giz

giz
@my_story
Birilerinin ilacı, kimilerinin zehri..
84 okur puanı
Ağustos 2023 tarihinde katıldı
Sabitlenmiş gönderi
Olduğum gibi kim görebilir beni? Ne rengim var benim, ne nişanım. Benim de bildiğim sırlar var diyeceksin ama Hem o sırlarım ben hem de o sırları saklayanım. Bu gönül ne vakit durulacak bilmem Ama şu anda hiç kımıldamadan duran da benim, Yürüyüp giden de ben.
Mevlana Celaleddin-i Rumi
Mevlana Celaleddin-i Rumi
Reklam
Aslında dönmezdim gittiğim yoldan Noter huzurunda can vermeseydim
78 syf.
·
Puan vermedi
Sevgili Huzursuzluğum
Sevgili HuzursuzluğumBülent Parlak
8.7/10 · 459 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Hastalıktan Geberirken Yatağa Alınacaklar Listesi
√ 1 rulo tuvalet kağıdı (opsiyonel) √ 1 adet sümüklü mendilleri atmak için poşet √ 1 tabak çerez √ Hapşururken sarsılan yatakta dökülmemesi için pet şişeye koyulmuş meyve suyu √ Ve en önemlisi, okuması yormayacak bir kitap. İşte bu kadar 😇
Reklam
Sahaftan aldığım kitabın içindeki işaretlenmiş yerlere bakın.. Ben anladım dostum seni..
Sevgili Huzursuzluğum
Sevgili Huzursuzluğum
Ah, keşke yeniden başlayabilse! Ama nasıl, nerede, kiminle?
O zaman neden bu kadar üzüntüyle kahrolalım? Hayat yakında bitmeyecek mi?
Fakat gün geldi artık hayallerle olmayacağını anladım. Yaşıyorum. Benim nefes almam ve sevmem gerekli. Tanrı beni böyle yarattı ise suç benim mi?
Ah olacağı buydu, oldu. Duygularla öyle çok uğraştım ki Artık aramızda ne bir sır, Ne güven, ne inanç, ne uyum... Sonunda tükettim ruhumu: Sevinirken sevincimi seyrediyorum, Korkumla korkmuyorum şimdi. Madem bir kapı aralıktır, Sen sonuna kadar aç onu. Artık bendeki insandan kurtuldum, Sevgisiz yaşayacağım sevgiyi.
Reklam
Yaşamım boyunca içimi kemirttiniz. Evlerinizle, okullarınızla, işyerlerinizle, özel ya da resmi kuruluşlarınızla içimi kemirttiniz. Ölmek istedim, dirilttiniz.
Bir gün, hiç unutmuyorum, yine her şeye, her yere yetişmeye çalıştığım bir gün, geç kaldığımı fark ettim ama bu sefer geç kaldığım kişi kendimdim.
Son kuşlarımdı bunlar, dedim telef olmasın, Geçti artık, göğsümde kuş barınmaz, anladım.
Galiba terk edebilmek, bitirebilmek aslında kendine sahip çıkmak, kendi tarafını tutmak oluyor. Kimler, neler geçip giderse gitsin, sonunda kendinle kalıyorsun ya. Aranı iyi tutman lazım. Benle ben yaşıyorum, benle ben yaşlanıp ölücem. Araya kimse ve hiçbir şey girememeli.
937 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.