Kitap
Sonsuz Gece

Sonsuz Gece

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.2
120 Kişi
381
Okunma
95
Beğeni
4.570
Gösterim
248 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 7 sa. 2 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Altın Kitaplar · Ekim 2015 · Karton kapak · 9752120501
Orijinal adı
Endless Night
Diğer baskılar
Sonsuz Gece
Gece Yarısı Cinayeti
Endless Night
Beş parasız Michael, hayatı boyunca aradığı şeyi sonunda bulmuştur. İlk görüşte aşk... Michael ve Ellie susup birbirlerine bakmış ve her şey böyle başlamıştır. Ne var ki Amerika'nın en zengin vârislerden olan Ellie ile Michael'ın aşklarının önünde engeller vardır. Ellie'nin yakınları, genci servet avcısı olarak görürler. Diğer yandan çift, kendilerini o yöredeki Çingene lanetine karşı uyaran kadının söyledikleri karşısında dehşete düşer. Michael sonunda ölümcül gerçeği ve kadim Çingene lanetini öğrenmiştir. Her şey için çok geç olsa da... "Agatha Christie'nin en iyi kitaplarından biri." -Sunday Times- (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺25,2
8.2
10 üzerinden
120 Puan · 28 İnceleme
Avare
Gece Yarısı Cinayeti'yi inceledi.
210 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Açgözlülüğün Sonu!..
Gece Yarısı Cinayeti, Agatha Christie'nin oldukça başarılı bulduğum gerilim romanı. Zenginlik, para, güç, başarı ve açgözlülüğün yoğun bir şekilde yer aldığı romanın kurgusu, başından sonuna dek sürükleyici bir anlatıma sahip. Günübirlik işlerde çalışan, hırslı ve açgözlü bir adamın ağzından anlatılan, arzularına ulaşmak için cinayet işleyecek tabiattaki insanların psikolojisini anlatan, arzuları uğruna cinayet bile işlemekten çekinmeyen insanların yer aldığı ve kesinlikle çarpıcı bir sonla biten Gece Yarısı Cinayeti; kesinlikle okunmaya değer bir eser olarak ele alınmalıdır...
Gece Yarısı Cinayeti
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
50
Sadık Kocak
Sonsuz Gece'yi inceledi.
248 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Oldukça ilginç ve başarılı bulduğum bir eser. Bunun nedeni. Henüz ilk cümlenin beni etkilemesi ve kitap boyu bu etkileyiciliğin sürmesi. Tamamen bağımsız olarak söylüyorum ki konu olarak zayıf kalsa da, hikaye olarak etkilemese bile anlatım tarzıyla beni mest eden bir eser oldu. Gönül Suveren çevirisi ‘olmadığını’ ilk satırda hissediyorsunuz. Tabi onun çevirmen olarak çoğu kitapla emeği büyüktür, 30 kitaptan fazla çevirisini okumuşumdur, büyük emekçi eli öpülesi insan. Gene ne yaptı etti aklıma geldi dua ettirdi görüyonuz mu? İlk bölüm hızlı bir giriş sonrası ben açıkçası ilerlemez, kısır bir roman olur diye düşünmüştüm ama böyle olmadı. Açgözlülüğün nasıl işlendiğini öyle güzel anlatıyor hatta öğretiyor ki nasıl diyeyim bunu, şöyle düşündüm. Evet, bu bir mesaj ve gideceği yeri biliyor. Ferdi Özbeğen - Seni Bilen Biliyor Benim için çok değerli, pek kıymetli, eşsiz bir insan olan Ferdi Özbeğen’in bir şarkısıyla veda ederek daha iyi anlatabilirim bunu. İyi okumalar dilerim. Kendinize iyi bakın efendim..
Sonsuz Gece
8.2/10
· 381 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Seda Özpınar
Sonsuz Gece'yi inceledi.
248 syf.
·
5 günde
·
8/10 puan
Yine beni şaşırtan, hüzünlendiren aynı zamanda çok güzel bir ders veren bir kitapla karşılaştım. Ilk sayfalarında sıradan gibi geldi bana öyle bitecek zannettim ki son 50 sayfasında nasıl olur yok canım demeye başladım. Kitaptan benim çıkardığım sonuç, hayat bize fırsatlar verir bazen bir bazen bir kaç kere. Ancak önemli olan senin o fırsatı kullanabilmendir. Tereddütle başladığım ancak okuduğuma değdi dediğim bir kitap oldu benim için. Herkese tavsiye ederim,okumalısınız!!!
Sonsuz Gece
8.2/10
· 381 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8