1000Kitap Logosu
Ford Madox Ford

Ford Madox Ford

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.3
20 Kişi
44
Okunma
6
Beğeni
687
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Merton, Birleşik Krallık, 17 Aralık 1873
Ölüm
Deauville, Fransa, 26 Haziran 1939
Rıdvan Yavaş
En Acıklı Öykü'ü inceledi.
246 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
İyi kitapların çok az okunduğunu görmek biraz üzüyor beni açıkçası. Sitedeki okunan kitaplara baktığımda en fazla yirmi kitabin, binlerce okur arasında dönüp dolaştigini uzulerek görüyorum.Yüzlerce aynı alıntı ( kuvvetle muhtemel çalıntı). Halbuki insan bunca kitap okuyan kişiyi!!! bir arada görünce ümit etmek istiyor:( Kitaba gelirsek , farklı bir üslupla yazılmış, yazar okuyucu ile bir sohbet havasında kaleme almış eseri. Aslında En Acıklı Öykü olarak koymuş kitabın ismini ancak dönemin yayıncıları İyi Asker adını uygun görmüşler nedense. Kesinlikle çok sağlam bir kitap. Selamlar saygılar...
En Acıklı Öykü
Okuyacaklarıma Ekle
17
Barış Şahin
İyi Asker'i inceledi.
312 syf.
·
3 günde
·
6/10 puan
“İyi Asker” birçok edebiyat listesine girmiş bir roman olarak ilgimi çekmişti. Konu olarak evli iki çiftin odağında gerçekleşen aşk ve ihanet sarmalı bir roman diyebiliriz. Yazar bu dört kişiden birisinin gözünden romanı anlatmakta. Romanı okurken bir kez daha okur ile konuşan roman yazım tekniğini pek sevmediğimi fark ettim. Eğer sizde benim gibiyseniz anlatım biçimi olarak pek hoşunuza gitmeyecek. Olmamış bir Ahmet Hamdi Tanrıpınar romanı diyebilirim kitap için. 4 ana karakter varken birçok farklı yan karakter romanın içerisine girip çıkmakta. Bir hikâyesi olmayan bu karakterlere aşina olmanız, önemini idrak etmeniz zaman alabiliyor. Diğer taraftan romanın zaman olarak bir ileriye bir geriye giden kurgusu, bu işleyiş şeklinin ustalıkla yapılmaması nedeniyle bir hayli kafa karıştırıcı olabiliyor. Sonuç olarak evli çift ilişkileri, çapkınlık, hovardalık ve olaylara sonradan vakıf olma temellerine dayanan bu roman evet okunabilir ama bahsedildiği gibi İngiliz dilinde yazılmış en iyi 100 roman arasına girecek kadar da özellikli olduğunu düşünmüyorum.
İyi Asker
7.3/10
· 45 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
11
Neslihan szn
İyi Asker'i inceledi.
312 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
#56kitapbiter Farkındayım, hikâyeyi konudan konuya atlayarak anlattığım için labirenti andıran bu anlatıda insan, çıkış yolunu bulmakta güçlük çekebilir. Ama yapacak bir şey yok! İleri ki sayfalar da yine ekliyor yazar ; Gene geçmişe döndüm ama ne yapayım, elimde değil. Bütün bu insanları anlatmayı sürdürmek çok zor iş size Leonara 'dan bahsediyorum ve onunla ilgili son bilgileri anlatıyorum, sonra da anlatmayı aksattığım Edward' a geçiyorum. Bu sefer de kız iyice geride kalıyor. Keşke herşeyi günlük şeklinde yazsaydım.... Evet kitabın içinde okuyucuları anlayan ve sorunu dile getiren bir yazar "sevdim bu yazarı " her ne kadar kitabı bitirmek için aklımın son limitine kadar harcamış olsamda Kafa bir milyon Leonara, florance, Edward ve daha bir çok isim mekan yer şehir vs karışık ama güzel kitap... En iyi 100 kitap listesin de... Aslında örnek olarak Tutunamayanlar kadar olmasa da o tarz yazılmış bir kitap diyebilirim... #Kitaptanalıntı Bu dünyada insanın rastgeldiği dürüstlük örnekleri de tıpkı şerefsizlik örnekleri kadar şaşırtıcı. Tam kırk beş yıl kendi türüyle kaynaştıktan sonra, kişinin türdeşleri üzerine bir şeyler bilebilme alışkanlığını edinmiş olması gerekir. Ama edinemiyor." Hediyen için gelek spas Mehmet Torgut.
İyi Asker
7.3/10
· 45 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5