The Things You Can See Only When You Slow Down

·
Okunma
·
Beğeni
·
8,9bin
Gösterim
Adı:
The Things You Can See Only When You Slow Down
Baskı tarihi:
23 Şubat 2017
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780241298190
Kitabın türü:
Dil:
English
Ülke:
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Yayınevi:
Penguin Books
Baskılar:
Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler
The Things You Can See Only When You Slow Down
The Times Top 10 Bestseller

THE INTERNATIONAL BESTSELLER, WITH OVER THREE MILLION COPIES SOLD AROUND THE WORLD

'Is it the world that's busy, or my mind?'

The world moves fast, but that doesn't mean we have to. In this timely guide to mindfulness, Haemin Sunim, a Buddhist monk born in Korea and educated in the United States, offers advice on everything from handling setbacks to dealing with rest and relationships, in a beautiful book combining his teachings with calming full-colour illustrations. Haemin Sunim's simple messages - which he first wrote when he responded to requests for advice on social media - speak directly to the anxieties that have become part of modern life and remind us of the strength and joy that come from slowing down.

Hugely popular in Korea, Haemin Sunim is a Zen meditation teacher whose teachings transcend religions and borders and resonate with people of all ages. With insight and compassion drawn from a life full of change, the 'mega-monk' succeeds at encouraging all of us to notice that when you slow down, the world slows down with you.
Nisa Şenocak
Nisa Şenocak Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler'i inceledi.
288 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Kişisel Gelişim kitaplarını her seferinde “Ah şimdi yine aynı şeyleri en baştan okuyup, yine çözümsüz kalacağım” önyargısıyla okurum ama okumaktan da bir türlü vazgeçemem. Sonuçta her bir günümüz bir bakıma bir önceki günümüzün çok benzeri olsa da yaşamaktan ve umut etmekten vezgeçmiyoruz. Bu tür kitaplardaki motivasyonum tam olarak bu.

Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler, Meşgul Bir Dünyada Sakin Kalmak da bir kitap alışverişimde “okumaktan vazgeçmeyeceğim” için sepete attığım bir kitaptı benim için birkaç dakika öncesinde son sayfasını okuyup kitabı bitirene kadar. Evet, içerik olarak diğer binbir çeşit kişisel gelişim kitapları ile çokça benzer içeriğe sahip fakat bu kitap kesinlikle birçok açıdan daha farklı ki bu nedenle hakkında birkaç satır yazmazsam olmaz, olamazmış gibi hissettim. Bu kitaba “Teşekkür”üm olabilir bu :)

Kapağındaki isimden başka bir vaadi yok ve bu vaadi o kadar samimi ve içimizden biri olarak aktarıyor ki, yeri geldiğinde gülümseyerek yeri geldiğinde gözlerim dolarak okudum. Belki de ben fazla anlam yüklemişimdir, bu kısmı göreceli olabilir...

Kitap sekiz bölümden oluşuyor; sırasıyla Dinlen, Farkındalık, Tutku, İlişkiler, Sevgi, Hayat, Gelecek ve Spiritüellik. Bu başlıklar altında; iş hayatımız, yabancılar, aile, yakın arkadaşlarımız ve hayat arkadaşımızla ilişkilerimiz, ve hepsinden de önce kendimiz ile olan ilişkimizde tanımlamalarımız, algılarımız, zihnimizi nasıl yönettiğimiz üzerine kendi yaşamından da kesitler anlatarak herhangi bir “iyi, kötü, doğru, yanlış” kalıbına sokmadan, mütevazı, pamuk gibi yumuşacık bir içerik ve bir ölçüde reçete sunmuş bize. Okurken burun kıvırtan şişirilmiş, abartı metinlerden çok uzak.

İçerikler Young Cheol Lee’ye ait birbirinden güzel görsellerle desteklenmiş, bu sayfalara geldiğinizde mutlaka yavaşlayın, düşünün ve görün, metinle harika bir bütünlük oluşturuyorlar.

Kitap bittiğinde kendim için birçok not almış olduğumu gördüm ve yazar, beni bunları hayatımda uygulamak için ikna etti (daha ne isterim ki zaten). Tekrar ve tekrar okunabilir, başucu kitabı olabilir çünkü insanoğlu olarak unutacağız, modern dünyanın hızına adapte olup çoğu güzel enerjiye körleşip kendimizi soyutlayacağız yine, bunun için el altında tutmakta yarar ve bolca iyi enerji var.

Siz de bu mütevazı enerji ile tanışın isterim, okuyacak olanlara da şimdiden keyifli ve bol farkındalıklı okumalar dilerim.
Hülya Açılan
Hülya Açılan Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler'i inceledi.
288 syf.
·46 günde·Beğendi·9/10 puan
Haemin Sunim’in en güçlü yanı samimiyeti.Büyük laflar yok bu kitapta,sizi şaşkına çevirecek öneri ya da gerçekler de.Ama yavaşlamanın önemini bu derece sıcak bir dil ile anlatmak dahi insanı etkiliyor ve içindeki bir noktaya temas ediyor.

“Dinlen/Farkındalık/Tutku/İlişkiler/Sevgi/Hayat/Gelecek/Spritüellik” başlıkları altında birleştiriyor cümlelerini yazar.

Pegasus yayınları da çok kaliteli bir baskı ile sunuyor bu kitabı.Kitap içindeki illüstrasyonlar/renkler o ‘meşgul dünyada sakin kalmanıza’ yardımcı oluyor.
Esraa Es
Esraa Es Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler'i inceledi.
288 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Adından etkilenip aldığım bir kitap.. Koreli bir yazar ilk kez okudum fakat gördüm ki geç kalınmış bir keşifmiş benim için... Kişisel gelişim sevenler için harika bir eser bana kalırsa...
MNeslihan
MNeslihan Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler'i inceledi.
288 syf.
·3/10 puan
Kitabın ismi ve içinde yer alan resimler umut vaad ediyor olsa da içerikle ilgili aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Yazarın sosyal medya hesabında paylaştığı motivasyon yazılarının derlenmesiyle oluşturulmuş - çok üzgünüm ama - ucuz bir kitap. Tabiri caizse Kore'nin Nilgün Bodur'u gibi düşünebiliriz. Kitabın içinde yer yer dipnot olarak eklenmiş sosyal medya hesapları gibi enteresan manzaralarla da karşılaşabilirsiniz. Sözün özü, okumanızı tavsiye etmiyorum.
Nehir Ekler
Nehir Ekler Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler'i inceledi.
288 syf.
·10/10 puan
Ben bu kitabı çok sevdim. Hatta defalarca okudum. Bu dünyada olan değerleri daha yakından inceleme fırsatı buldum. Tek solukta bitirilir aslında. Anlatım ve açıklığına bayıldım. Yavaşladığımızda düşünceleri ve fikirleri daha detaylarıyla görebileceğimizi anlatıyor. Ben okumaktan keyif aldım. Okunması gereken bir kitap.
İclal Yıldız
İclal Yıldız Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler'i inceledi.
288 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Cep boyu da olsa keşke. Gözümü kaparım açarım okurum. Bilgelik öncelik! Ardından iyi bir meditasyon düşünceleri. Aktarım müthişliği. Lezzet aldım doğrusu
288 syf.
·5 günde
Spoi içerebilir.Sabah otobüs gelmeyince taksiye bindiğimde açıp okumaya başladığım bir kitaptı.Bindiğim taksicinin şöförü de kitap kurdu çıkması beni çok sevindirdi,açıkcası.Çalıştığı yerde boş zaman olduğu zaman durakta kitap okuyup sohbet ediyorlarmış.Bu durum sevindirici oldu,benim için.Kitap okumamı bölse de böyle insanlarla karşılaşmak hoş oluyor.

Kitabımızda meditasyon,inançlar,ilişkiler,aşk Ve zihin ele alınıyor.Birçok görüşe de yer verilmiş ve yazarın kendi felsefesi de anlatılmakta.Meditasyonun belli kalıplara sokulmaması gerektiği,kalbin manevi olarak açılması gerektiği ve bir felsefesi olduğu anlatılıyor.Ayrıca bu felsefelerden en doğrusunu Yani kendimiz için en doğrusunu seçmemiz gerektiği vurgulanıyor.İçerisindeki resimler de ayrı hoştu.Keyifli okumalar.
Mutluluk kavanozu
Mutluluk kavanozu Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler'i inceledi.
%72 (205/288)
·Puan vermedi
Başucu kitabı niteliğinde bir kitap sürekli açıp açıp okumak isteyeceğiniz kendinizi mutlu ve iyi hissetmenizi sağlayacak kısa kısa yazılar var içerisinde içiniz sıkılsa bir dost ararsanız hemen yanınızda olacak harika bir kitap bence herkesin kütüphanesinde olmalı ve ben bu kitabı kaç yaşına gelirsem geleyim hep okuyacağım galiba
hilal
hilal Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler'i inceledi.
288 syf.
·2/10 puan
Taze taze bitirip geldim. Kitabin iyi yani; bir cirpida bitiyor olmasi. Sayfa sayisi fazla ama aralarda resimler ve cokca bosluklar oldugu icin sizi yormadan usandirmadan bitiyor.
Ancak icerik olarak; kisisel gelisim tarzinda daha öncede kitap okuyanlari pek de tatmin etmeyecektir. Cunku cok da bilinen seyler yazildigi gibi bazilari sanki birinin tweetlerini okuyormusum hissi uyandiriyor. Kitapta vurucu bir yazi, konu ya da baslik kalmadi bile aklimda.
Bir daha olsa kitabi alir miyim, almam.
Ecem Nur
Ecem Nur Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler'i inceledi.
267 syf.
·3 günde·7/10 puan
Öncelikle bu kitabın içindeki illüstrasyonlar inanılmaz güzel.
Bu kitabı dünyanın temposuna yetişemediğim ve yorulduğum bir zamanda alıp okudum, meşgul bir dünyada nasıl sakin kalınır bilmeye ihtiyacım vardı. Benim meselemi sihirli bir şekilde çözmedi ama faydası olmadı dersem ayıp etmiş olurum. Böyle kitapların kime nasıl bir etkisi olacağı, anlatılanın okuyucuya ne kadar geçeceği çok kişisel bir deneyim diye düşünüyorum. Bu sebeple şansı hak eder diyorum. İyi okumalar dilerim.
Neşem bülbül
Neşem bülbül Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler'i inceledi.
288 syf.
·3/10 puan
Zaman zaman beğendiğim kısımları olsa da kitabın geneli beylik motivasyon sözlerinden öteye gidememiş maalesef..Büyük bir beklentiyle aldığım fakat hayal kırıklığına uğratan bir kitap oldu..
Cem Parin
Cem Parin Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler'i inceledi.
265 syf.
·15 günde·Beğendi·7/10 puan
Yaşadığımız hayatta bazen kenarıya çekip dinlenmek
Bazen uzaklaşıp izlemek
Bazen biraz soluklanmak
Bazen kendi iç sesimizi dinlemek
Bazense içimizdeki gereksiz gürültülerden sıyrılarak karar verip sadece yapmak...

Haemın Sunım bize bunlar sakin bir şekilde anlatarak klasik kişisel gelişimlerdeki gibi şunu yap bunu yap demekten ziyade farklı bir bakış açısı katarak gösterip anlatıyor.
“Bir yaz gecesi kafamı kaldırıp yüzlerce yıldızdan birine odaklanıyorum. Yıldız da yeryüzündeki onca insan arasından bana bakmayı seçiyor. İki insanın buluşması da böyle bir şeydir; nadide kozmik bir olay. Milyonda bir, milyarda bir, trilyonda bir.”
Ne kadar incinirsen incin, son sözü sarf etmek zorunda değilsin. Son söz iyi anıları bile tahrip edebilir. İnsanlar ve şartlar değişse de bütün anılarını, özellikle de güzel olanları lekelemeye gerek var mı?
Bazı insanlar kendi çemberlerinin dışında kalanlara nazik ve cömert davranırken çemberin içindekileri ihmal eder. Aileyi ve yakın çalışma arkadaşlarını olağan kabul etmek hatadır. En yakınındakiler mutsuz olduğunda, inşa ettiğin her şey bir anda yıkılabilir.
Her gün ağzımızdan dökülen onca kelimeden kaçı gerçekten bizim,
kaçı başkalarından ödünç alınma?
Hangi sıklıkla orjinal bir şeyler söylüyoruz?
Hem zaten
kendi kelimelerimiz diye bir şey var mı ki?
Lisede neden temel hayat becerileri öğretilmez?
Mesala şunlar:
Yemek yapmak,
biriyle çıkmak,
kilona dikkat etmek,
maddi açıdan sorumluluk sahibi olmak,
bir zorluk karşısında yeniden ayağa kalkmak,
kendi düşünce ve duygularının farkında olmak.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
The Things You Can See Only When You Slow Down
Baskı tarihi:
23 Şubat 2017
Sayfa sayısı:
288
Format:
Karton kapak
ISBN:
9780241298190
Kitabın türü:
Dil:
English
Ülke:
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Yayınevi:
Penguin Books
Baskılar:
Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler
The Things You Can See Only When You Slow Down
The Times Top 10 Bestseller

THE INTERNATIONAL BESTSELLER, WITH OVER THREE MILLION COPIES SOLD AROUND THE WORLD

'Is it the world that's busy, or my mind?'

The world moves fast, but that doesn't mean we have to. In this timely guide to mindfulness, Haemin Sunim, a Buddhist monk born in Korea and educated in the United States, offers advice on everything from handling setbacks to dealing with rest and relationships, in a beautiful book combining his teachings with calming full-colour illustrations. Haemin Sunim's simple messages - which he first wrote when he responded to requests for advice on social media - speak directly to the anxieties that have become part of modern life and remind us of the strength and joy that come from slowing down.

Hugely popular in Korea, Haemin Sunim is a Zen meditation teacher whose teachings transcend religions and borders and resonate with people of all ages. With insight and compassion drawn from a life full of change, the 'mega-monk' succeeds at encouraging all of us to notice that when you slow down, the world slows down with you.

Kitabı okuyanlar 313 okur

  • Mehri Ağasoy
  • Gaa
  • Halley
  • Dilara Erdogan

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%1.7 (2)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0