Kır Çiçeği Tepesi

8,8/10  (107 Oy) · 
249 okunma  · 
98 beğeni  · 
2.257 gösterim
Bazen kader, hayatımızdaki kişilerle sınar bizi.
Ki hayaller bu sınavı geçmek için yeterli değildir...

1929 yılında Glasgow'da yaşayan genç, güzel Beattie'nin büyük hayalleri vardır, ta ki evli sevgilisi Henry'den hamile kalana kadar... Çocuğunu evlatlık vermek üzere dünyaya getirmeden hemen önce Henry karısını terk edip Beattie ile birlikte Londra'ya kaçmaya karar verir. Orada kendilerine yeni bir hayat kuracaklardır.

Tam seksen sene sonra kader, Beattie'nin torunu Emma'ya oyununu oynayacaktır. Ünlü bir balerin olan Emma, geçirdiği sakatlık nedeniyle kariyerinden vazgeçerek aile bağlarının olduğu Avustralya'ya dönmek zorunda kalır. Büyükannesinden ona kalan çiftliğe vardığında, tek amacı oradaki eşyaları düzenlemektir. Ancak dört bir tarafı sararmış fotoğraflar ve eski mektuplarla çevrili olan Emma, geçmişin tozlu sayfalarında kalan bir aile sırrını çözmeye çalışırken bulur kendini. Emma attığı her adımda büyükannesiyle kaderlerinin nasıl da bir örüldüğünü keşfedecektir.

Kır Çiçeği Tepesi, yalnızca iki kadının hikâyesini barındıran yürek burkan bir roman değil, ayrıca insanın elindeki gücü ve bu gücü keşfettiğinde neler yapabileceğini ortaya koyan bir başyapıt.

"Romanın gücü, Freeman'ın oluşturduğu karakterlerin yanı sıra aşk, nefret ve utancı nasıl işlediğine de dayanıyor. Hem Beattie hem Emma kendilerini yeni bir hayata başlarken buluyor. Okuyucuları kâh neşelendiren kâh üzen de bu kadınların hikâyesidir."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  536
 • ISBN:
  9789759997168
 • Orijinal Adı:
  Wildflower Hill
 • Çeviri:
  Duygu Parsadan
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Damla Köseoğlu 
03 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

~ Kimberley Freeman, kitaplarını uzun zamandır merak ettiğim bir yazardı. Kır Çiçeği Tepesi yazarın Türkçeye çevrilmiş dört kitabından ilki, okumak için sabırsızlandığım bu kitapta her şey umduğum gibiydi. Kır Çiçeği Tepesi, Debbie Macomber kitapları tadında, okuyucuda hoş duygular uyandıran bir kitap. Roman içinde sadece aşkı, nefreti, ihaneti, sevgiyi değil aynı zamanda azmin, başarının, ümit etmenin güzelliklerini de barındırıyor. Kimberley Freeman'ın kullandığı samimi ve yalın dil kitaba hemen alışmanızı sağlıyor ve bir süre sonra sayfalar adeta sizden habersiz akıp gidiyor. Kitaplarla arasında belirli bir bağ kurmuş birçok kişi yayınevine, kapak tasarımına, kitaplardaki imla hatalarına dikkat eder ve bu açıdan Arkadya Yayınları benden yine tam not almayı başardı. Kır Çiçeği Tepesi kesinlikle mükemmel bir kapak ve sayfa tasarımına sahip.

~ Kitabın konusundan bahsedecek olursak; ana karakterlerimiz büyükanne Beattie ve torunu Emma. Kitapta olaylar çift zamanlı olarak anlatılıyor. Geçmiş zamandan şimdiki zamana uzanan süreçte yaşanan olaylara yer verilen romanda Emma, büyükannesi Beattie'nin geçmişini içinde barındıran Kır Çiçeği Tepesi'ndeki çiftliğe yerleşiyor. Hatıralarla dolu bu çiftlikte Emma kendini sırlar, aşklar, yıllarca gizlenen gerçeklerle karşı karşıya buluyor. Farklı kuşaklarda yaşamış iki kadının duygu yüklü hikayelerinin anlatıldığı bu kitap, kazandığı beğeni ve yapılan olumlu yorumları kesinlikle hak ediyor.

Ceren Acer 
31 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın üslubunu SARAH JIO'nun üslubuna çok benzettim. Kitap okuyucuyu alıp başka hayatlara sürüklüyor adeta. Nasıl bittiğini anlamıyorsunuz bile. Su misali akıp gidiyor. İlk sayfasından son sayfasına kadar içtenlikle işlenmiş bir olay örgüsünün içinde buluyorsunuz kendinizi. Her cümlede emek var. Drama ve aşk yüklü bir karmadan oluşturulmuş olay örgüsü. Fakat bir şey dikkatimi çekti yazarın bu kadar güzel ilhama, üsluba sahipken neden sadece bir tane kitabı var anlamış değilim doğrusu.

Cemre Kara 
14 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

çok sıcak bir kitap anne kız ilişkisini gerçekten iyi anlatmış olay örgüsü çok iyiydi açıkçası alırken isminden dolayı itici geldi ama okudukça çok sevdim

Gamze nur 
18 Oca 23:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kesinlikle okunması gereken bir kitap...Olaylar çok hızlı gelişse de, srükleyiciliğini ve gerçekçiliğini hiç kaybetmiyor... Ancak sonu, eksik kalmış gibi. Belki de yazarın, devamını yazmak gibi bir niyeti vardır düşüncesine kapıldım. Aşk, mücadele, hırs, isyan. Hepsini bu kitapta bulabilirsiniz. Başarılı çevirisiyle de göz dolduruyor.

Server CİN 
26 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Freeman'ın ilk kitabını elime aldığımda büyük bir heyecan duydum fakat başlangıç iyi olsa da sıkılmaktan korkmuştum tabi bu sadece yanılgıydı. İlerlemiyor gibi hissetmeme bile neden olmadan yarısına gelmiştim. Sonunu merakla bekleyeceğiniz bu kitabı okumadan geçmeyin.

fatma küçükbesleme 
23 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

inanır mısınız bu kitabı hiç bi edebilik düşünmeden aldım dış kapağı için.kısa bi sürede okuyamadım.Ama Sarah jio tarzı diğerlerininde dediği gibi.karakter anlatımı güzel aslında.Anneliğin getirdiği şaşkınlıkla kızına olan sahiplenici tavır olayların ne kadar da su katılmamış olduğunu açıklıyor.Ama bende kitabın sonunu daha vurucu beklerdim.Dingin bi son olmuş.Yerini alacak bi çok kitap vardır

sonay malcı 
14 Kas 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi

Sarh Jou kitaplarının benzeri anlatımda bir kitaptı. Anne kız ilişkisi çok güzel anlatılmış. Ama günümüz hikayesinde hikaye yüzelsel kalmış bence. Birde kitabın sonu istediğim gibi bitmedi. Daha gösterişli bitmesini beklerdim. Ama okumaya değer sürükleyici bir kitap olmuş. Tek hikayeyle bu kitap olur gibime geldi.

"İki çeşit kadın... Bir şeyler yapanlar ve kendine bir şeyler yapılanlar..."

Kitabı severek okudum. Bence kendi tarzı içinde gayet başarılı bir kurgusu vardı.
Bir kadının türlü zorluklara karşı verdiği büyük mücadesi bence okunmaya değer...

Begüm AKYOL 
16 Eki 2016 · Kitabı okudu · 21 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir arkadaşımın önerisiyle başladığım ve başladığıma hiç pişman olmadığım bir kitap. Son derece başarılı olay kurgusu ve akıcı anlatımı ile sizi kendine bağlıyor kitap ve en sonunda da kalbinize dokunuyor.

Yasmin 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabı daha onceden okumustum
kitabı okurken dedim bu kadının çilesi bitsin artık ... ☺
kutuphanemde olmasi gereken kitaplardan birisi hemen bitti. Ben çok beğendim sonunu daha güzel baglayabilirdi.

3 /

Kitaptan 22 Alıntı

Damla Köseoğlu 
01 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

İşler sarpa sardığında, güçlü insanlar yollarına devam ederler.

Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman (Sayfa 141 - Arkadya Yayınları)Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman (Sayfa 141 - Arkadya Yayınları)
Damla Köseoğlu 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir kitabı bir kez okudun mu, sen ve o bir ömür boyu birbirinize ait olursunuz.

Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman (Sayfa 76 - Arkadya Yayınları)Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman (Sayfa 76 - Arkadya Yayınları)
Damla Köseoğlu 
30 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Büyük planlarından bahsedip durmak, onları gerçekleştirmek için bir şeyler yapmaktan daha kolaydı.

Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman (Sayfa 32 - Arkadya Yayınları)Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman (Sayfa 32 - Arkadya Yayınları)

"Bazen kader, hayatımızdaki kişilerle sınar bizi.
Ki hayeller bu sınavı geçmek için yeterli değildir..."

Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley FreemanKır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman
Duygu Kr 
04 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanlar beni daima yanlış anlıyorlardı.
Oysa yalnızca doğru şeyleri nasıl söyleyeceğimi bilemiyordum.

Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman (Sayfa 62)Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman (Sayfa 62)
EceYavaş⭐ 
21 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Dünyada iki çeşit kadın vardır, Beattie, bir şeyler yapanlar ve kendisine bir şeyler yapılanlar!

Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley FreemanKır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman
Emine Bozkurt 
31 Oca 15:26 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Bu sizin için," dedim."Uzun, çok uzun zamandır size ulaşmayı bekliyordu."

Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman (Sayfa 534 - Arkadya Yayınları)Kır Çiçeği Tepesi, Kimberley Freeman (Sayfa 534 - Arkadya Yayınları)
3 /