Güvercinler Arasında Bir Kedi

8,3/10  (4 Oy) · 
20 okunma  · 
4 beğeni  · 
546 gösterim
Meadowbank, zengin aile kızlarının eğitim gördüğü ünlü bir yatılı okuldur. Gece yarısı spor salonundan gelen esrarengiz ışık iki öğretmenin dikkatini çeker. Salona gidip baktıklarında pek de sevilmeyen beden eğitimi öğretmeninin cesedi ile karşılaşırlar; kadın kalbinden vurulmuştur.

"Kedi" saldırıya geçmiştir, bu yüzden okulda kargaşa başlar. Öğrencilerden Julia Upjohn bir tesadüf eseri kısmen de olsa cinayetlerin sebebini öğrenir, üstelik Hercule Poirot'nun yardımı olmadan. Bundan sonraki kurbanın kendisi olacağından emindir.

"Eğlenceli, harika bir roman."
-Daily Express-
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9789752114999
 • Orijinal Adı:
  Cat Among The Pigeons
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Hatice Çiçekçi 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Agatha Christie'nin diğer kitapları gibi bu kitabı da mükemmel.Cinayetlerin işlenmesi,olay örgüsü gerçekten o kadar güzel ki.Düşünüyorum da bir insanın bir birinden farklı 100 yakın cinayet kitabı yazması nasıl olabilir?Hiç biri de birbirine benzemiyor üstelik.Bu yazarlar hiç mi başka kitaplardan etkilenmez???

Kitaptan 3 Alıntı

Aristokrat 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İnsan ne zaman geri çekmesi gerektiğini bilmeliydi, bu da yaşamın gereklerinden biriydi.Gücün azalmaya, görüşün daralmaya, anlayışın kıtlaşmaya işten sıkılmaya, çalışmayı sürdürme fikrinden korkmaya başlamadan çekilmesini bilmek gerekiyordu.

Güvercinler Arasında Bir Kedi, Agatha Christie (Sayfa 88 - Miss Bulstrode)Güvercinler Arasında Bir Kedi, Agatha Christie (Sayfa 88 - Miss Bulstrode)
Aristokrat 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İnsan neden öğretmekten hoşlanır? Bunun nedeni kendinin değerli ve önemli bir insan olduğunu düşünmek olabilir mi? Hayır, hayır... Bu kadar kötü bir neden olamaz. Hayır, bence bu balık tutmak gibi bir şey. Bence ne yakalayacağımızı, denizden ne çıkacağını bilememeniz bunu cazip kılan. Alacağınız yanıt! Göreceğiniz karşılığın niteliği! Budur sizi heyecanlandıran. Bazen amaçladığına ulaşmak o kadar muhteşem bir şey ki! Ama maalesef pek sık olmuyor.

Güvercinler Arasında Bir Kedi, Agatha Christie (Sayfa 99 - Eileen Rich)Güvercinler Arasında Bir Kedi, Agatha Christie (Sayfa 99 - Eileen Rich)

Yani güvercinler arasına karışmış bir kedi gibi öyle bir şey. Bunu hissediyorum. Biz, hepimiz güverciniz. Kedi ise aramıza girmiş. Ama onu bir türlü göremiyoruz.

Güvercinler Arasında Bir Kedi, Agatha Christie (Sayfa 131 - Altın kitaplar)Güvercinler Arasında Bir Kedi, Agatha Christie (Sayfa 131 - Altın kitaplar)