Noel Kekinin Gizemi

8,3/10  (13 Oy) · 
43 okunma  · 
9 beğeni  · 
757 gösterim
İngiltere'nin kırsal kesiminde Noel zamanı bir ev düşünün. Şöminede odunlar çıtır çıtır yanıyor, birbirinden lezzetli yiyecekler ko-nuklara ikram ediliyor. Böyle bir ortamda cinayet işlenebileceği hiç aklınıza gelir mi?

Hercule Poirot'nun yastığının üstüne bırakılan not, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını gösteriyordu. Ta ki karların içinde genç bir kızın cesedi bulunana dek...

Noel Kekinin Gizemi'ndeki altı öyküde, Hercule Poirot'nun gizemli cinayetleri çözümlemekte ne denli usta olduğunu görüyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  270
 • ISBN:
  9789752111936
 • Orijinal Adı:
  The Adventure Of The Christmas Pudding
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
N. E. A. 
30 Ağu 00:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kütüphanemde 25 tane kitabı var olan, harici 35 dan fazla kitabını okuduğum bir yazar, Agatha Christie. Böyle söyleyince çok gibi görünüyor ama toplamda 79 roman yazan birine göre hala çoğu kitabını okumamışım. Kitapları kadar kendi de ilginç olan yazar, beni daima etkimeştir. Belki de batılı yazarlar arsında ilk sıraya kendisini koyacak kadar onu ve kitaplarını önemsiyor olabilirim.
Sadece bir değil iki tane dünyaca ünlü hafiye ortaya çıkarmayı başka hiçbir polisiye yazarı başaramamıştır. Agatha Christie'nin tüm dünyada iki milyardan fazla kitabı satılmış Shakespeare'in kitaplarından sonra. Müthiş bir beyin. İnanılmaz güzel kurgular. Sıkmayan bir uslüp. Katilin kim olduğuna dair kitap sonuna kadar değişen fikirler. Kesinlikle güzel. Herhangi bir kitabını alıp, okayabilirsiniz. Devamı zaten gelecektir.

Serdar Poirot 
17 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel bir Hercule Poirot romanı daha. Bu romanda 7 adet polisiye hikaye anlatılıyor. Noel Kekinin Gizemi, Düş, Sarı Süsen oldukça güzel hikayeler. Poirot her defasında okuyucuyu ters köşeye yatırarak suçu önlüyor veya katili buluyor. Okuması oldukça zevkli bir roman.

Umutlu Ev Kadını 
 12 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Agatha Christie'nin çerez niyetine okuyabileceğiniz gizemli ve kısa polisiye öykülerden oluşan eserde, usta detektif Hercule Poirot tüm küçük gri hücrelerimizi zorlamaya başarıyor. Uzun soluklu romanlardan sıkılan okurlar için ideal seçim.

Kitaptan 3 Alıntı

Hüseyin DEMİR 
30 Tem 17:06 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hiçbir şey aşk kadar
perişan edemez
Hiçbir şey aşk kadar
üzemez
Bezdiremez
Çıldırtamaz
Duygusallaştıramaz
Coşturamaz
Hiçbir şey yoktur aşk kadar
Acı veren
Hiçbir şey aşk kadar delirtemez
Hiçbir şey aşk kadar çıldırtamaz
Kışkırtamaz
İncitemez,intihara sürükleyemez
Öldürücü olamaz

Noel Kekinin Gizemi, Agatha ChristieNoel Kekinin Gizemi, Agatha Christie