Tommy ve Tuppence #2

Suç Ortakları

Agatha Christie

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
288 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
10 günde okudu
Agatha Christie kitaplarında olaylar sizi sıkmıyor. Gereksiz yerler ve detaylar yok. Sherlock Holmes okumayı sevenler Agatha Christie kitaplarını beğenirler diye düşünüyorum. Dedektif, olay çözme temalı kitapları var. Hepsini okuduktan sonra en beğendiğim kitaplarını seçeceğim. Bu kitapta iki eş Tommy ve Tuppence'in çözdüğü olayları gördük. Tuppence çok hayran olunası ve zeki bir kadındı. Lafı gediğine koymadığı bir anı bile yok. En beğendiğim bölümler 9.Bölüm (Çöplükteki Adam) , 12.Bölüm (Ölümün Pusuda Beklediği Ev) ve Gazete Elbiseli Adam 5 ve 6.Bölümler. Bir alıntı ekleyim; - "Her şeyi teker teker gözden geçirecek, inceleyeceğiz. Başlangıçta her şey yolundaymış gibi görünecek ama biraz inceleyip, farklı gözle bakınca çürük noktalar ortaya çıkacak." Tommy Beresford Puanım 7/10
Suç Ortakları
Suç OrtaklarıAgatha Christie · Altın Kitaplar · 2022349 okunma
Reklam
288 syf.
·
Puan vermedi
Tommy ve Tuppence Beresford geçmişteki o heyecanlı günleri özlüyorlardı. Gizli Servis Başkanı Blunt bir gün onlara Uluslararası Dedektiflik Bürosu'nu yönetmelerini teklif edince bu fırsatı kaçırmak istemezler. Beresford'lar çalışmalarında başarılı olmak için bütün usta dedektifleri taklit etmeye karar verirler.
Suç Ortakları
Suç OrtaklarıAgatha Christie · Altın Kitaplar · 2022349 okunma
288 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 saatte okudu
Daha önceleri çeşitli dergilerde yayımlanan, 1929 yılında yazılmış 17 hikayeden oluşan bir derleme kitabıdır. Koleksiyondaki tüm öyküler birbiriyle bağlantılıdır. Ayrıca Tommy ve Tuppence çiftine tekrar rastlamak güzeldi. Seviyorum onları be. 17 hikayenin isimlerini paylaşmak istiyorum: Dairedeki Peri, Bir Çaydanlık Çay, İnci, Uğursuz Yabancı Olayı, Papazdan Kaçınmak, Gazete Elbiseli Adam, Kaybolan Adamın Oyunu, Kör Adamın Oyunu, Çöplükteki Adam, Kalpazan, Sunningdale’in Gizemi, Ölümün Pusuda Beklediği Ev, Çürütülemez Kanıt, Rahibin Kızı, Kırmızı Konak, Büyükelçinin Botları ve 16 Numaralı Adam. İyi akşamlar, keyifli okumalar dilerim..
Suç Ortakları
Suç OrtaklarıAgatha Christie · Altın Kitaplar · 2022349 okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.