Üç Başlı Ejderha

6,3/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
565 gösterim
"Leylâ Erbil acıyı, sevgiyi, inancı, ölümü 'estetize' etmekten kaçınır. Kişilerini trajik kahramanlara dönüştürmemeye özen gösterir. Onlar 'Bizhalk'ın üyesidirler: Hatalı, yalancı, duyarsız, çıkarcı, zayıftırlar. Zaaflarını hoş görmez kişilerinin. Tam tersine onlara vurgu yapar. Erbil'de düzenin yandaşları gibi düzenin karşıtları da aynı acımasız 'eleştirel bilinç' önündedirler. Olumlu kişileri bile kurtulamaz eleştirilmekten.

(...)'Siyasal' bir okumaya son derece açık ve uygun olan Üç Başlı Ejderha, yazarın araya girerek Burmalı Sütun çevresinde yeni bir anlatısal katman oluşturmasıyla, beklenmedik bir kesintiye, bir belirsizleştirilmeye uğratılır. Sorular yanıtsız bırakılmıştır. Geride kalan sadece kötülük ve tarihten devralınmış siyasal cinayetlerdir..."
-Ahmet Oktay-
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  96
 • ISBN:
  9786053606093
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
silaes 
18 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 1/10 puan

İnsanı zorlayan, yoran ve bıktıran bir kitap. Leyla Erbil okumaya başlamak için iyi bir tercih olmadı. Yılanlı sutun hakkında verilen tarihi bilgilerin olduğu bölümler dışında kitap kocaman bir boşluk. Beni ilgilendirmeyen bir iç çekişmenin, basılı hali.

Kitaptan 1 Alıntı