Ruhlar Dükkanı

8,5/10  (57 Oy) · 
203 okunma  · 
59 beğeni  · 
7.047 gösterim
Siz daha önce de buraya gelmiştiniz.

Tabii gelmiştiniz ya... tabii. Ben gördüğüm yüzü asla unutmam. Buraya gelin de elinizi sıkayım! Bir şey söyleyeyim mi? Sizin yüzünüzü bile görmeden, yürüyüşünüzden tanıdım. Castle Rock'a dönmek için bundan daha iyi bir gün seçemezdiniz. Ne harika değil mi? Av mevsimi yakında başladığında ormanlardaki ahmaklar turuncu giysileri olmayan ve kımıldayan her şeye ateş edecekler. Bunları sonra kar ve sulusepken izleyecek. Ama hepsine daha çok zaman var. Şimdi Ekim ayındayız ve biz Rock'a Ekimin istediği kadar kalmasına izin veririz.
(Kitab'tan)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 1996
 • Sayfa Sayısı:
  524
 • ISBN:
  9789754053173
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Oguzhan Kocyiğit 
18 Ağu 00:09 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir "Oh" çekiyorum...
Neden mi? Çünkü, bu kitaptaki kötü, inanılmaz kötü, korkunç, ürkütücü bay görünümlü yaratık kimseyi rahat bırakmıyor, iște ben de okurken ele geçirilmiș gibi hissettiim durdum. Karakterlerin düșüncelerinin, en alt katmanlardan gelișini duyarak, onların can çekișlerini okumak resmen ișkence halini aldı. Öte yandan Maneviyatlarının, değerlerinin, birliklerinin ve en önemlisi huzurlarının; Karșılarına çıkan, daha önce hiç görmediklerini sandıkları, çesitli takılar, ya da onların zevkleri ve keyifleri için herhangi bir eșya, onları ele geçiriyor... Insanın küçücük bir olay karșısında takındığı nefret, sizde de tiksinti uyandırmakta. Insanların, insanoğlunun nasıl birbirine düșebileceklerinin, korkunç, ürkütücü ve gerilim yolu ile aktarımını okudum. Stephen King'e ve kıdemli kalemine, Medyum romanı ile tamamı ile güvenmekteydim, bu eseri ile de devam edeceğim. Inanilmaz bir yazar!

Karakterleri inceleyecek olursam: En hoșuma giden, kendimle özdeștirdiğim, olaylarda hop oturup, hop kalktığım 3 karakter vardı: Șerif Alan, yardımcısı Norris ve zarif, arteritli sevgilisi Polly... Küçük kentte Insanlığın elden gidișini seyrederken, dramı da soluyorsunuz, öyle ki așikarlığınız sizi sizden ediyor... Okuduğunuz için teșkkür ediyorum, minnettarım sizlere!

Sharlot 
 22 Tem 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Sahip olmak istediği şeyler için insan nelerden vazgeçebilir? Neler yapabilir? Ruhunu satar mı? Herşeyin bir bedeli vardı.
İntikam duygusunun nelere neden olabileceğini, bir olayın nasıl diğer olayları tetiklediğini çok güel kurgulamış yazar.

Dilara Çelik 
31 Ağu 03:10 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ne zaman King okusam ilk okuduğum kitabi O da aldığım tadı beklemekle hata yapıyorum. Sonuçta her kitap ayrı tat verir. Bunu beklentilerime de yansıtsam daha çok beğenirdim eminim. Heyecanlı ve güzeldi her şeye rağmen. Özellikle bazı kısımlar vardı ki nefesimi tuttum ve sanki bir tenis maçı gibi hızlı bir akıcılıkla sayfaları okudum.

Dicle Serin 
11 Tem 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Zaaflarımız bizim için bir kelepçeden farksız. Kimi zaman karakterimizin bile önüne geçebiliyor. Bir nesneye duyduğumuz bağlılık ve kaybetme korkusu ruhlarımızı satın alıyor.

Çok güzel dersler çıkartabileceginiz mükemmel bir kurgu :) filmini de izleyin kitabı kadar olmasa da o da çok güzel kitabı da tüm çevrenize okutturun muhakkak inanılmaz akıcı zaten yazarına bayılıyorum :)

damlams 
31 Ağu 23:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Beni hikaye ve kurgulardan çok yazarın kullandığı dilin etkilediğini söyleyebilirim (Şimdiye kadarki ktaplarında da hep öyle oldu). "kapının zili çaldı" yerine "kapı yine o bildik şarkısını söyledi" gibi bir ifade kullanması beni etkileyen ve aklıma ilk gelen örneklerden biridir kitap içinden...

Kitaptan 18 Alıntı

Oguzhan Kocyiğit 
13 Ağu 20:45 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Eh, șans aptallar içindir. Zavallılar bütün umutlarınını ona bağlarlar."

Ruhlar Dükkanı, Stephen King (Sayfa 190)Ruhlar Dükkanı, Stephen King (Sayfa 190)
Oguzhan Kocyiğit 
09 Ağu 23:16 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Suç sayılacak kadar aptalca bir șey bu! Sana bir șey söyleyeyim mi, Hugh? Bu dünya her șeyin... Her șeyin satılık olduğunu bilmeyen ve ihtiyaç içinde kavranan insanlarla dolu... Bedelini ödemeye hazırsan, her șeyi alabilirsin. Paradan söz ediyorlar, hepsi o kadar. Sağlıklı kușkuları olduğu için gururlanıyorlar. Bu sahte sözler saçma. Tümüyle... saçma! "

Ruhlar Dükkanı, Stephen KingRuhlar Dükkanı, Stephen King
Oguzhan Kocyiğit 
17 Ağu 12:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Clut, Hugh'ın yılların yumușatamadığı kötü ve ayyaș bir adam olduğunu biliyordu. Öyle bir insan her șey yapabilirdi... Özellikle içtiği zaman.

Ruhlar Dükkanı, Stephen King (Sayfa 398)Ruhlar Dükkanı, Stephen King (Sayfa 398)
Oguzhan Kocyiğit 
14 Ağu 19:26 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

'Ama' Aslında bu sözcükten nefret ettiğimi söylemek yanlıș olmaz! Güzel bir dünyada böyle kusturucu bir kelimeye gerek yoktur! Bana bașka bir șey söylemeni istiyorum, Nettie. Hoșlandıgım bazı sözleri. Onlara bayılıyorum!"
"Hangi sözleri?"
"Bay Gaunt en iyisini bilir. Bunu tekrarla"
Nettie, "Bay Gaunt en iyisini bilir," dedi ve bu sözler ağzından çıkar çıkmaz ne kadar doğru olduğunu anladı.
"Bay Gaunt her zaman her șeyin en iyisini bilir."
"Bay Gaunt her zaman her șeyin en iyisini bilir."
Bay Gaunt "Tamam!" dedi. "Tıpkı babalar gibi gibi!" Sonra korkunç kahkahalar atmaya bașladı. Ancak kayalar toprakların altında kayarlarken böyle ses çıkardı. Dükkanın sahibinin gözleri maviden yeșile, sonra kahveye ve sonunda siyaha dönüștü.

Ruhlar Dükkanı, Stephen King (Sayfa 214)Ruhlar Dükkanı, Stephen King (Sayfa 214)
KüLKeDiSi 
28 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bencil insanlar mutlu insanlardır.Ben buna bütün kalbimle inanırım.

Ruhlar Dükkanı, Stephen KingRuhlar Dükkanı, Stephen King
Oguzhan Kocyiğit 
12 Ağu 23:52 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Müthiș bir așıksın, Alan..."
"Sen de öyle..."
"Demek ki aynı fikirdeyiz..." Polly bașını onun omuzuna dayadığında kalbinin güçlü bir biçimde attığını hissediyordu.

Ruhlar Dükkanı, Stephen King (Sayfa 150)Ruhlar Dükkanı, Stephen King (Sayfa 150)
Oguzhan Kocyiğit 
 13 Ağu 00:27 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Herkes Norris'le sıska ve biraz da șașkın olduğu için alay ediyor. Oysa o șu son üç yılda küçük kente uygun iyi bir polis memuruna dönüștü. Üstelik o da herkes kadar hassas. Zayıfsa bu onun suçu değil ki..."

Ruhlar Dükkanı, Stephen King (Sayfa 150)Ruhlar Dükkanı, Stephen King (Sayfa 150)
KüLKeDiSi 
28 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Cesur bir insansan daha yeni bir dünya aramak için hiç bir zaman geç kalmazsın.

Ruhlar Dükkanı, Stephen KingRuhlar Dükkanı, Stephen King
2 /