Rothschild Hanedanlığı Araştırma Dizisi

7,0/10  (4 Oy) · 
10 okunma  · 
5 beğeni  · 
671 gösterim
Birçok insanın aklında Rothschild ismi büyük servet anlamını çağrıştırsa da bu servetin getirdiği gücü kavrayan çok az kişi bulunur. Rothschildler servetlerini rahat yaşamak için değil bütün ulusların güç odaklarını yönetmek böylece günümüze kadar ulusları kontrol etmek için kullanmışlardır.
Bazı tarihçiler Rothschildlerin kendi tarihlerini ve gücü ele geçirme serüvenlerini uydurduklarını söyleseler de bu ailenin varlığının dünya tarihinde önemli değişikliklere yol açtığı, Avrupa ülkelerinin ekonomik ve politik hayatında önemli değişikliklere neden olduğu aşikârdır.
Buna karşın Rothschild ailesinin bu inanılmaz güç ve servet tutkusunun kaynağı bilinmemektedir. Avrupanın, İngilterenin, hatta bütün dünyanın gizli yöneticisi olan bu ailenin güç düşkünlüğünü anlamak için onların beyinlerinden geçenleri tahmin etmekten ve avantajlı yanlarını bulmaktan başka bir yolumuz bulunmamaktadır.
Alman filozof Nietzsche Günün Şafağında adlı eserinde şöyle der: Gelecek yüzyıl, Yahudilerin akıbetlerini belirlediklerine şahit olacağız. Çok açık ki onlar zarlarını attılar ve Rubiconu geçtiler. Onlar yeni yüzyılda ya Avrupanın efendisi olacaklar ya da daha önce Mısırı kaybettikleri gibi Avrupayı da kaybedecekler. Eğer çok açgözlüce davranmazlarsa, Avrupa bir gün olgun bir meyve gibi ellerine düşecektir.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9786054771882
 • Çeviri:
  Mert Akcanbaş
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tigin Özmen 
20 May 12:04 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazar, Rothschild ailesinin servetlerini nasıl elde ettiklerini anlatıyor. Aynı zamanda ailenin dünya devletlerini nasıl etkisi altına alarak bir Para İmparatorluğu kurduğunu aktarıyor. Ancak kanımca konuyu iyi kavramak için bu kitap, yine aynı yazarın "300'ler Komitesi" adlı kitabından sonra okunmalı.

Şeyma Öztürk 
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Kitap Rothschild ailesine dair bilgi verirken karışık ve monoton bir anlatımla ilerliyor. Gereksiz ve zihin karıştıran çok fazla bilgi mevcut. Kitabi bitirdiginizde aileyle ilgili sağlıklı bilgilere ulasamiyorsunuz. Sıkıcı bir anlatımı var, kalın olmamasına rağmen bitirene kadar akla karayı seçtim diyebilirim. Aile hakkında bilgi edinmek isteyenlerin daha farklı bir kaynaktan istifade etmelerini tavsiye ederim

AYŞE SEMA GÜNER 
 03 Nis 22:40 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dünyanın parasını emerek beslenen, devletleri kendine muhtaç hale getirerek şehvet duygusunu tadan bu ailenin tüm kolları ciddi bir şekilde araştırılmış. Hakikat devletlerin kaçınılmaz sonunun bu ailenin insafına kaldığı. Para Tanrısı gibi görünmekten büyük keyif aldıkları kesin. Umalım ki YARADANIN insafı tüm ülkeleri korusun.

Kitaptan 1 Alıntı

AYŞE SEMA GÜNER 
18 Nis 09:56 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

İngiliz hükümeti araplara ve casus Lawrence' e ihanet ediyor.
Savaşlar üzerine bir başka teori de Bertrand Russell' ın dediği gibi "Savaşların nüfusu azaltmak için çıkarıldığı" gerçeğidir. 300 'ler Komitesine göre dünya kaynaklarını tüketen çok fazla nüfus vardır. Ve yine komiteye göre bunun çaresi Russell' ın teorisi uyarınca "gereksiz tüketicilerden" kurtulmaktır.
Birinci dünya savaşındaki 10 milyon ölü elitler için yeterli değildi. Russell' a göre savaştan sağ çıkan "gereksiz tüketicilerden "kurtulmak için salgın hastalıklar çıkarılmalıydı. AIDS hastalığı gereksiz tüketicilerden kurtulmak için özellikle çıkarılmıştır.
Elit zümre ortaçağda görülen veba salgını gibi hastalıklardan korunmak için özel önlemler alır. Savaştaki silahlı kuvvetler için de durum aynıdır. Bu kuvvetler içinde garibanların bulunduğu piyade sınıfı en fazla zaiyat verir. Elitler ise piyade sınıfı olmazlar. Bunun en güzel örnekleri Başkan G.W.Bush ve Başkan Yardımcısı Richard Cheney' dir.

Rothschild Hanedanlığı, John Coleman (Sayfa 112 - Destek yayınları)Rothschild Hanedanlığı, John Coleman (Sayfa 112 - Destek yayınları)