Adı:
Öyküler
Baskı tarihi:
16 Ağustos 2016
Sayfa sayısı:
303
Format:
Ciltli
ISBN:
9786051731650
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınevi
Baskılar:
Öyküler
Hikayeler
Tolstoy
Öyküler
Hikayeler
120 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Kendinizi ödüllendirmek ya da şımartmak isterseniz okuyabileceğiniz yegane kitaplardan biri. Rus yazarların kitaplarını okuduğunumda, kitaptaki karakterlerin, Anadolu insanıyla olan benzeşmesi her zaman hoşuma gitmiştir. Kimi zaman kitap kahramanlarını çevremdeki tanıdıklarımla eşleştirmek , benim için yukarıdan aşağıya ve soldan sağa boşlukları doldurduğum bilmece çözmek gibidir.
120 syf.
·Beğendi·10/10
Her hikaye kendine özgü. Her hikaye anlamlı. Her hikaye okumaya değer. Ben özellikle ilk hikaye olan "Cehennemde Dans"a bayıldım. Bu tür kitaplar için hiçbir şey yazmayıp, okuyarak incelemenize olanak sağlamalıyım. Benim hatamla hiçbir kitabın kınanmasını istemem.
303 syf.
·13 günde·Puan vermedi
Zaman,mekan,ülke,inanç değişse bile kadına yüklenen misyonun değişmezliğin görüyorsun.Cinsel obje, ana=kadın bugünün de böyle değil mi? Mesleği ne olursa olsun ister astronot ,ister çocuk bakıcısı değişen ben?
363 syf.
·10/10
Tolstoy'un farklı zamanlarındaki öykülerini içermesi ve içeriğindeki öyküler bakımından değerli bir derleme. Tolstoy anlatısını, etkili betimlemeleri, tarzı ve yetkinliğiyle bu kitapta bulabilirsiniz. Ancak şunu belirtmek lazım, tür olarak Tolstoy'un yazdıklarına öykü demek zor, uzun öykü, kısa roman, novella vs. demek daha doğru olur. Kitaptaki parçaların hiçbiri öykünün özlü yapısını ve vurucu tavrını içermiyor.
Yine kitabın içinde bulunan bir eser olan "Efendi ve Uşağı"na değinmeden geçmeyelim, kendisi hakkı tam anlamıyla verilmemiş bir başyapıttır, Tolstoy'un yazdığı en değerli parçalardan biridir. Metaforik unsurlar ustalıkla işlenmiş, akıcı ve sürükleyici anlatımıyla son cümlesine kadar nefesinizi tutarak okunacak bir eser ortaya çıkmıştır.
Martin Andrey kunduracılık yapıyor, şehirde tek gözlü bir bodrum katında kalıyordu. Evin tek penceresi sokağa bakıyordu, yoldan geçenler pencereden rahatlıkla görülebiliyordu ama sadece ayakları. Martin - ayakkabicılıktan olsa gerek- her ayağın kime ait olduğunu hemen anlıyabiliyordu.
Lev Nikolayeviç Tolstoy
Sayfa 30 - Venedik Yayınları
Bütün ülkeyi dolaştılar, ama mutlu bir insan bulamadılar. Varlıklı olan hastaydı, sağlıklı olansa yoksuldu. Hem varlıklı, hem de sağlıklı olanın ise ya karısı, ya da varsa çocukları kötüydü. Sözün kısası, kimse durumundan tam olarak hoşnut değildi, herkesin yakınacak bir derdi vardı.
Mutluluk; kuytu bir köşede,sevgili, akıllı, sade bir kadınla yaşayıp gitmekten ibaret.
Sağlam, gerçek mutluluk bu işte!
Lev Nikolayeviç Tolstoy
Sayfa 111 - İletişim Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Öyküler
Baskı tarihi:
16 Ağustos 2016
Sayfa sayısı:
303
Format:
Ciltli
ISBN:
9786051731650
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınevi
Baskılar:
Öyküler
Hikayeler
Tolstoy
Öyküler
Hikayeler

Kitabı okuyanlar 101 okur

  • Devrim ilhan
  • sema aydın
  • Mirza Baran
  • Hatice Sertkaya
  • Zeynep Yılmaz
  • Begboz
  • Uğur

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%4.2 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0