Tepedeki Ev

Shirley Jackson

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
232 syf.
4/10 puan verdi
·
26 günde okudu
Abartılı Kitaplar
"Tepedeki Ev'e adım atmak, bir delinin zihnine adım atmak gibi... Ürkmeye başlıyorsunuz." Stephen King Neden? Ürkünçlü korkunçlu bir şey vardı da ben mi göremedim, ben mi hissedemedim? King'i de referans almam artık. Bu tür cümleleri yazmaları için de para alıyorlar mı acaba? Yoksa bu kitaba ürken de ne bileyim, böh desek bayılır herhalde. Filmi hakkında olumlu çok şey duydum. Bunun üzerine kitabı satın aldım. Yolda çok fazla vaktim gidiyor ve olay ağırlıklı kitaplar okumak daha kolay geliyor. Dedim yolda 1 saatte biter. (Neredeyse 1 ayda okudu.) Aldım elime. Fena başlamadı. Fakat bence dümdüz, insanı silkelemeyen, korkunun k'sini göstermeyen, beni zerre etkilemeyen bir kitap olarak bitti. Bu tür bir kitap film olarak, o da mekanda ürkütücü ögelerin varlığıyla ve rüzgar sesleriyle destekli bir şekilde daha etkileyici olabilir. Roman olarak okumaya değmez türde. Eski ve korkulan bi ev. 5 kişi. Birkaç gece. Olması gereken ama olmayan olaylar. İyi saatte olsunların gaipten sesleri. "Seni seçtim pikaçu"lu intihara teşvik. Bitti. Teşekkürler.
Tepedeki Ev
Tepedeki EvShirley Jackson · Siren Yayınları · 2017901 okunma
Reklam
232 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Sevgililer kavuştu mu yolculuklar sonlanır. Giriş, gelişme ve sonuç kısmında daima biz okurlara yoldaşlık eden bir cümle olmuştur bu ve Tepedeki Ev, belki de bir sevgiliye kavuşmayı anlatıyordur. Hayaletlerin sızdığı, zihni kıpırdatan ve hatta allak bullak eden ve insanı, kendini bir anda o evdeymiş gibi hissettiren bir kurguydu bu kitap.
Tepedeki Ev
Tepedeki EvShirley Jackson · Siren Yayınları · 2017901 okunma
232 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
10 saatte okudu
Tepedeki Ev birbirini hiç tanımayan bir grup insanın eski ve adı perili ev diye anılan bir evde doğaüstü olayları deneyimlemek üzere toplanmaları ile başlar... Yazılmasının üzerinden onlarca yıl geçmesine rağmen etkisini yitirmeyen ve bir kült eser olduğunu ispatlayan harika bir yapıt...İnsan zihninin ürkütücü yanlarını deşifre etmesi ve analizleri takdire şayandı... Birçok yazarın ondan esinlenmesine de hiç şaşırmadım doğrusu...King dahi bu yazardan ilham aldıysa fazla söze gerek yok bence.... Yazarın anlatımını çok sevdim ...Kitapta yazan her cümle,kelime direk içinize işliyor ... Atmosferi birebir yaşıyorsunuz adeta.... Kitabın konusu ,kurgusu korkudan daha çok psikoloji ağırlıklı ...Yazar gotik korku türünün en güzel örneklerini yazmış olup , bir çok sinema filminede katkı sağlamıştır.... Daha ne diyebilirim bilmiyorum inanın , okuyun bence....Sevgili King"imin de dediği gibi 'Tepedeki Ev'e adım atmak, bir delinin zihnine adım atmak gibi... Ürkmeye başlıyorsunuz..."
Tepedeki Ev
Tepedeki EvShirley Jackson · Siren Yayınları · 2017901 okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.