Resimleriyle Çocuk

10,0/10  (1 Oy) · 
13 okunma  · 
2 beğeni  · 
975 gösterim
Resimleriyle Çocuk, resim etkinliğini çocuğu tanıma tekniği olarak ele almaktadır. Bu kitabı okuduktan sonra resmin ne kadar açık bir ifade aracı olduğunu görecek; resimlerini kitapta verilen bilgilerin ışığında incelediğinizde, çocuğunuzu daha kolay anlayacak; onun derin duygu ve düşüncelerinden haberdar olacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  180
 • ISBN:
  9789751400802
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serap Nerminer 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çocukların kendilerini ifade ederken en sık kullandığı şey resimleridir. Onları anlamak istiyorsak o çizgilerdeki anlamları da anlamalıyız. Kitapta resmin önemi, çocuğun gelişimiyle ilişkisi, bizim resimleri nasıl anlayacağımız anlatılıyor ayrıca kitap 100'den fazla resim incelemesi içeriyor. Çocukların sesini daha iyi duymak isteyen herkes bu kitabı okumalı.

Semiha E. 
11 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Neler gizliymiş, neleri anlatmak istiyorlarmış basit ve bize önemsiz görünen çizgilerde ? Dikkatle inceleyip görebilirseniz eğer çocukların yaptıkları resimlerden bir çok şey öğrenmeniz mümkün. Yazar çok güzel, akıcı bir dilde örneklerle birlikte anlatmış. Bu kitaptan sonra daha bir alıcı gözle baktım çocuk resimlerine. Öğretmenlerin ve ebeveynlerin yararlanabileceği mükemmel bir kitap.