Rothschild Hanedanlığı Araştırma Dizisi

4,5/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
616 gösterim
Birçok insanın aklında Rothschild ismi büyük servet anlamını çağrıştırsa da bu servetin getirdiği gücü kavrayan çok az kişi bulunur. Rothschildler servetlerini rahat yaşamak için değil bütün ulusların güç odaklarını yönetmek böylece günümüze kadar ulusları kontrol etmek için kullanmışlardır.
Bazı tarihçiler Rothschildlerin kendi tarihlerini ve gücü ele geçirme serüvenlerini uydurduklarını söyleseler de bu ailenin varlığının dünya tarihinde önemli değişikliklere yol açtığı, Avrupa ülkelerinin ekonomik ve politik hayatında önemli değişikliklere neden olduğu aşikârdır.
Buna karşın Rothschild ailesinin bu inanılmaz güç ve servet tutkusunun kaynağı bilinmemektedir. Avrupanın, İngilterenin, hatta bütün dünyanın gizli yöneticisi olan bu ailenin güç düşkünlüğünü anlamak için onların beyinlerinden geçenleri tahmin etmekten ve avantajlı yanlarını bulmaktan başka bir yolumuz bulunmamaktadır.
Alman filozof Nietzsche Günün Şafağında adlı eserinde şöyle der: Gelecek yüzyıl, Yahudilerin akıbetlerini belirlediklerine şahit olacağız. Çok açık ki onlar zarlarını attılar ve Rubiconu geçtiler. Onlar yeni yüzyılda ya Avrupanın efendisi olacaklar ya da daha önce Mısırı kaybettikleri gibi Avrupayı da kaybedecekler. Eğer çok açgözlüce davranmazlarsa, Avrupa bir gün olgun bir meyve gibi ellerine düşecektir.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9786054771882
 • Çeviri:
  Mert Akcanbaş
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şeyma 
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Kitap Rothschild ailesine dair bilgi verirken karışık ve monoton bir anlatımla ilerliyor. Gereksiz ve zihin karıştıran çok fazla bilgi mevcut. Kitabi bitirdiginizde aileyle ilgili sağlıklı bilgilere ulasamiyorsunuz. Sıkıcı bir anlatımı var, kalın olmamasına rağmen bitirene kadar akla karayı seçtim diyebilirim. Aile hakkında bilgi edinmek isteyenlerin daha farklı bir kaynaktan istifade etmelerini tavsiye ederim