Poirot Araştırıyor

8,1/10  (12 Oy) · 
40 okunma  · 
12 beğeni  · 
557 gösterim
Amerikalı ünlü bir film yıldızının, eşsiz elmasının büyüleyici ve romantik öyküsü etrafında gelişen korkunç bir cinayet... Londra'nın en lüks semtinde inanılmaz ucuza kiralanan dairenin tuhaf gizemi... Laneti yüzyıllar ötesine uzanan Mısır firavununun insanları ürperten öyküsü... Son nefesini vermek üzere olan bir adamdan gelen trajik telefon... Hepsi birbirinden ilginç, sürükleyici ve sonucu asla tahmin edilemeyen on bir sıra dışı Poirot öyküsünü okurken nefesiniz kesilecek! "Muhteşem bir koleksiyon... çok zekice kurgulanmış harika bir kitap."
-Literary Review-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789752119628
 • Orijinal Adı:
  Poirot Investigates
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Hüsamettin Çalışkan 
14 Nis 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Agatha Christie'nin Poirot karakterinin çözdüğü olayları anlatan, hikayelerden oluşan bir kitap. Çok akıcı ve zevkli..Yazarın zekasına hayran olmamak elde değil..

Crossfire 
18 Tem 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Böyle ince bir kitabı bile bir haftada anca okuyabildim. Agatha'ya da başlamak bu zamana kısmetmiş. Sherlock'tan sonra Poirot ile de tanıştık bakalım. Her kitapta yine 10-11 farklı olay var Agatha teyzenin kitaplarında. Bu kitapta en çok Batı Yıldızı ve Son Vasiyet hikayelerini beğendim. Genelde kaçırılan kişiler veya kaybolan eşyalar bulunmaya çalışılıyordu. Bazı hikayelerin bitişini anlamasam da genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Kitaptaki diyaloglardan bazılarında doğrudan çevrilmeyip Fransızcası yazıldıktan sonra sayfaların altında açıklamaları verilmiş. Yakın zamandaki Fransızca tekrarıma katkısı da olacaktır.

tuba artan onat 
20 Oca 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 9/10 puan

Çok çok keyifle okudum, bazı yerlerde kendimi Binbaşı Hastings gibi hissettim. Kısa dedektiflik öyküleri ve tabi ki Poirot'un küçük gri hücreleri. olayların arkasını göremeyen Hasting ve yine arka planı göremediği için şaşıran ben :). Aslında bana Behzat Ç.'nin bir bölümünü anımsattı, hani düğün için hazırlık yaparken aralarda bir sürü cinayeti çözüyordu ya, tıpkı öyle bir keyifle okudum bende bu kitabı.

Kitaptan 4 Alıntı

Mine Alşan 
13 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Hepimizin beyninde küçük gri hücreler var. Ama çok azımız onları çalıştırmayı biliyoruz."

Poirot Araştırıyor, Agatha Christie (Sayfa 194 - Altın Kitaplar)Poirot Araştırıyor, Agatha Christie (Sayfa 194 - Altın Kitaplar)
Zagor 
20 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Eğer insanlar bir kez batıl inançların etkisine girmişlerse ve bir dizi ölümü doğaüstü güçlerin etkisiyle bağdaştırıyorlarsa, birine gün ışığında herkesin gözü önünde bıçak saplasan, bunun lanetin etkisi olduğunu iddia ederler. İnsanların doğaüstü güçlere, batıl inançlara inanma eğilimi bu denli güçlüdür işte."

Poirot Araştırıyor, Agatha Christie (Sayfa 117)Poirot Araştırıyor, Agatha Christie (Sayfa 117)

"Evet, suçlular hepiniz duyun bunu! Hercule Poirot... o aslında gerçek bir Herkül... ama artık sizi yakalayamaz. Neden, biliyor musunuz? Bu kez yakalanan kendisi oldu. Gribin pençesinde kıvranıyor!"

Poirot Araştırıyor, Agatha Christie (Sayfa 72)Poirot Araştırıyor, Agatha Christie (Sayfa 72)