• Yaralanırsın, ruhundan ve yüreğinden yaralanırsın, işte o vakit bil ve iyi bil ki, diriliş de ruhundan ve yüreğinden yaralanmıştır.
  Senin neşen, kederin, hüznün, huzurun, bunalımın, atılımın, her halin ona yansır, onda yaşanır, onda çözümlenir. Hallerin makama dönüşmesi içindir bu. Kararsızlıkların karar bulması için.
 • Kimi zaman, sen ey diriliş eri, yaralanırsın, ruhundan ve yüreğinden yararlanırsın, işte o vakit, bil ve iyi bil ki, Diriliş de ruhundan ve yüreğinden yaralanmıştır.
 • 68 syf.
  ·3 günde
  SEN IDEAL DEVLETİN HANGİ HAKIKATINDESIN..
  Üstadı çok okumusumdur. Her bir cümlesi bir özü arama davasıdır. Allah razı olsun Üstadım
  Basta ideal bir devlet. Ve diriliş erlerin sorumluluklari. Hakikatler ülkesine yeni bir nesil haykirmaktadir. Ülke girişinde ilk olarak inanç sarayı bulunmaktadır.onu koruyan diriliş davasının eridir. Dinlemelisin ey kendinde hakikati arayan er!!!
  Kurduğun devlet islamdir.
  Islam devletinde önceliğin; bir savaş meydanında bulunduğundan haberdar olmandir. Topla tüfekle olunacak bir savaş değildir. Ruhlararasi, zihniyet , medeniyet, benligin özünü arama savaşıdır. Kazancın; toplum , insan , medeniyet, kültürün öncüsü olmaktır .bunu da tarih sayfalarında hakikati aramaktır. Tarih sureklidir. Müslüman olarak müslümanlığı arastirmaktir. Ve müslümanlığı bu çerçevede yaşamaktır. Mananin sende başlayacağını kavrayıp yaşanılan kissaslarin öğrenip sisteme almaktır.Dirilis , inanç iyiliksever , emri bi'l maruf yoludur. Bu sistemde terörizm, kapitalizim, nihillizim, komünizm boş ruhlar , yaşayamayan düşünceler yer almaz.
  Amentu sisteminde diriliş erin görevi, kendinde hakikati aramak, kendini gözden geçirmek. Inanç sarayında düşünce hayatıyla birlikte hareket etmektir. Bu bir hakikat , yenilenme islami çağdaş davasıdır.
  Karşında batı uygarlığı, silahın da medeniyet, bilim , estetik , sanat, berrak düşüncelerdir. Taktik, özünde aradığın hakikatin dinamik oluşu ve Hz Peygamberin (S.A.V) sünnetini ihya etmektir. Çünkü sünnette, düşünce, ahlak , eğitim, iman- inanç birliğiyle silahlanir. ISLAM BIR KURTULUŞ ÇAĞRISIDIR.bu çağrı insanla olunur. Insan da mana , tarih, inanc birlesimidir. Bu çağrıda eşitlik, kapitalizmden uzak durulacak, putlaştirdigin ruh putunu kırmak , saygısızlıktan tembellikten uzak durmak , insanlara yardım etmektir. Allah namina herşeyi araç olarak kullanmak, özü aramaktır. Bundan dolayı her daim hazır bir vaziyette bulunulmalidir. Eleştirilere açık olunmalı. Aranılan hakikat, dava Allah rizasina dayalı, islamla bütünleşmiş ahlaka dayalıdır. Diriliş yolu sürekli gelişmek (ekonomide kültürde tarihte, kendinde) ..Suur da şuura destek olmalı Islamla.. hakikate ihtiyaç vardır.BIR " "SEN " GERCEKLESTIR SENI RUHHANENDE ISLAM IMZASIYLA, PEYGAMBER SUNNETIYLE ..EY DIRILIS ERI çiçek ekme zamanı savur tembelliğini bırak ruhunu fikizlenir elbet hakikatler ülkesinde....