insanın aklına nereden gelir bazı şeyler bilemiyorum.

Dili, çevirisi, konusu her şeyiyle iyiydi. Bazı yazarlar vardır, kitabını düşünmeden alırsın. Grange benim için öyle biri. Art arda okumaya gerek yok, araya biraz zaman konup okunduğunda pişman etmez. Ben kitabı oldukça beğendim. Psikopatlığı, vahşeti, benim gibi midesi bulanmadan gözler yarıda okuyabilenler için iyi bir tercih.

Serdar Poirot 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazardan son derece güzel bir roman daha. Luc Soubeyras ve Mathieu Durey okul zamanlarından beri yakın olan iki arkadaştır. Zamanında rahip olmak için okuyan bu iki adam polis olmuştur ve biri Ahlak Masasına diğeri de Cinayet Masasına bakmaktadır. Bir gün Luc'un intihar ettiği haberi gelir. Komadadır. Mathieu intihar ettiğine inanmaz ve en son çalıştığı işi araştırmaya başlar. Bu bir cinayettir ve oldukça garip bir cinayettir. Buna benzer cinayetler Estobya ve İtalya'da da işlenmiştir. Ölüme yakın negatif deneyim geçiren insanların şeytanı gördüğü ve artık ondan sonra suçlar işlemeye başladığı şeklinde bir görüş vardır. Bu insanlara Işıksız denmektedir. Ancak şeytana tapan Köleler adlı bir örgüt bunları aramaktadır. Acaba bu üç cinayet şeytanın eseri midir yoksa gerçek bir insanın mı? Herkes işin içinde bir şeytani düzenek olduğunu düşünür. Katil gerçekten şeytani biridir ve hiç beklenmeyen bir isimdir? Acaba Mathieu hayatta kalabilip katili yakalayabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Tolga Önver 
03 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Şeytan Yemini gerilim ve polisiyenin, doruk noktasında yaşandığı çok güzel bir roman.
Büyük bir iştahla okuyup bitirdiğim bu roman, Jean Christophe Grange'n en beğendiğim yapıtlarından biri oldu.
Olay örgüsünü çok iyi kurgulamış ve sonuda Grange'e yakışır olmuş.
Şeytan Yemini'ni okurken, bir noktadan sonra gerçekten de şeytanı hissedip, onunla karşılaşıyorsunuz.
Bu insanda inanılmaz bir addranalin ve heyecan uyandırıyor.
Eğer siz de bu tarz romanlardan hoşlanıyorsanız, mutlaka okuyun derim.

fazi 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

En sevdiğim yazar! Her yazdığını büyük bir heyecanla okurum ama benim birincim her zaman Şeytan Yemini! Baştan sona bir muamma ve katili hiç tahmin edemiyorsunuz. Mathieu Durey ardarda işlenen, satanik semboller taşıyan cinayetlerin sırrını çözmeye çalışıyor ve her yol Şeytan'a çıkıyor. Durey, hem Şeytan'ın varlığını sorgulayacak hem de en yakın arkadaşına neler olduğunu bulmaya çalışacaktır. Soluksuz okuyacağınız Grange romanlarından biri daha!

Esma Saatçı 
12 Nis 2016 · Kitabı okudu · 20 günde · 8/10 puan

Grange insan beyninin sınırlarında gezen oldukça akıcı, tahmin edilemez ve düşündürücü tarzını hiç bozmamış. Hristiyan inancında, şeytan olgusunu inceleyen ve pozitif bilimle ruhani inançları çarpıştıran bir kitap.
Her kitabını okuduktan sonraki kanım yine değişmedi. Grange normal insan düşünce şemasına sahip değil. Delilikle dahilik arasında gidip geliyor.
İyi okumalar...

mithrandir21 | Uğur D. 
 13 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okurken gerçekten de tüylerimin diken diken olduğu, korkudan ziyade bir şekilde insanı geren bana göre Grange'nin en iyi romanı diyebilirim. Roman sonrasında ölüp dirilen insanlar hakkında haber araştırma gereği duymuş hatta romandaki şekillere birebir uyan haberler karşısında romandan daha da bir ürpermiş daha da bir etkilenmiştim. Kesinlikle okunması gereken iyi bir roman.

birsel özbellek 
31 Mar 23:13 · Kitabı okudu · 26 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarla "Leyleklerin Uçuşu" adlı kitabı ile tanışmıştım. Bu kitabı okurken yine yazarın zekasına ve hayal gücüne hayran kaldım. Bilim, sosyoloji ,şehirler... İyi bir kurguya sahip polisiye roman.

Aslı 
02 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap türünün hakkını vermiş bence. Gerçek bir gerilim ve polisiye.iki günde bitirdim. Elinizden bırakmıyorsunuz.Bol miktarda korku barındırıyor.Benim gibi biraz esirikliyseniz yalnızken Okumamanızı tavsiye ederim ;))

Selcan Akyol 
11 Eyl 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bu yazarın okudugum ilk kitabı.altı yıl once kesfettim hala ısrarla okuyo ve yeni kitaplarını heyecanla bekliyorum.bu yazarın tadına bakan bir daha ondan vazgecemez kanımca

3 /

Kitaptan 18 Alıntı

Irem 
06 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Şeytanın en güzel hilesi kendisinin var olmadığına inandırmaktır bizi...

Şeytan Yemini, Jean-Christophe GrangéŞeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé
yener bayrak 
21 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Seni bekliyorum, Işıksızları koruyorum, Yalnız sen ve ben. Orada, her şeyin başladığı yerde . . .

Şeytan Yemini, Jean-Christophe GrangéŞeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé
Sude Yabancı 
07 Nis 20:57 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bütün günümü kaçıklar arasında geçirmiştim , ama şimdi onlardan daha iyi olmadığımı görüyordum.

Şeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 434 - Doğan Kitap)Şeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 434 - Doğan Kitap)
Kübra 
18 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Psikanalizi de al, demişti izmariti fırlatırken. Neyle ilgileniyor? Bizim karanlık yanlarımızla, yasak tutkularımızla, yıkıp yok etme aracılarımızla. Ya da komünizm, ona ne dersin? Başlangıçta güzel bir düşünceydi. Sonra nereye vardı? Yüzyılın en büyük soykırımına. Ne yaparsan yap, ne düşünürsen düşün hep lanetli yanımız ön planda. XX. yüzyıl bu konuda tam bir manifesto.

Şeytan Yemini, Jean-Christophe GrangéŞeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé
yuzarsif 
04 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Görüntü aynada kusursuz olduğunda, aynayı kırmanın zamanı gelmiş demektir.

Şeytan Yemini, Jean-Christophe GrangéŞeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé
Sude Yabancı 
18 Mar 02:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sonradan yargılamak her zaman daha kolaydır , öyle değil mi ?

Şeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 198 - Doğan Kitap)Şeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 198 - Doğan Kitap)
yuzarsif 
04 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tatsız sürprizlerle karşılaşmamak için hep en kötüyü düşünürdüm.

Şeytan Yemini, Jean-Christophe GrangéŞeytan Yemini, Jean-Christophe Grangé
2 /