Suçlu Suçlu 1

8,5/10  (11 Oy) · 
37 okunma  · 
9 beğeni  · 
615 gösterim
Edebiyatımızda umudun ve iyimserliğin kalemi olan Orhan Kemal, Suçlu'da hayatın oyunlarına karşı düşleriyle, hayalleriyle ayakta kalmaya çalışan küçük bir çocuğun erken ve acılı büyüme serüvenini ele alıyor. Orhan Kemal'in Sokakların Çocuğu adlı ünlü romanını ilk cildi olan Suçlu, çocukları sokağa götüren yaşamın, acı dolu yolun anlatımı. 

Orhan Kemal'in kitapları her okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve iyimserliği yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  330
 • ISBN:
  9789752894983
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şevket Erciyas 
03 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bir çocugun annesiz ve babasiz nasil yetisebilecegini nelerle karsilasacagini gosteren cok guzel bir kitapti.Her zamanki gibi dil ve anlatim cok guzeldi.

Zeynep CÖMERT 
02 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

1956 yılında yazılmasına rağmen hala geçerliliğini koruyan, iyi ve kötünün bir arada olduğu, insana dair, herşeye rağmen umudun yeşerdiği bir toplumu görüyorsunuz. Sanki güzel bir Türk filmi izlemiş gibiyim....:)

Kitaptan 4 Alıntı

Yabancı, hele Türk olduğunu öğrenince, gözleri yaşarır " Atatürk çocuklarından bundan başka türlüsü beklenmezdi zaten" derdi.

Suçlu, Orhan Kemal (Sayfa 282)Suçlu, Orhan Kemal (Sayfa 282)

En iyisi, ne açlar, ne de suçlular olmalı. Kimse kimseye muhtaç olmamalı!

Suçlu, Orhan Kemal (Sayfa 213)Suçlu, Orhan Kemal (Sayfa 213)

Ama doktor olmak da lazım! Öyle sefil, öyle perişan hastalar var ki, değil doktor , ilaç, ekmek parası bulamıyorlar. Ne düşünüyorum biliyor musun? İnsan, hem doktor, hem de avukat olmalı!

Suçlu, Orhan Kemal (Sayfa 213)Suçlu, Orhan Kemal (Sayfa 213)