1000Kitap Logosu
Öldüren Miras
Öldüren Miras
Öldüren Miras

Öldüren Miras

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.1
397 Kişi
1.245
Okunma
328
Beğeni
7bin
Gösterim
157 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 4 sa. 27 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Taner Yayınları · 1984 · Karton kapak · 97817285951
Diğer baskılar
Mavi Trenin Esrarı
Mavi Qatarın Sirri
Mavi Qatarın Sirri
Yakut Kana Bulandı
Öldüren Miras
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺24,17
8.1
10 üzerinden
397 Puan · 35 İnceleme
Ayşenur
Mavi Trenin Esrarı'ı inceledi.
288 syf.
·
2 günde
Polisiye edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Agatha Christie'nin yine muhteşem romanı Mavi trenin esrarı... Christie bu kitabı yazarken ilk eşinden ayrılmak üzere ve morali bozuk bir haldeymiş. Maddi yönden sıkıntı da olduğu için kitabı bir an önce yazmak ister. Kendisi bu kitabı amatörlükten profesyonelliğe geçiş dönemim diye niteler. Yazma hevesini büyük ölçüde kaybetmesi romanın ilk sayfalarına yansımış sanki. Ama ilerleyen sayfalarda diğer eserlerinde ki lezzeti bulabilirsiniz. Yazar trenleri hep gizemli bulmuş anlaşılan. Zira trende geçen birçok romanı var. Kitabın konusu kısaca; Zengin bir işadamının kızı trende ölür ve mücevherleri çalınır. Çok fazla şüpheli yoktur ama yine de karışıktır olaylar. Hercule Poirot',un dehasına hayran kalacağınız sonuna kadar merakla okuyacağınız şahane bir eser. Polisiye seviyorsanız kesinlikle listenize ekleyin. Keyifli okumalar...
Mavi Trenin Esrarı
8.1/10
· 1.245 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
34
kitap_doktoru
Mavi Trenin Esrarı'ı inceledi.
288 syf.
SON ANA KADAR CİNAYETİN PLANINI ANLAMAYACAKSINIZ!
Yine muhteşem bir Agatha Christie romanı... Ve yine zeki, ''eh bien'' Dünya'nın en iyi dedektifi: Hercule Poirot! Bu kitapta konunun ve kurgunun basit olması sizi şaşırtmasın. Son ana kadar katili ve hırsızı bulamayacaksınız. Cinayetin nasıl işlendiğini zaten başlı başına ayrı bir olay. Cinayet planı hakkındaki tüm tahminlerim yanlıştı. Bu kitapta Amerikalı bir milyonerin, Mavi Trenle ( milyoner treni) yolculuk eden kızının öldürülmesini konu alıyor. Ruth Kettering yanında Dünya'nın en pahalı, değerli ve tarihi değeri çok yüksek bir mücevher olan ''Ateşten Yakut''u taşıyordur. Geceleyin öldürülen Ruth'un mücevheri de çalınmıştır. Ama tuhaf olan mücevherler çalınmak istenseydi neden Ruth öldürülmüştü? Ya da Ruth'u kim öldürmüştü ve ne için? Bu soruların yanıt bulması herkes gibi Poirot'u da biraz zorladı. Ruth'a karşı olan konumları ve ilişkileri yüzünden ön plana çıkan şüpheliler vardır. Ve bu şüphelilerin de cinayeti ve soygunu işlemek için geçerli sayılabilecek nedenleri. Kitaptaki diğer karakterler de kendi çıkarlarına uygun hikayeler anlatıp aklı sıra ünlü dedektifi yanıltmaya çalışıyorlar. Zaten Poirot'un da yavaşlatan kendisine anlatılan bu farklı hikayelerdir. Ama unuttukları bir nokta vardır. Karşılarındaki kişi zeki, kurnaz ve küçük gri hücreleriyle her gizemi çözen Hercule Poirot'tur. Ben katilleri kitabın ortasında tahmin ettim. Galiba artık gri hücrelerimi çalıştırabiliyorum. Ama cinayet planı kafamı çok zorladı. Bence kesinlikle okunmalı. Keyifli okumalar...;)
Mavi Trenin Esrarı
8.1/10
· 1.245 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Deniz
Mavi Trenin Esrarı'ı inceledi.
288 syf.
·
4 günde
·
6/10 puan
Herkese merhaba.Bu kitabı pek sevmedim yani yazarın okuduğum diğer kitapları bundan daha iyiydi.Normalde bu tip kitaplarda bütün karakterler bu kadar uzun süreli anlatılmaz fakat bu kitapta bu olay neredeyse kitabın yarısı kadar sürüyor.Zaten kitap kısa bir de bu kadar karakter tanıtım kısmı insanı bıktırıyor.Hayır bari ana karakteri anlatsalar bir sürü karakter var yani bu kadar karaktere bu kitapta ne gerek var.Bu kısmı bitirdikten sonra da hemen olay görmüyorsunuz yine alakasız insanların birbirleriyle olan ilişkileri anlatılıyor.Bu karakterlerin anlatılması olayı geçince de zaten kalan az kısımda tüm olaylar oldu bittiye geldi.   Ayrıca kitabın bir dil bozukluğu vardı.Alakasız anlarda cümlenin içinde Fransızca kelimeler geçiyordu bu da okumayı ve odaklanmayı bozuyor.Aynı Fransızca kelime iki kere kullanılmış mesela ikinci seferde çevrilmemiş.Yemeğin adını neden başka dilde yazarsın ki.   Katilin ortaya çıkma hikayesi de çok ilginçti zaten dedektifin bir anda alakasız biriyle konuşmasının  ordan oraya bağlanmasıyla buldular.Katil beni şaşırttı evet ama o kadar başka bir şey yoktu.Bu kadar yazıdan sonra verdiğim puanı da azaltmaya karar verdim. Sonuç olarak tavsiye etmiyorum.
Mavi Trenin Esrarı
8.1/10
· 1.245 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
12