Yağmurla Gelen Mutluluk (Puddle Jumping Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.807
Gösterim
Adı:
Yağmurla Gelen Mutluluk
Alt başlık:
Puddle Jumping Serisi 1
Baskı tarihi:
Ocak 2016
Sayfa sayısı:
176
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016692
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Puddle Jumping
Çeviri:
Filiz Şakar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
2014 GOODREADS EN İYİ GENÇ YETİŞKİN KİTABI ADAYI

Yağmurla Gelen Mutluluk, farklılıkların aslında ne kadar abartıldığını ve sevginin karşısında hiçbir şeyin duramayacağını bir kez daha gözler önüne seriyor...

Söz konusu aşksa, sıradan diye bir şey yoktur.

Herkes Colton Neely'nin özel olduğunu düşünüyordu.

Lilly Evans ise büyüleyici olduğunu...

Çocukluk arkadaşlarıyken bir kaza yüzünden yolları ayrılmıştı. Yıllar sonra buluştuklarında ise Lilly, Colton'ın ne kadar özel olduğunu ve onu daha fazla tanımak istediğini keşfedecekti. Ve Colton'ı tanıdıkça, ona daha çok bağlanacaktı.

Ancak Lilly, sevgisini kelimelerle ifade etmekte dahi zorlanan bu çocukla ilişkisini dilediği gibi yürütebilecek miydi?

"Bir gün oğlumun yaşamasını isteyeceğim türden bir aşk hikâyesi."

- Qwen Salsbury, Çoksatan The Plan kitabının yazarı
176 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap inanilmazdi. Basit bir konuyu olaganustuluk katmadan o kadar güzel işlemiş ki hayran kaldim. Başucu kitaplarim arasina girdi. Ara ara dönüp tekrardan okuyacagim kitaplar arasinda.
176 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Yazar 176 sayfaya resmen dünyaları sığdırmış çok az kitap vardır gözlerime yaş dolmasına sebep olup devreleri mi yakan. Konunun müthişliği mi yoksa otistik bir çocuğun çocukluk arkadaşına duyduğu sevgisi miydi muazzam olan onuda kendiniz deneyimleyip deneyin.
176 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Merhabalar :) Öncelikle şunu belirtmem lazım kapağı kadar tatlı bir hikaye sizleri bekliyor.Hikayemizde aşkının peşinden koşan kızımız Lilly ve çok özel,dürüst,samimi Colton aşkını her sayfada hissedebilirsiniz.Kitabı dün bitirdim ve ilk bittiği an acabalar ve keşkelerle doluydum fakat bu gün tüm gün aklımda Colton'ın tatlılığı vardı dürüstlüğü ile pekçok yerde beni gülümsetebildi (en çok ta diş konusundaki hassaslığı :))Genel olarak hikayeyi beğendim.Yakışıklı başrol Colton asperger sendromu ile yaşayan ve kendi hayatında büyük başarılara adım attan güçlü bir karakter başarılarını görebilmek eminim sizleride mutlu edecektir. Kitap serinin ilk kitabı neden bu kadar kısaydı anlamıyorum bu hikaye ile en az 350 sayfa olmayı hakediyordu olaylar çok hızlı ilerledi bazende tekrarlamalar oldu..Birkaç basım hatası da üzdü beni böyle bir kitapta sıfır hata isterdim.2.kitabı merakla bekliyorum umarım daha uzun bir kitap bizi bekliyordur.Colton'ın dürüst cevaplarını şirinliklerini özleyeceğim kesin...Sıcak bir hikaye arayanlara şiddetle tavsiye edilir.. Son olarak instagramda Sinem Mansur sayfama beklerim :)
176 syf.
·2 günde·8/10
İyi bir aşk romanı demek için gereken her özelliğe sahip fakat beni karakterlere kızarken çıldırtmayan bir kitaptı.Kitabın ana karakterleri olan Lilly Evans,normal bir genç kız ve birazcıkta sakar bir karakter.Sadece kendine yıldırım çarptıracak kadar.Diğer ana karakterimiz ise onun çocukluk arkadaşı Colton Neely,yakışıklı,zeki,her bakanın ona hayran olduğu bir genç.Ve birazcıkta özel,en azında herkes öyle düşünüyor fakat Lilly onun büyüleyici buluyor ve kesinlikle bu konuda da haklı.Kitabın samimi ve eğlenceli dili ile bizleri yeni bir maceraya sürüklüyor.Açıkçası kitabı elimden bırakamadım desem yeridir.Ve kesinlikle tavsiye ediyorum.İkinci kitabın çıkmasını iple çekiyorum.
176 syf.
·Puan vermedi
Kitap o kadar akıcı ki kitabı okurken hiçbir şekilde sıkılmıyorsunuz. Gerçekten basit bir konu bu kadar güzel işlenemezdi.Yazarın dili insanın ruhuna geçiyor ve kitabı okuduktan sonra bir süre etkisinden çıkamıyorsunuz. Kesinlikle okunması gereken bir kitap.
 farklılıkların aslında ne kadar önemsiz olduğunu ve gerçek aşkın karşısında hiçbir şeyin duramayacağını, duygusal bir şekilde gözler önüne seriyor. Herkes Colton Neely’nin tuhaf ve özel olduğunu düşünüyordu. Lily Evans ise büyüleyici olduğunu..

Çocukluk arkadaşlarıyken, talihsiz bir kaza yüzünden yolları ayrılmıştı fakat kader onları yıllar sonra tekrar bir araya getirdi. Bu karşılaşmadan sonra Lily, Colton’ın ne kadar özel olduğunu keşfedecek ve onu daha fazla tanımak isteyecekti. Tanıdıkça ona bağlanacak ve bu bağın ismi sadece gerçek sevgi olarak adlandırılabilecekti. Fakat bir sorun vardı. Lily, kendini kelimelerle bile ifade etmekte zorlanan bu çocukla ilişkisini yürütebilecek miydi ?
176 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Bu kitabı takastan yeni aldım sayılır. Hiç aklımda yokken anlık olarak konusunu okuyup takasa ekledigim bir kitap olmuştu. Kitabı beğendim, hatta çok çok beğendim. Böyle bir konu beklemiyordum. Konusu çok naif ve yazımı da gayet akıcı ve güzel. Bu kadar kısa bir kitaba güzel bir aşk sığdırılmış; öyle tutku dolu bir yanı yok; masum ama daha ergen işi bir masumluk.

Colton, Asperger sendromlu özel bir çocuktur. Lilly ile geçmişte kısa bir zaman geçirseler de yıllar sonra yolları tekrar kesişir. Aşkı birbirleriyle deneyimleyen bu iki güzel çocuk ve hikâyesini okuyoruz.

Insanların, onlardan daha farklı olan kişilere karşı çekimserliklerini anlayabiliyorum ama tamamen görmezden gelmek veya tamamen acımavari tavırlar ya da aşağılama odaklı davranışlar gerçekten can sıkıcı. Bu kitapta pek kötümser bir durum yoktu, neyseki. Özel bir çocuğun çevresine, çevresindeki insanlara karşı gösterdiği gelişmeyi yakınen okurken, bunları özel duygularla Lily ile yapmaları çok güzeldi. Aynı şekilde bir genç kızın, bu tarz özel olan bir çocuğa dair; hem normal hem de duygusal şeyleri yürütmeye dair çabalarını okumak takdir ederek mutlu etti. Ama kesinlikle zor bir durum, herkes başaramaz. Sonda olan şeyse biraz açık uçlu geldi ama olay barizdi, ondan çok da takılmıyorum. Okumanızı tavsiye ederim ama çerezlik gibi düşünün kesinlikle ağır bir kitap değil çünkü.
176 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Kitabı bu kadar çabuk bitirmeyi beklemiyordum. Kpss öğrencisi olunca haliyle okumalar aksıyor ama hem kitap kısaydı hem de akıcıydı, haliyle hemen bitti.
Öncelikle kitap her ne kadar asperger sendromlu birine aşık olan bir kız hakkında olsa da insanlarda fazladan beklenti oluşturduğunu fark ettim. Bende öyle olmadı. Yazar ısrarla bunun bir aşk hikayesi olduğunu söylüyor ve bazı yönleri fazla hoşuma gitmese de kitap güzeldi. Kahraman anlatıcının özünü ve bir şeyleri anlatırken kendimizi kaptırıp bazen de olayları geçiştirmemizi çok doğal yansıtmış yazar. Colton'dan ziyade farklı birine aşık olmanın zor fakat fedakarlık gerektirdiği üzerinde durulmuştu ve sonuçta herkesin yaptığı da bu değil mi aslında? Kendinden farklı olan birini sevip tüm bunlarla baş edebilmek.
176 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Gerçekten harika bi kitaptı. Kitabı bitirmemin üzerinden 3 gün geçti ve hala arada aklıma geliyolar :) Napıyolar acaba şuan falan oluyorum. Benim hayatta en'lerim yoktur. Ve bu kitabı bitirdiğimde "uzun bi süre en sevdiğim kitap sensin" dedim. Hissettiklerini hissettim resmen çok güzeldi. Herkesin okumasını tavsiye ediyorum. Konu hakkında bişey söylemek istemiyorum. Ben içeriğine hiç bakmadan bi öneriyle okudum kitabı ve katbekat daha çok etkilendim Ve yıllar sonra bu yazımı okuyup aynı şeyleri hissetmek için tekrar okuyabilmem dileğiyle :)
176 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kitap gerçekten sıcacık tam yazın okumalık bir kitap.Kitap hem sayfa sayısının az olmasından hemde akıcı olmasından elinizden bırakmadan okuyabiliceğiniz bir kitap.
Konusuna gelicek olursak kitabımız 10 yaşındaki Lilly'nın birgün komşularının çocuklarından biri olan Colton'a bakıcılık yapmasıyla başlıyor.
Lilly'nın yaramazlıkları ve sakarlıkları yüzünden bu ikilinin yolları ayrılıyor.
Tabiki tekrar karşılaşıyorlar ve olay orda başlıyor zaten ☺️
Kitap lise çağlarındaki bir erkek ve bir kızın aşkını anlatıyor ama öyle anlatıyorki insanın yüzünde bir tebessüm bırakıyor okurken. Kitapta Lilly'nin sabrına,cesaretine,olan bitene rağmen Colton'dan vazgeçmemesine hayran kaldım.
Kitap bize aşkın hiçbir engele takılmadan yaşanabiliceğini samimi bir dille anlattı bana kalırsa.Kitabı okurken bazı yerlerinde "yaa" diyip durduğumu hatırlıyorum ☺️ Tabiki kitapta sevmediğim unsurlarda oldu hoşuma gitmediği onlardan biri çevirisiydi kitabın bazı yerlerinde çeviri hataları vardı ama kitabı bıraktırıcak türden değillerdi diğeri Colton'ın asperger sendromlu bir çocuk olmasına rağmen asperger sendromundan pek bahsedilmemesiydi yani asperger sendromu hakkında pek bilgi verilmemesiydi ama bunlar tabiki kitabın samimi ve sevimliliğiyle biraz geri planda kaldı.
Vee yazarımız amber l. johnson A Million Drops Of Rain adında ikinci kitabınıda bu yıl içinde okurlarıyla buluşturacağınıda açıklamış ikinci kitabı sabırsızlıkla bekliyorum☺️☺️
176 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Öncelikle kitabın her ne kadar asperger sendromlu birine aşık olan bir kız hakkında olsa da insanlarda fazladan beklenti oluşturduğunu fark ettim. Bende öyle olmadı. Yazar ısrarla bunun bir aşk hikayesi olduğunu söylüyor ve bazı yönleri fazla hoşuma gitmese de kitap güzeldi. Kahraman anlatıcının özünü ve bir şeyleri anlatırken kendimizi kaptırıp bazen de olayları geçiştirmemizi çok doğal yansıtmış yazar. Colton'dan ziyade farklı birine aşık olmanın zor fakat fedakarlık gerektirdiği üzerinde durulmuştu ve sonuçta herkesin yaptığı da bu değil mi aslında? Kendinden farklı olan birini sevip tüm bunlarla baş edebilmek.
176 syf.
·5/10
Kitabın konusu ve anlatmaya çalıştığı şey güzel fakat ben kitapları büyük beklentilerle okuyan biri değilim ama bu kitapta hep bir şeyler olmasını bekledim tahmin edersiniz ki olmadı. Klasik bir aşk hikayesinden tek farkı erkek karakterimiz asperger sendromuna sahip. Dili ve anlatımı güzeldi çeviride biraz hata vardı. Yani okumasanız da çok bir şey kaybetmezsiniz.
Sanırım bazen gerçekler karşımızda duruyor ama inanmak istemiyoruz. Her şeyi olmasını istediğimiz gibi görüyoruz. Bazen, inkar ederek yaşamayı seçiyoruz.
Aşk boyun eğmektir. Aşk zorlamaktır. Aşk siz delirene kadar diğer kişi hakkında durmaksızın yeni şeyler öğrenmektir, çünkü hiçbir zaman mükemmel olmayacaktır ama denemeye değer.
Amber L. Johnson
Sayfa 161 - Yabancı Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yağmurla Gelen Mutluluk
Alt başlık:
Puddle Jumping Serisi 1
Baskı tarihi:
Ocak 2016
Sayfa sayısı:
176
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016692
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Puddle Jumping
Çeviri:
Filiz Şakar
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
2014 GOODREADS EN İYİ GENÇ YETİŞKİN KİTABI ADAYI

Yağmurla Gelen Mutluluk, farklılıkların aslında ne kadar abartıldığını ve sevginin karşısında hiçbir şeyin duramayacağını bir kez daha gözler önüne seriyor...

Söz konusu aşksa, sıradan diye bir şey yoktur.

Herkes Colton Neely'nin özel olduğunu düşünüyordu.

Lilly Evans ise büyüleyici olduğunu...

Çocukluk arkadaşlarıyken bir kaza yüzünden yolları ayrılmıştı. Yıllar sonra buluştuklarında ise Lilly, Colton'ın ne kadar özel olduğunu ve onu daha fazla tanımak istediğini keşfedecekti. Ve Colton'ı tanıdıkça, ona daha çok bağlanacaktı.

Ancak Lilly, sevgisini kelimelerle ifade etmekte dahi zorlanan bu çocukla ilişkisini dilediği gibi yürütebilecek miydi?

"Bir gün oğlumun yaşamasını isteyeceğim türden bir aşk hikâyesi."

- Qwen Salsbury, Çoksatan The Plan kitabının yazarı

Kitabı okuyanlar 284 okur

  • Hikmet Moda
  • Beyzanur Tektaş
  • E
  • Leyla yüksel
  • İlayda
  • Gülbeniz Perker
  • Nazlı
  • ilknur
  • BitterimÇikolatam
  • a

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.1
14-17 Yaş
%39.8
18-24 Yaş
%28
25-34 Yaş
%17.8
35-44 Yaş
%7.6
45-54 Yaş
%0.8
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.1
Erkek
%3.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20 (27)
9
%17 (23)
8
%15.6 (21)
7
%20.7 (28)
6
%11.9 (16)
5
%6.7 (9)
4
%5.2 (7)
3
%2.2 (3)
2
%0.7 (1)
1
%0