Şuâlar (Risale-i Nur Külliyatından/ Büyük Boy - Cilt (Keten) Bezi)

·
Okunma
·
Beğeni
·
92
Gösterim
Adı:
Şuâlar
Alt başlık:
Risale-i Nur Külliyatından/ Büyük Boy - Cilt (Keten) Bezi
Format:
Ciltli
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Rnk Neşriyat
Baskılar:
Şuâlar
Şualar
Bir mucadele, bir aksiyon, bir fikir ve bir iman davasi güden Bediüzzaman ve talebeleri, devrin şerir zihniyetine karşı başta Kuran, daha sonra tefsiri olan Risale-i nur ile mucadele etmiştir. Bu mucadele bir nefs mucadelesi olamadığını, tum hayatinda görüyoruz. Idam ile yargilandigi mahkemede davasını savunan asrin sultanı, bir gario gibi yaşadı, bir garip gibi hayata gozlefini yumdu. Ardinda Risale-i Nur gibi muhtesem bir eser birakti. Binler selam sana, binler şükran sana ey aziz üstad.
... nefis ve şeytanın şerrinden ve kabir azabından ve Cehennem ateşinden muhafaza eyle ve Cennet-ül Firdevs'te mes'ud kıl!
Evet, ebedînin sadık dostu, ebedî olacak. Ve Bâki'nin âyine-i zîşuuru, bâki olmak lâzım gelir.
Bediüzzaman Said Nursî
Sayfa 55 - Envar Neşriyat
Gençlik hiç şüphe yok ki gidecek. Yaz güze ve kışa yer vermesi ve gündüz akşama ve geceye değişmesi kat'iyetinde, gençlik dahi ihtiyarliğa ve ölüme değişecek. Eğer fani ve geçici gençliğini iffetle hayrata- istikamet dairesinde- sarf etse onunla ebedi, bâki bir gençliği kazanacağını bütün semavi fermanlar müjde veriyorlar.
"Din yalnız iman değil, belki amel-i sâlih dahi dinin ikinci cüz'üdür. Acaba katl, zina, sirkat, kumar, şarab gibi hayat-ı içtimaiyeyi zehirlendiren pek çok büyük günahları işleyenleri onlardan men'etmek için, yalnız hapis korkusu ve hükûmetin bir hafiyesinin görmesi tevehhümü kâfi gelir mi? O halde her hanede, belki herkesin yanında daima bir polis, bir hafiye bulunmak lâzım gelir ki, serkeş nefisler kendilerini o pisliklerden çeksinler. İşte Risale-i Nur amel-i sâlih noktasında, iman canibinden, herkesin başında her vakit bir manevî yasakçıyı bulundurur. Cehennem hapsini ve gazab-ı İlahîyi hatırına getirmekle fenalıktan kolayca kurtarır."
Türk gençliği uyumuyor. Bu kahraman İslâm Türk Milleti başka bir devletin boyunduruğu altına giremez. Fedakâr müslüman gençliği, sahib olduğu tahkikî iman kuvvetiyle vatanını sattırmaz. Dindar, cengâver Türk milleti ve imanlı, cesur Türk gençliği korkmaz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Şuâlar
Alt başlık:
Risale-i Nur Külliyatından/ Büyük Boy - Cilt (Keten) Bezi
Format:
Ciltli
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Rnk Neşriyat
Baskılar:
Şuâlar
Şualar

Kitabı okuyanlar 23 okur

  • tülay sözer
  • Huzurusaadet
  • KİTAB - I AŞK
  • Nur Kelam
  • Jale Ünlü
  • Furkan Poyraz
  • Yalçın kara
  • Yaren Yüce
  • Hafsa Huzeyfe
  • Baranbey... فيه ما فيه

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%77.8 (7)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0