Giriş Yap
Noranın Kitaplığı
@NoraninKitapligii
Nora'nın Kitaplığı blogunun sahibi. Sayfama hoşgeldiniz! İletişime geçmekten çekinmeyin ^^
Blog Yazarı
Lisans
23 okur puanı
18 Nis 2020 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
480 syf.
·
8/10 puan
"Kitabı okumam yaklaşık olarak bir haftamı aldı açıkçası. Bu tip romanları nedense sürükleyici bulmuyorum en azından son 100-150. sayfalara kadar.. Ama cidden merak ettiriyor kendini ve zekice kurgulanmış bu kitap insanın aklında soru işareti bırakmadan kitabın sonunda şok edici gerçekleri açıklıyor. Tekrar ediyorum "Gerçekler". İlk başta "Nasıl olur?" diye düşünmedim değil ama kitapta doğaüstü veya fantastik hiçbir öğe yok." Yorumun devamına ve diğer yorumlarıma Nora'nın Kitaplığı blogumdan ulaşabilirsiniz!
Reklam
274 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
" Her ne kadar seriyi deli gibi sevsem de bu kitap hakkında küçük bir eleştiri yapmadan geçemeyeceğim (Görevim bu n'aparsın). İlk kitap DİĞERLERİNE kıyasla biraz daha amatörce göründü gözüme. (Anahtar Kelime: diğerlerine kıyasla) Çünkü seriye amatörce denmesi neredeyse imkansız. Kusursuz bir kurgu ve hiçbir soru işaretini cevapsız bırakmayacak bir senaryo. Daha ne bekliyoruz ki zaten?" Yorumun devamına ve diğer yorumlarıma Nora'nın Kitaplığı blogumdan ulaşabilirsiniz!
214 syf.
·
8/10 puan
"...ilk başlarda kayda değer olaylar olmaması ve başrolün karamsar, iç karartıcı düşünce dünyası beni biraz boğmuştu. Fakat bir yerden sonra kitap sanki bağımlılık yapmışcasına her an bana "gel beni oku" diyor gibiydi. Özellikle son 50 sayfa kadarı beni bayağı bir sardı diyebilirim. Peki ya o sonuna ne demeli? İlk başta sinirlendim, "böyle son mu olur, bu ne saçmalık, biri bana bunun hesabını versin" gibi düşüceler içerisine girdim. Ama o ilk anı biraz atlatınca düşündüm, bu kitabın karanlık olmadığı tek bir an bile yoktu, sonundan nasıl bir ışık bekleyebilirdim ki? Bunu düşündükten sonra hoşuma gitmeye başladı o, ucu açık ama o uçta karanlıktan başka bir şey görünmeyen sonu. Hatta yazarın bu kitabı böyle sonlandırmasının ne kadar cesaret isteyen bir olay olduğunu düşündüm." Yorumun tamamına ve diğer yorumlarıma blogumdan ulaşabilirsiniz!
Yaban
8.5/10 · 35bin okunma

Okur takip önerileri

K E R E M
@bitirhakem1000Kitap'ta popüler
Begüm Çakır
@begumcakir1000Kitap'ta popüler
Meryem Ç.
@xmeriys1000Kitap'ta popüler
Daha fazla göster
494 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
"İlk yüz sayfada falan sıkılabilirsiniz veya terimler sizi boğabilir -özellikle yaş olarak daha küçük okuyucularımız için konuşuyorum- fakat bunların kitaptan zevk almanızı engelleyeceğini düşünmüyorum... Sürükleyici bir anlatımı var. Bazı yerlerde kafanızı karıştırabiliyor, kitabı 2. kez okuduğunuz da daha iyi anlıyorsunuz. Adam Fawer zaten ne yazsa okurum diyebileceğim bir yazar." Yorumun tamamını blogumda bulabilirsiniz!
126 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu kitap beni o kadar etkiledi ki! Gerçekten asla çocuk kitabı olarak görülmemeli ve mutlaka okunmalı. Arkadaşlık teması o kadar naif ve güzel işlenmiş ki, hayran kalmamak elde değil. Bu yıl okuduğum en değerli kitaplardan biri oldu, herkese tavsiye ederim.
Reklam
Reklam