Adı:
Yıldızlı Gece
Baskı tarihi:
Temmuz 2015
Sayfa sayısı:
200
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051730219
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Starry Night
Çeviri:
Kübra Tekneci
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Aşk, davet beklemez...
Çalıştığı gazetedeki görevinden hiç memnun olmayan Carrie için iki seçenek vardı. Ya doğup büyüdüğü yere, ailesinin yanına geri dönecek ya da kariyerinde farklı bir yol çizmek için fırsat arayacaktı. Kendisine, kimsenin ulaşamadığı ve herkesin çok merak ettiği çok satan yazar Finn ile röportaj yapması önerildiğinde bunu hiç düşünmeden kabul eden Carrie, ne kadar zor bir seçimle karşı karşıya kalacağını henüz bilmiyordu. O güne kadar herkesten, özellikle kadınlardan uzak durmak konusunda başarılı olan Finn ise, bu davetsiz misafirin hayatını nasıl değiştireceğinden habersizdi.
Debbie Macomber'i bazı okurlar; herhangi bir yetkinliğe sahip değil, basit ve sıradan bir yazar olarak yaftalamaktadırlar. Acaba bu haksız yargıya varmadan önce bilgileri dahilinde miydi, Debbie Macomber'in " Disleksi (Öğrenme Bozukluğu ) hastalığı " nedeniyle eğitimine liseden sonra yarım bırakmak zorunda kaldığından. Yazarın hayatını araştırırken, disleksi hastalığına yakalanmış olduğunu okuyunca, aklıma kızımla beş yıl önce izlemiş olduğumuz " Taare Zameen Par "( Yerdeki yıldızlar ) adlı hint filmi geldi. Senaryoda küçük kahramanımız da, bir disleksi hastasıydı. Ne ailesi, ne de çevresi küçük kahramanımızda ki farklılıkların ayırdına bir türlü varamamıştı. Ta ki resim öğretmeni (Aamir Khan ) senaryoya dahil, oluncaya kadar. Sonrası gerçekten tam bir başarı örneğiydi. Kızımla o kadar çok etkilenmiştik ki , disleksi hastalığını ayrıntılarıyla araştırmıştık. Öğrendiklerimiz karşısında şok olmuştuk. Çünkü tanıdığımızı sandığımız bir çok ünlü, geçmişlerinde disleksi hastalığı yüzünden sıkıntılı durumlara maruz kalmıştı. Ama bu hastalık onların, insanlar tarafından sevilmesine ve ünlenmesine bir engel teşkil etmemişti. Mesela, Agatha Christie, Albert Einstein, Alfred Hitchcock ve Napoleon Bonaparte aklımda kalmış ünlülerden sadece birkaçı. Neden incelemede yazarın gençliğinde geçirmiş olduğu, hastalığa önem verdiğimi düşünen arkadaşlar olabilir. Önem veriyorum ki, bir yazarın meydana getirdiği eseri yargılamadan önce herkesi etik olmaya davet ediyorum. Kaldı ki, onların dediği gibi uslüp sade, olay örgüsü basit olsa da bu demek değildir ki, Debbie Macomber kitapları okunmamalı! Aksine satırlar arasında ilerledikçe her okurun kendisinden bir parça bulacağı tartışılmaz bir hakikattir.
" Yıldızlı Gece " adlı kitabımızın muhteviyatına kısaca değinmek istersek; olay örgüsü, bir noel arifesinde gazeteci olan Carrie ve yazar olan Finn Dalton'un birbirlerine karşı hissettikleri çekim üzerine kurulmuş. Carrie ve Finn'in farklı bir kültür de yetişmiş olmalarına rağmen, ortak bir noktada buluşmalarını okumak eğlenceliydi. Ne zaman başlayıp da, bitirdiğimin ayrımına varamadığım bir Debbie Macomber kitabı daha.
" Romanları diğer edebi anlatılardan ayıran şey, gizli bir merkezleri olmasıdır. Romanların onları okurken varlığına inandığımız ve aradığımız gizli bir merkezleri vardır. " diyen, Orhan Pamuk ile aynı fikirde olduğumu belirterek arada yaşama bir mola vermek istediğinizde Debbie Macomber'in herhangi bir kitabını okumanızı tavsiye ederim...
Olduğu departmanı sevmeyen gazeteci Carrie'nin istediği departmana geçmesi için ona bir iş veriliyor. Bu iş ise Finn adında kimsenin tanımadığı ama herkesin bildiği kimseye röportaj vermeyen bir yazarla röportaj yapmak. İkisi arasındaki aşkı okuyoruz ben baya beğendim çok tatlı bir kitaptı okumanızı öneririm.
Yazar, biz okurlarını işini çok seven bir gazeteci kadın ve yalnızlığı seven, içine kapanık olan ve bir o kadarda insanların merak ettiği yalnız romanın yazarı olan Finn ile karşılaştırıyor Yıldızlı Gece romanıyla... Bu romanı okurken sayfaları hızlı hızlı bir o kadarda heyecanla çevirme isteği duyuyorsunuz. Gazeteci olan Carrie mesleğinde yükselmek için bu kadınlardan nefret eden, kaba adamla röportaj yapmak için arayışlar içine girmiştir. Çünkü bu yazar kabuğuna çekilip hiçbir gazeteciyle röportaj yapmamıştır, adeta insanlardan, özellikle kadınlardan soyutlamıştır kendini. Annesiyle de arası hiç iyi değildir. Bu yazar, kendini gizlemeye çalışırken bir gün Carrie, Finn'i bulmuştur. Peki sizce bu iki kişi birbirlerinin hayatını ne kadar değiştirmişlerdir? Bu iki karakter birbirlerine karşı hissettikleri aşkı kolay kolay itiraf edememişlerdir. Çünkü ikisi de birbirinden farklı karakterlik özelliklere sahipti. Finn fazla asosyal, Carrie ise mesleği gereği sosyal bir kişiliğe sahip bir karakter... Bakalım bu iki kişinin birbirlerini hissettikleri aşk hayalarını nasıl şekillendirdi? Bu sorularımın hepsi bu fevkalade kitapta saklı. Okumanızı tavsiye ediyorum.
Yazarın kitaplarını beğeniyorum buda onlardan biri oldu kısa içinizi ısıtıp arada gülümseticek bir kitap güzel bir aşk hikayesiydi debbie macobber ara ara okuduğum bir yazar negatif enerjiden kurtulmak istiyorsanız tabiki de debbie macobber
Okuduğum ikinci Debbie Macomber kitabının yorumu ile karşınızdayım.
Gecelerinin müthiş yıldızlı olduğu, kutup ışıklarının seyredilebildiği Karlar Ülkesi Alaska'nın derinliklerinde geçen bu kitap bir oturmada okunmalık sıcacık bir Noel kitabı.
Carrie gazetede çalışıyor ve istediği kariyere sahip olabilmesi için hakkında hiçbir şey bilinmeyen, çok satan yazar Finn Dalton'la bir röportaj yapması gerekiyor. Bildiği tek şey ise Alaska'da yaşadığı.
Finn Dalton ise kadınlardan hep uzak durmuş genç bir adam. Bir gün Carrie'nin çıkagelmesiyle bütün düzeni değişiyor.
Tabi ki yazarı Debbie Macomber olunca o kitap çıkar çıkmaz alınır ve hemen okunur. Ve her seferinde de okurunu asla pişman etmez, aksine harika duyguları birebir yaşatan olaylar ve duygular örgüsüyle alıp götürür. Yazarımız bu sefer alışılmış konularının biraz dışında tamamen aşkı anlatan bir çırpıda okunabilen güzel bir roman sunmuş biz okurlarına. Bence OKUNASI bir roman.
Debbie Macomber'in kitapları her daim içimi ısıtan kurgusuyla, beni sıkmayan cümle akışıyla ne zaman hangi kitabı okusam diye tereddüte düşsem her daim kurtarıcım olmuştur. Yıldızlı gece kitabı da anlattığı Noel günleriyle soğuk kış sabahlarını hayal ettirirken ambivalans duygularla da içimi ısıttı. Darısı diğer Debbie Macomber kitaplarının başına.
Spoi içerebilir.Keyifli ve güzel bir kitaptı.Carrie cemiyetlerle ilgili bir dergide çalışmaktadır Ve işinden hiç memnun değildir.İstifa etmeyi bile düşünür.Çünkü dişe dokunur işlerin peşindedir ve burada yükselebileceğini düşünmemektedir.Patronu ise ona haftalardır çok satan bir kitabın yazarı ile röportaj yapması için iş verir.Bu yazar hakkında pek bilgi yoktur Ve Alaska’da yaban hayatı sürdüğünden başka bir bilgi toktur,hakkında.Bu röportaj için Carrie Alaska’ya gider ve geri döndüğünde işler karışır.Keyifli okumalar.
Ne güzel kitaplar yazıyorlar. Yazarın okuduğum diğer kitaplarından farklıydı ve çok güzeldi. Dinlendirici bi kitap kesinlikle. Carrie ve Finn arasında geçen bir hikayeyi anlatıyor.
Küçük Mucizeler Dükkanı serisinden sonra bu kitap konu bakımından daha farklı, daha sade ama güzel bir kitap. Sürekli seri şeklinde kitap okumak güzel ama arada tek konulu kitaplara da gerek var dye düşünüyorum. tadı damağınızda kalacak kitaplardan. Melekler Korusun kitabında oluğu gibi bu kitap da Noel arefesinde okunacak bir kitap. Şuan daha 5.Bölümdeyim, bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak?

17.12.2015 Perşembe gecesi kitabı bitirdim. Hoş bir kitap olmuş. Geçmişte yaşadığımız bazı ürüntüler maalesef ki ilerleyen hayatımızda insanlara karşı önyargılı olmamıza sebep olabiliyor. Fakat zamanı gelince o önyargılarımızı değiştirecek insanlara güvenmemiz gerektiğini güzel bir dille anlatmış.
Son yıllarda okuduğum en güzel aşk romanı. Birgün bile sürmeden bitirdim. Harika bir anlatımı var. Kahramanlar içimizden biri gibi. Hikaye geçişleri güzel kopukluk yok. İnsanların sikilmadan ve yorulmadan okuyabilecekleri bir kitap.
Sıcacık bir anlatımıyla, sıcacık karakterleriyle çok güzel yazılmış bir kitap. Ben severek okudum. Özellikle dizi izlemeyi sevenlerin çok beğeneceğinden eminim. Yazarın çizgisi bu kitapta da değişmemiş..
“Böylesine kısa bir tanışıklıktan sonra aşk çok güçlü bir duygu,” diye annesi hafifçe onu uyardı.
"gözlerini kapat" dedi, basi onunkine yakındı.
Carrie adamın istediğini yaptı.
"Bir şey duyuyor musun?" Finn'in sıcak nefesi kulağına vuruyordu.
"Evet," diye fısıldadı Carrie. "Citirtiya benzer bir ses."
"Kuzey ışıklarının sesi. Onları herkes duyamaz."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Yıldızlı Gece
Baskı tarihi:
Temmuz 2015
Sayfa sayısı:
200
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051730219
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Starry Night
Çeviri:
Kübra Tekneci
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Aşk, davet beklemez...
Çalıştığı gazetedeki görevinden hiç memnun olmayan Carrie için iki seçenek vardı. Ya doğup büyüdüğü yere, ailesinin yanına geri dönecek ya da kariyerinde farklı bir yol çizmek için fırsat arayacaktı. Kendisine, kimsenin ulaşamadığı ve herkesin çok merak ettiği çok satan yazar Finn ile röportaj yapması önerildiğinde bunu hiç düşünmeden kabul eden Carrie, ne kadar zor bir seçimle karşı karşıya kalacağını henüz bilmiyordu. O güne kadar herkesten, özellikle kadınlardan uzak durmak konusunda başarılı olan Finn ise, bu davetsiz misafirin hayatını nasıl değiştireceğinden habersizdi.

Kitabı okuyanlar 101 okur

  • Sanem Fergan
  • Kitap Kurdu
  • Deniz Akgöz
  • Gizem Özdemir
  • Esra Kırılmaz
  • Ebru
  • Ebru Ay
  • Sevil Özsoy
  • SihirliFlut
  • Hande Ş

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%4
18-24 Yaş
%24
25-34 Yaş
%24
35-44 Yaş
%34
45-54 Yaş
%14
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.2
Erkek
%6.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.3 (14)
9
%16.7 (7)
8
%26.2 (11)
7
%9.5 (4)
6
%7.1 (3)
5
%7.1 (3)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0