8,4/10  (27 Oy) · 
103 okunma  · 
23 beğeni  · 
1.188 gösterim
Kujo iri cüssesine rağmen uysal, akıllı ve sevilen bir köpektir. O da diğer köpekler gibi insanlara sadakatla bağlıdır.Ne var ki beklenmedik bir biçimde bir yarasa tarafından ısırılır.Artık ne Kujo bildik bir köpektir, ne de hayat bildik bir şekilde devam edecektir.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2015
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789754059830
 • Çeviri:
  Oya Çakır
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Ebru Hacıalioğlu 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

'90'larda İstanbul-Ankara arası tren yolculuğunda başlayıp bitirdiğim gerilim dolu bir roman. Bu romanı okurken ki gerilimimi hala hatırlıyorum çünkü hayali bir durum değil konu, hayvan mezarlığındaki gibi ruhların gelişi durumu yok mesela. Kuduz bir köpek ile karşı karşıya kalan bir insanın gerilimi, Kitabı okuduktan sonra biraz sinirli bir köpek görsem bir adım geri çekildiğimi hatırlıyorum. Her ne kadar çok tercih etmesem de, hayatımızda yeterince korku/gerilim günler hatta yıllar yaşadığımızdan, arada sırada okuduğum ve hiç de pişman olmadığım bir yazar King. Kujo ise çok olası bir kurgu... Gerçekçi bir korku/gerilim romanı okumak isteyenlere...

Sevilay coşkun 
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

Kitap başlarda hatta ortalarına gelindiğinde bile çok durağan bir şekilde ilerliyor ancak köpeğin hastalanmasıyla birlikte büyük merak uyandırmaya başlıyor. Sonunda da artık bulun şunları deyip çıldırmamanız mümkün değil. Sayfaları atlayıp sonunu okumamak için büyük bi çaba gösterdim. Beni bu kitapta köpekten çok bi insanın sevdiğini gözleri önünde kaybederken yaşadıgı çaresizlik etkiledi.

Kübra 
03 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kujo, Stephen King'in en sevdiğim 3 kitabından biri. Dehşet, gerilim, çaresizlik, küçük bir umut... Okuyalı neredeyse 10 sene olacak, az evvel de filmini izledim, hala tadının damağımda olduğunu fark ettim. Bir kere daha olsa okurum. Muhteşem.

Rogojin 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Cujo'nun film versiyonu Stephen King'in karamsarlığını bir kenara koyarak , izleyiciyi rahatlatacak bir şekilde bitiyor. Kuduz bir köpeğin sebep olduğu dehşetin anlatılması ergen yaşlarıma göre çok güzeldi, ürkütücüydü; ancak hayvan hakları konusunda öğrendiklerim, izlediklerim, okuduklarım sonrasında esas Cujo'nun insan türü olduğuna emin oldum. Kuduz gibi bütün hayvanları, insanları ve doğayı sömüren, onları dilediği gibi kullanan ve öldüren insan türüdür. O yüzden esas dehşet de hayvanların yaşadığı dehşet oluyor aslinda; buna kısaca göz atmak isteyenler Earthlings belgeselini izleyebilir.

Stephen King genelde doğal ya da doğal olmayan korku unsurlarıyla karşılaşan insanların hayatlarının nasıl dağıldığını anlatıyor; burada da bir anne ve çocuğunun kuduz köpeğin yanında arabada kısılıp yardımsız kaldığını goruyoruz. Oldukça gerçekçi bir gerilim hissini büyüte büyüte King sinemada yumuşatılıp aile değerlerine göre şekil verilmiş olmasına rağmen eserini son derece vurucu ve karanlık bir finalle bitiriyor . Kesinlikle en iyi King eserlerinden biri olarak mutlaka ilgiyi hak ediyor kitap.

Engin AD 
20 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İçimde ki köpek sevgisini azaltmıştı resmen. Her kitabında olduğu gibi sıkıcı bir son. Ama sonuçta bir Stephan KİNG eserlerinden bir tanesi.

Adem Gülmaz 
 10 Ara 2015 · Kitabı okudu · 17 günde · Beğendi · 9/10 puan

hakikaten sürükleyici ve ateşleyici bir roman. ben gerilim seviyorum diyen bir kişinin kesinlikle okuması gereken eserlerden...

Kitaptan 1 Alıntı