Susannah'nın Şarkısı - Kara Kule 6

8,9/10  (27 Oy) · 
87 okunma  · 
16 beğeni  · 
837 gösterim
Çocuğunu doğurmak için Susannah Dean'in vücudunu ele geçiren Mia, Siyah On Üç gücünü kullanarak onu New York kentine nakleder. Yıl 1999, mevsim yazdır.

Susannah kente tamamen yabancıdır. Onun aklını ve bedenini paylaşan "Hiçliğin Kızı" içinse durum dehşet vericidir.

Bu arada Mannilerin de yardımıyla geride kalan ka-tet, geçiş kapısı olan mağaradan çıkınca kullandıkları büyünün başına buyruk hareket ettiğini acı biçimde fark ederler.

Stephen King'in yedi ciltlik muhteşem yapıtının altıncı kitabı olan Susannah' nın Şarkısı, Kara Kule gizemini ortaya çıkaracak büyüleyici bir anahtar. King yine temposu hiç düşmeyen inanılmaz bir gerilim romanıyla karşımızda!
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2004
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9789752105072
 • Orijinal Adı:
  Song Of Susannah - The Dark Tower 6
 • Çeviri:
  Canan Kim
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Gökhan 
13 Eki 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Uzun Kara Kule yolculuğunun sondan bir önceki kitabı "Susannah'ın Şarkısı" seri kitaplarda kitapları tek tek değerlendirmektense serinin tamamını değerlendirmeyi doğru bulmuşumdur hep, bu nedenle uzun uzadıya yorum yapmayacağım ancak şunu söyleyebilirim; Stephen King'in kitabın uzunca bir bölümünde kendine yer vermesi oldukça ilginç ve keyifliydi daha önce okuduğum hiç bir kitapta yazarın kitabında kendine bu şekilde yer vermesine rastlamamıştım.
Seriyi takip edenler zaten okumuştur ya da okuyacaktır ancak takip etmeyenlere buradan nacizane bir tavsiyem olacak, kitabın son 30 sayfasındaki "Bir Yazarın Günlüğün'den Sayfalar" kısmını bir arkadaşından temin edip ya da bir kitapçıda ayak üstü de olsa mutlaka okumalı.
Ne yalan söyleyim son 30 sayfa bana kitabın tamamından daha fazla keyif verdi.

Kitaptan 3 Alıntı

Gökhan 
13 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Dünyanın en harika mesleğine sahibim; gerçek insanlar hayallerimin ürünü için bana gerçek paralar ödüyor."
("Bir Yazarın Günlüğünden Sayfalar" bölümünden)

Susannah'nın Şarkısı - Kara Kule 6, Stephen King (Sayfa 471 - Altın Kitaplar)Susannah'nın Şarkısı - Kara Kule 6, Stephen King (Sayfa 471 - Altın Kitaplar)
Gökhan 
07 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Öfke, en işe yaramaz duygudur," dedi Henchick kayıtsızca. "Aklı yok edip kalbi acıyla doldurur."

Susannah'nın Şarkısı - Kara Kule 6, Stephen King (Sayfa 39 - Altın Kitaplar)Susannah'nın Şarkısı - Kara Kule 6, Stephen King (Sayfa 39 - Altın Kitaplar)
Gökhan 
09 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Kendi safına çekebilirsen bu Mia karısı da epeyce güçlü bir müttefik olabilir. Dünyada tepesi atmış bir anne kadar güçlüsü zor bulunur."

Susannah'nın Şarkısı - Kara Kule 6, Stephen King (Sayfa 143 - Altın Kitaplar)Susannah'nın Şarkısı - Kara Kule 6, Stephen King (Sayfa 143 - Altın Kitaplar)