• MERSİN'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU İLE İLGİLİ ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLENDİ, BİRİNCİ GELEN ŞİİR SAHİBİNE TAM ALTIN. İKİNCİ GELEN ŞİİR SAHİBİNE YARIM ALTIN, ÜÇÜNCÜ GELEN ŞİİR SAHİBİNE ÇEYREK ALTIN HEDİYE EDİLECEK.(SON KATILIM TARİHİ.14 ARALIK 2018 CUMA)...

  YARIŞMANIN AMACI;Mersin’in düşman işgalinden kurtuluş gününü anlatan, o günkü duygu ve düşünceleri yansıtan, mücadele ruhunu çağrıştıran şiirler ile Mersin’imizin ve ilçemizin düşman işgalinden kurtuluş anını yeni nesillere, manevi bir hazla şiirsel bir anlatımla aktarmak.

  ŞİİR KONUSU;3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu konulu şiir.

  ŞİİR YARIŞMASINA İŞTİRAK ŞARTLARI;

  01-Yarışmaya; Juri üyeleri ve bunların yakınları dışındaki 18 yaşın üzerindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes katılabilir.

  02-Yarışmaya gönderilecek olan eserler; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın dayandığı temel görüş ve ilkelerle, Cumhuriyetin niteliklerini benimsetici ve bu görüş ve ilkelere uygun düşünce tarzına, dünya görüşüne, yaşam tarzına aykırı olamaz. Seçilen şiir içerikleri; her hangi bir siyasi görüşü övücü veya eleştirici olmamalı, müstehcen, manasız ve ticari bir gaye taşımamalıdır. Eserler Türkçe olarak yazılmalı, imla kurallarına uygun olmalı ve daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yerde yayınlanmamış olmalıdır.

  03-Yarışmaya gönderilecek Şiirler A-4 sayfa büyüklüğünde 12 Punto, 1,5 satır aralığında, en az 1 en fazla 2 sayfa olacak şekilde yazılmalıdır.

  04- Her yarışmacı bir tek şiirle yarışmaya katılabilir.

  05-Yarışmacı, kimliğini, açık adresini, telefonunu ve kısa özgeçmişini belirten yazıyı bir zarfa koyarak eserini de ayrı bir zarfa koyup üzerine rumuz yazacaktır. Her iki zarfı alacak üçüncü bir zarfa koyacaktır.

  06-Eserler elden, posta ve kargo ile teslim edilebilir.

  07-Gönderilen eserlerin kitap-dergi, gazete Internet, tv ve dijital ortamlarda yayınlanma hakkı; Telif hakkı istenmeksizin, Mersin Yazarlar Derneği (MYD) ve Toroslar Belediyesi’ne aittir. Her iki kurumda ayrı ayrı bağımsız olarak yayın yapabilir. Eser sahibi yayınla ilgili her hangi bir hak iddia edemez. Gönderilen eserler iade edilmez.

  08-Şiir yarışmasına son katılım tarihi 14 Aralık 2018 mesai bitimidir. Bu tarihten sonra gelen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

  09- Şartlarına uymayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

  10-Yarışma sonucu 3 Ocak 2018 tarihinden önce yapılacak etkinlik ile yarışmacılara duyurulacaktır.

  11-Yarışmayı düzenleyen kurumlar, her hangi bir neden göstermeksizin yarışmayı iptal edebilir.

  12-Tüm yarışmacılar yukarıdaki şartları kabul etmiş olarak yarışmaya katılılar.

  YARIŞMA ÖDÜLLERİ;
  Birinciye, Tam Altın,
  İkinciye, Yarım Altın,
  Üçüncüye, Çeyrek Altın,
  Ve Mansiyon Ödülleri.

  ESERLERİN TESLİM EDİLECEĞİ ADRES;Mersin Yazarlar Derneği-İhsaniye Mahallesi, 4914 Sk. Sualp Apt. Kat.2 D.3 Akdeniz-Mersin Tel.0-324-3367689 veya 0-532-7711191
 • Macera sinema tarihinin ilk yıllarına 1900lerin başına odaklanarak başlıyor. Henüz sinema adına kısa kısa filmlerin yapıldığı, bunların büyük fuarlarda gösterildiği yıllar. Gelişmiş efektler kullanmak için gizli bir teknik geliştiren ve bunu satmak için çabalayan "Vulcanelli" adlı bir kişinin günümüz modern sinemasına ve Hollywood'a kadar uzanan izlerini anlatan hareketli bir hikaye. Bulunan teknik o kadar gerçekçi özel efektler yaratmaktadır ki, izleyiciler gördüklerinin etkisiyle son derece sarsıcı psikozlara maruz kalmaktadır.

  Anlatılan hikayeyi beğendim. En azından bu sayede sinemanın ilk yıllarına kısa da olsa bir yolculuk yapma, hatta bazı ilk çekim videoları internet üzerinde bulup izleme imkanı buldum. Günümüzde 3D, 4D sinemaların olağanüstü görüntü kalitesiyle arzı endam ettiği bir zamanda bu efektlerin ilgimizi bile çekmesi mümkün değil ama dönemine göre düşünmek, zamanının çabalarının hiç de göz ardı edilemeyecek kadar çok fazla olduğunu gösterecektir.

  Bu macerada bende araştırma isteği yaratan başlıklar da şunlar oldu:
  George Melies - https://www.google.com.tr/...e=UTF-8&oe=UTF-8
  Kinetograph - https://www.google.com.tr/...0i10k1.0.G5NlsxuTU70
  Louis Aimé Augustin Le Prince - https://www.google.com.tr/...203k1.0.OVoCq1W3UvM
 • On gündür interneti wifisiz kullanıyormuşum. Komşumdan araklıyordum şifreyi değiştirmiş fark etmemişim. Hayır komşu komşunun wifiine muhtaçtır. Onun yüzünden internetim bitti. Beleş diye bir uygulamayı on sefer indirip sildim. Şifreyi habersiz değiştirir mı insan. Harbiden insanlık ölmüş, biraz kafanızı dinleyin. Paket dolsun gelecem Geri gelince hepinizden davacı olacam yine.
  Komşuma hakkımı helal etmiyorum.

  Allah belasını versin. Komşumdan ve Türk Telekomdan davacıyım.
 • Çocuğun dürtüselliğinin azalması, büyük oranda çevresine bağlıdır. Ebeveynin çok etkin bir karaktere sahip olması, aile içindeki hızlı yaşam, televizyon, internet ve teknolojik oyunlar çocuğun hiperaktif davranışlar sergilemesini arttırır...Çocuğun dürtüsel davranışlarını azaltmak isteyen ebeveynlerin, her gün yarım saatlerini ''sessizlik saati''ne ayırmaları dürtüselliğin azalmasına fayda sağlayacaktır. Kimsenin kimseyle konuşmadığı; televizyon, telefon ve internetin olmadığı saatlerde, kişilerin sükunet içinde kendini dinlemesi, kitap okuması, sakince oturması çocuğun dinginleşmesine katkı sağlar.
 • Her Yer TAKSİM, Her Yer DİRENİŞ! Sloganı ile önce Türkiye’nin dört bir köşesine, Daha sonra Dünyanın her bir köşesine ulaştı..! ve bu haklı Direniş dünyada yankı uyandırdı.. #occupygezi etiketi, uzun süre Twitter gündemine ortak oldu. Ve Türkiye de uzun süredir yaşanmamış bir birleşme yaşandı!

  Gezi Parkı Direnişinin 5.Yılı Kutlu Olsun…! AVM yapacaklardı, Parkı Yenilediler.. Şimdi Bu öyküye Kulak verin…! Gezi Parkı’nı yad ediyoruz.. O günlere dönüyor, Direnişin nasıl başladığına, neler olduğuna ve nasıl bittiğine hep birlikte göz atıyoruz.. Haydi başlayalım!

  Kısaca Nasıl başladı?
  27 Mayıs’ta başladı aslında her şey. Taksim Yayalaştırma Projesi kapmasında birkaç ağaç yerinden söküldü ve taşındı. Sonra Taksim Dayanışma grubu eyleme başladı ve çadır kurup, gezi parkında sabahladı.
  28 Mayıs’ta bir milletvekili gezi parkına geldi ve dozerlerin önüne geçti. Yıkım durdu. Polis Müdahalesi geldi.. Kırmızılı Kadın Fotoğrafı bu tarihte anlam buldu… Direnişin İlk Simgesiydi https://ibb.co/eC2Z3J
  29 Mayıs Polis yine eylemcilere müdahale etti. Çadırlar yakıldı. Tepki artıyordu…
  30 Mayıs günü sabaha doğru sert bir müdahale geldi. O zamanlar eyleme destek sayısı çok değil. Bugünden sonra tepki daha da artacaktı…
  31 Mayıs İşte şimdi her şey değişmeye başladı. Direniş Vücut buldu ve büyük illerde yayılmaya başladı. Her akşam direniş için halk sokağa çıkmaya başladı.
  1 Haziran ‘da iş değişti… Kadıköy’den Taksim’e yürüyüş başladı. Boğaz köprüsü yürüyerek geçildi. İstiklal Caddesi’ne gelmeden, Beşiktaş’ta müdahale başladı… Yalnız Direniş tüm gücüyle bütünleşti ve birleşti. İşte şimdi Gerçekten Direnme Zamanıydı..!
  Biberine Gazına, Copuna Sopasına.. Eyvallah!!!!

  Kısa bir hatırlatma sonunda genel görüşlerimi paylaşacağım. Öncelikle kitap içeriğinde bu bilgiler ve daha fazlası bulunuyor. Gazetecilerin çekmiş olduğu, tabi ki yalaka basında çıkmayan görüntüler ve duvar yazılarına ulaşabiliyorsunuz. Tekrar tekrar bakıp, o günler de yaşananları hafızama taşıyorum. İyi niyetli başlayan gösterilerin sonunda maalesef ölümler yaşandı… Hepsine değineceğim…

  Öncelikle şunu belirteyim ki, Anayasal haklarımız gereği, izin almadan toplanıp tabi ki görüşlerimizi bildirmek için toplanabiliriz. Bu bizim anayasal haklarımızdan sadece biri. Biz saksı mıyız efendim, her dediğinize evet diyelim..! Demedik işte, Diktirtmedik Oraya AVM falan…

  Eylemler esnasında kendilerini dev aynasında görenler, aslında sandıkları gibi olmadıklarını anladılar... Toplanan halka takmadıkları ad, söylemedikleri laf kalmadı… Şiddet göstermelerine rağmen, güvenlik güçlerinden kat be kat fazla olan gruplar kesinlikle Devleti’nin polisine zarar verecek bir eylemde bulunmadı.. Bizler oradaydık.. Canlı şahitleriyiz.. Yalan yazan basın bugünde yazıyor… Gezi Eylemlerini yayınlaması gereken büyük medya organları, TV'de PENGUEN belgeseli yayınlıyordu. Genç nüfusun mizah yaklaşımı, yüksek oranda her yerde vücut buldu. Hem sosyal medya hem de sokaklar, pankartlar bu orantısız zeka ile cevap veriyordu…! Şiddete Karşılık = Orantısız Zeka tabi ki galip geldi.. Akıllı Telefonlar ve Twitter kullanım rekorları kırdı. İnternet yavaşlatıldı, kesildi. Evlerinde ki WİFİ ağlarının şifresini yayınlayanlar oldu. Gerçekler bu fotoğraf ve videolar ile ortaya çıktı.

  Polisler ve Ruh Halleri üzerine;
  Eylemler esnasında, polislerle birlikte muhabbet ettik, onlarla konuştuk, birlikte yemek yedik. Sarıldık onlara. Gözlerinden yaşlar aktı çoğunun, çünkü kendi halkına el kaldırmak istemiyorlardı. Emir kulu idiler ama yine de bazıları, bunu kendi içlerinde hesaplaşmaya çevirdi. Yanlış olan buydu. Bir çok polis memuru, o dönemde görev bıraktı. El kaldıramam dedi, Türk Bayrağı elinde olan Vatandaşıma vuramam ben dedi..! Size o günleri şöyle anlatayım.. Şehir dışından bir çok polis gücü getirildi.. Bu polisler evlerinden uzaklaştı.. Eylem süresi boyunca izin yapmadılar.. Otellerde değil, otobüslerde ve sokakta uyudular.. Restorandan değil, onlara verilen plastik tabaklardaki menüleri yediler. Banyo yapamadılar.. Eşlerinden, çocuklarından, sevdiklerinden ayrıydılar. Uykusuzdular, sinirliydiler.. Çünkü bilerek bu halde olmaları sağlandı. Çünkü bakın, bunun sebebi işte onlar dendi.. Bu durumda sağduyuyu kaybettiler ve istenmeyen birçok olaya neden oldular. https://ibb.co/cRckcd

  Eylemler hem yurt içi hem yurt dışında büyük destek gördü. Yaşlısı, genci, çocuğu dışarıdaydı… Tek amaçları GEZİPARKI eylemcilerine destek olmaktı. Bir ağaca bile muhtaç ülkemizde, birileri her yeri betonarmeye çevirmeye çalışıyordu. Ne vardı da bu kadar büyüdü_? Ne vardı da milletini dinleyemez hale geldi iktidar sahipleri? Ne olmuştu da bu kadar uzlaşmadan uzak bir tavır sergilediler?

  Her gün, gün içerisinde birkaç kez devletimizin başındakiler basın toplantısı yaptılar.. Gittikleri yerlerde daha sert üslup kullandılar. EMRİ ben verdim dediler..! Valiler SERT müdahaleye YEŞİL ışık yaktılar…! Çevik Kuvvet ekipleri ORANTISIZ GÜÇ kullandılar. Günü geçmiş, kanserojen madde işçeren gazları kullanımın dışında, insanların yüzlerine sıktılar. Plastik mermiler ile ÖLÜM nedeni olabilecek yerlere nişan aldılar ve bir çok sivil yaralandı. Ellerindeki coplarla tüm güçleri ile vurdular. Karşısındakinin tek kalkanı eliydi.. KIRDILAR! Yetmedi Kafasını KIRDILAR… Bir polis memuru, eline aldığı silahı ile etrafa gelişi güzel ateş açtı.. ve bir kişi hayatı kaybetti.. ÇAPULCU dediler, Dış güçler dediler.. Yalnız sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıydık… Ve anayasal hakkımızı kullandık. Karşılığında ise ÖLDÜK, YARALANDIK, SAKAT KALDIK…! Ama yılmadık, DİRENDİK!

  O günlere dönüp, Gezi Parkı Eylemleri esnasında, ORANTISIZ ZEKA kullanılarak yazılmış yazılara bakalım..

  Polise İltifat: https://ibb.co/heLqSd
  Devrim Televizyonlardan Yayınlanmayacak... https://ibb.co/m3d27d
  Sıkma Demiyorum Hobi Olarak Yine Sık …. https://ibb.co/gGNZLy
  Buralara Yaz Günü GAZ Yağıyordu…. https://ibb.co/kQOr0y
  Polis Kardeş Gerçekten Gözlerimizi Yaşartıyorsunuz… https://ibb.co/bSyDDJ
  Devlet büyüklerimizin açıklamalarına istinaden… https://ibb.co/mncODJ
  Sıkıntı Büyük… https://ibb.co/cDaFSd
  Hiç susmuyordu mesela.. Güzel cevap.. https://ibb.co/mQXend
  Çare Drogba… https://ibb.co/num5Sd
  Slogan Bulamadım… https://ibb.co/dMuvtJ
  Alkol Yasağı da Nasibini Aldı… https://ibb.co/c3upLy
  Bu Halk Bir Harika Dostum… https://ibb.co/niXFtJ
  Korkma La, Biziz Halk… https://ibb.co/iMEH7d
  Rabbime Sordum, DİRENGEZİ dedi… https://ibb.co/dRsWYJ
  Bunların daha fazlası kitapta mevcut.. Kendi çektiğim bir çok fotoğraf da var ama burada hepsini paylaşamayacağım..

  Gezi Parkı eylemleri sırasında, Çantamda bir kitap vardı.. O da Lord Kinross’un ATATÜRK kitabıydı. Benimle birlikte oda direnişe gelmişti. Gezi Parkında Kütüphane vardı.. Okumayan ÇAPULCU kalmayacaktı… https://ibb.co/nfWN7d Çocuklar mutluydu…. https://ibb.co/fHWGYJ Müdahale olmasaydı hiçbir şey olmayacaktı.. Devlet, yanlışından dönüp kabul edecekti ve ne maddi ne manevi hiçbir zarar gerçekleşmeyecekti. Halk kendi vatan Toprağında savunmaya geçti. Tek savunması, şiddete karşılık akıldı.

  Havuz medyasına servis edilen her haber çürütüldü,
  Bacımın üzerine işediler dediler, yalan çıktı…
  Camide içki içtiler dediler yalan çıktı. Bu durumu yalanlayan müezzini sürdüler…
  Numarasız kasklarla halka öfke kustular, vurdular, kırdılar ve bunu savundular..
  PALALI yobazları, eylemcilerin üzerine saldılar.. Devlet kontrolü kaybetti..
  Taksim esnafı ağladı… Onlara sığınanları ihbar etti.. İş yapamıyoruz dediler. Günümüzde ise hepsi kepenk kapatıyor. Oh olsun…!
  DOLAR kuru 0,20 Kuruş arttı, ÜLKE ELDEN GİDİYEEAHH dediler… Çığırtkanlık yaptılar..
  DOLAR ŞUAN 4,60 ama ses çıkartmıyorlar……

  Barışçıl bir eylem, Devlet tarafında iyi yönetilmedi. Ötekileştirilen insanlar hedef gösterildi. Adlar takıldı, Parmak ile işaret edildiler.. Bir çok sanatçı eyleme destek verdiği için tutuklandı yada işlerinden oldu, bir çoğu yurt dışına gitmek zorunda kaldı ve 2018 yılındayız dönemeyenler var. BASIN’ın ne kadar yalaka olduğu net bir şekilde ortaya çıktı, HALK TV yaptığı yayınlar ile yeni bir yayıncılık ortaya çıkardı! Halkın Televizyonu olduğu gösterdi.. Eylemlerin sonuna doğru, insanların dağıtılmasından sonra ana akım medya ancak haber yapmaya başladı. Yalan haber yapma silsilesi başladı. Hepsi yalandı ve çürütüldü.
  Her eylemin maddi sonucu olacaktı ama SARAYLARA milyarlarca harcayan devletimizin, karşılayamayacağı bir hasar değildi. BİZ zaten o hasarları vergimizle ödemiştik. Biraz kullandık o kadar..
  Eylemler durmaya yakın.. DURAN adam ortaya çıktı.. Meydanda öylece duruyordu. Tepkisizdi.. Bomba falan taşıyor sandılar.. Sadece duruyordu.. Bu bir çeşit eyleme döndü.. ve DURAN adam eylemi ile insanlar yolda durmaya başladı, Meydanlar duran insanlarla doldu taştı.. Buna da katlanamadılar.. Duran insanlara gaz sıktılar, copladılar.. Ve dağıttılar. Her bir eylemsizliğe, şiddetle karşılık verdiler.

  Ülke birlik oldu… Taraftarlar birlik oldu.. Farklı kültürler birlik oldu.. Farklı görüşler birlik oldu.. Sadece kendini dev aynasında görenler kendilerini kaybetti.. Ama; başarılı olamadılar..

  Bu eylem DİKTA’ya karşı verilmiş en net cevaptır….! Ne yapmak istedilerse yapamadılar.. AVM yerine, şuan çok güzel bir park var Taksimde.. Gidin oturun, çocuğunuzu gezdirin.. Nefes alın… Ama bunları yaparken milyonlarca kişinin DİRENİŞİ sayesinde olduğunu unutmayın… Bu direniş esnasında kaybettiklerimizi sakın unutmayın.. İnsanları sakın yargılamayın, onlar sadece insandı.. Masum canlar ne yazık ki katledildi ve siyasete alet edilip, ölü bedenlerinden Ocu, Bucu, Şucu denilerek ötekileştirmeye devam ettiler. Ama halk bir defa birleşmişti yemediler…

  Eylemler sırasında 15 Kişi hayatını kaybetti. Bir insanı yeniden yaratabilir misiniz? Öyle bir gücünüz var mı? Haşa diyor bir çoklarınız şuan.. Evet biliyorum öyle bir gücümüz yok.. Peki basit miydi bu kadar insanın ölmesi ve üzerlerinden karalama yapılması… Orada ben, sen o.. Hiç fark etmez.. Gazete almaya giderken bile basit bir plastik mermi, göze doğru nişan alınmış gaz fişeği yaşamınıza sebep olabilirdi. Havada ki gaz bile sizi kalp krizinden öldürebilirdi. Bu masum insanlar boş yere ölmediler ama arkalarında gözü yaşlı aileler bıraktılar…

  İncelemeyi toparlarken, BİZ kitabına yazmış olduğum incelemeyi de sizlere öneriyorum.. #29990590 Çünkü Dikta’nın boyunduruğu altında yaşamayı kabul edersen; sadece kalbi atan bir kukla olursun. Yanlışa yanlış diyemiyorsan; sadece nefes alan bir beden olursun. Sana söyleneni sorgulamadan kabul ediyorsan, aklı olan ama kullanamayan bir robota dönüşürsün...

  Diyeceğim o ki; BOYUN EĞME!!!

  Kitap içeriğinde ki görsellerde emeği geçen tüm foto muhabirlere teşekkürlerimi iletiyorum.. Alın, arşivinize katın.. Tükiye’nin geçmişinde büyük bir etkisi bulunan bu barışçıl eylemi asla unutmayın…!

  Türkiye Gezi ile Direndi…. Doğa Kazandı….!
 • Merhabalar Efendim....!!!

  Kısa Bir Açıklama:
  Dün olanlar ile ilgili bir kaç kelam ederek konuya giriyorum..! Bu ülke'de mizahın ne olduğunu bilmeyen, empati'den uzak insanlar türedi. Birisi bir şey diyor ve ona cevaben Twitter üzerinden 2 Milyon cevap geliyor ve Dünya'da gündeme oturuyorsa, TV'ler de, Gazeteler de, Internet Haberlerin de vs. 1 Numaraya yükseliyorsa, hangi sosyal ortam olursa olsun, siz de bir mizah yapar ve konuya değinirsiniz..! Ama gördük ki, mizah zihniyetinden uzak kısır bir döngü ile yaşıyor insanlar.. Biz onlara sadece TAMAM diyoruz, engelliyor ve sessize alıyoruz. Bizden uzak durun!! Bizim yapacağımız budur.! Neslihan'a hakaret eden, bir şeyler yazma çabası güden vb. cümleler kuran kişilere de diyoruz ki; sizin kurduğunuz cümleler bizim için 0-6 yaş seviyesinde olup, fikir barındırmayan cümlelerdir.. Yok olan bir şeyin fikri olur mu hiç? O hakaretlerin hak bulduğu yer, yine sizsiniz, yani kendiniz....! Mizah sizi her yerde yenecektir..! Biz-Siz ayrımı yapmayız biz, bunu 'siz' yapıyor ve yaptırtıyorsunuz bilin istedik..! #29504361

  Kahveleri hazırlayın...!!! {Ç News} Yayında....!!!!!

  Son Üç {Ç News} #29437326 #29462664 #29490231

  Günün Sözü:

  “Budalalığa karşı ilahlar bile aciz kalmışlardır.”

  F. Schiller

  ~

  Dün zor bir test sunduk sizlere.. Kendimiz de dahil düşük notlar aldık.. Haberler kısmına bakınız, güzel bir test daha bırakıyoruz..!! Biz 13'te 10 Yaptık.. Sizlerin sonuçlarını yoruma bekliyoruz... :)

  [Şimdi; Üç Edebiyat haberi, Üç İnceleme ve Üç Alıntı...!
  Yerli - Yabancı Film önerisi ve Müzik Paylaşımı..!
  Hazırsanız, haydi başlayalım....!]

  KayıpRıhtım Batman okuma Rehberi yayınladı.. Malumunuz bizim de 1 Haziran'da Bilimkurgu, Çizgiroman etkinliğiniz var ve o yüzden sizlerle bu haberi paylaşmak istedik. Buyrunuz;
   https://kayiprihtim.com/...n-okuma-rehberi/amp/

  Ve TEST!!! 13 Soruda “George Orwell” Testi..! Bakalım Orwell'ı ne kadar tanıyorsunuz.. Belirttiğimiz üzere biz 13'te 10 Yaptık. 20 Saniye fazlasıyla yetti.. Testi çözüp, sonuçları yoruma bırakınız..!! :)
   http://www.neokuyorum.org/...george-orwell-testi/

  Ünlü Japon Yazar Haruki Murakami Hakkında Bilmeniz Gereken 20 Gerçek;

  https://listelist.com/haruki-murakami-kimdir/

  ~

  Haberlerimiz bitti... Şimdi sıra günün incelemelerinde;

  silaes 'in ->> #16032434

  Freddy Riedenschneider 'in ->> #11501440

  Kitap Kurdu 'nun ->> #28276789

  ~

  "Özenle ve emek harcanarak yazılmış bu incelemeleri öneriyoruz... Her gün üç inceleme diyoruz.. Bu incelemeler kişisel beğenim karşılığında eklenmiştir..! İyi okumalar...!"

  İncelemerimiz bitti. Şimdi sırada günün Alıntılarında;

  Fox Mulder 'un bugün için seçtiği üç alıntı;

  ~

  "Yaşasın Cumhuriyet!"

  Nutuk, Mustafa Kemal Atatürk  #25630995

  ~

  “Türkiye Cumhuriyeti Başkanlığı için yapılan seçim oylamasına yüz elli sekiz kişi katılmış ve Cumhuriyet Başkanlığı’na yüz elli sekiz üye oybirliğiyle Ankara Milletvekili Gazi Mustafa Kemal Paşa Hazretleri’ni seçmişlerdir.”

  Nutuk - Gençler İçin Fotoğraflarla, Mustafa Kemal Atatürk #28996655

  ~

  "Ülkenin ve ulusun kurtuluşu ve mutluluğu, hak ve adalet, ülke içinde güven ve huzurun sağlanmasıyla mümkündür."

  Nutuk - Gençler İçin Fotoğraflarla, Mustafa Kemal Atatürk #19484061

  ~

  "Alıntıların sonlarında ki linklere giderek, asıl alıntı sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Desteği ve emeği için Fox Mulder'a Teşekkürlerimizle.."

  Alıntılarımız bitti. Şimdi sıra Film önerilerimizde;

  Yerli Film Önerisi (Fox Mulder Tarafından):

  Ziya Öztan - Cumhuriyet (1998)

  Detaylar İçin ->>
  http://www.sinematurk.com/film/1153-cumhuriyet/

  Yabancı Dizi/Film Önerisi:

  Glendyn Ivin - Gallipoli (Gelibolu) (2015)

  Detaylar İçin ->> http://www.turkcealtyazi.org/...77058/gallipoli.html

   Yerli filmlerin detayları için genellikle sinemalar.com ve beyazperde.com, yabancı filmler için ise TurkceAltyazi.com'u kullanacağız.. Yerli Filmler Fox Mulder, Yabancılar tarafımca önerilecektir.

  İzlemeyenlere iyi seyirler dileriz...

  ~

  Film Önerilerimiz bitti. Şimdi sıra Günün Şarkısında;

  https://youtu.be/CUy6zCCg-aw

  ~
   
  Bizler paylaşımlarımızı yaptık.. Beğenmeniz dileğiyle.. Sizlerin paylaşımlarını da yorumlara bekliyoruz..

  Test Sonuçlarını da paylaşmayı unutmayınız...!!

  Birlikteliğimizin bugün de sonuna gelmiş bulunmaktayız... Yarın görüşmek dileğiyle...!!

  Keyfiniz eksik olmasın..

  Hergün;
  Üç Edebiyat haberi, Üç İnceleme ve Üç Alıntı...!
  Yerli - Yabancı Film önerisi ve Müzik Paylaşımı..!  ile sizlerleyiz...

  Dolu dolu bir içerik sunduk ve ayrılık vakti geldi...!

  Sağlıcakla kalın....!

  {Ç News}