Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Ilgıt ılgıt seher yeli esiyor
Ilgıt ılgıt seher yeli esiyor Gavur Dağları'nın başı dumanlı Gönül binmiş aşk atına aşıyor Bire beyler cünunluğun zaman mıAşağıdan iskan evi gelince Sararıp da gül benzimiz solunca Malım mülküm seyfi gözlüm kalınca Kaypak Osmanlılar size aman mıAşağıdan iskan evi geliyor Bezirganlar koç yiğide gülüyor Kitabın dediği günler oluyor Yoksa devir döndü ahir zaman mıAşağıda akça çağın ötünce Katar başı mayaların sökünce Şahtan ferman Türkmen ile göçünce Daha da hey Osmanlı'ya aman mıDadaloğlu'm sevdası var başımda Gündüz hayalimde gece düşümde Alışkan tüfekle dağlar başında Azrail'den başkasına koman mı
Zaten ahir zaman insanı Allah’a zor şer inanırsa inanıyor, bir de Fatıma'yı, Zehra’yı, Hasan'ı çıkarma başımıza, yer yok yer diyorlar. Gönül dar, herkese yer yok!
Tehzil
Etme gavgâ boşuna evlen de merdan ol yürü Bahne bulma hânene evlen de bünyân ol yürü Ol mizân yevminde mesrur et Cihan Peygamberin Gafle dalma tez vakit evlen de handân ol yürü Şol zaman âhir zaman sen açma gözlerin sakın Şerre düşme tez vakit evlen de âyân ol yürü
Kökler Kitab, Oğuzhan Asım Güneş(Münhasır)'ın Tehzil isimli eserinden...Kitabı okuyacak
Biz ahir zamanda geldik bu âleme kâri. Ahir zamanın çocuklarıyız biz. Bir yanımız hep eksik ve yaralı her zaman sinemiz. Sen de yaralarını kendisi saranlardansın biliyorum. Öyle değilse de öyle vehmediyorum. Ve bence en büyük yara , anlaşılamıyor olmak... Ve hatta bizim vaktimizin en dermansız hastalığı anlaşılamamaktır.
Galata Mevlevihanesi
1491 yılında başlayıp, kapatıldığı tarih olan 1925 senere kadar kültürümüze hizmet eden, ilim irfan adamları yetiştiren şairlerin, yazarların, hattatların cazibe merkezi haline gelen ve Mevlevi medeniyetinin pırlantalarını sergileyen bu dergah, daha sonraki yıllarda en hazin dönemini yaşadı. Tekkelerin kapatılmasıyla birlikte bu uhrevî mekân da kimi zaman depo olarak, kimi zaman polis karakolu olarak, kimi zaman ilkokul olarak, kimi zaman da -maalesef- ahır olarak kullanıldı. 27 Aralık 1975'te "Divan Edebiyatı Müzesi" adıyla yeniden açıldı.
Sayfa 175 - Timaș Yayınları, 1. Baskı, Mayıs 2005Kitabı okudu
Ölüyle oynanan oyunlar
"Normal ailenin sahipli çocuğunun sünnet derisini alan bu hainler ya kimsesiz bebeklere neler yapar? Ceninlere neler yapar! Yayılmasın diye tam adını vermeyeceğim lakin instagramda bile bir çok lafta doktor çok matah bir iş gibi öve öve bitiremiyor. Bu akbabalara yavrunuzun tırnağını bile
İntihar, ötenazi, kürtaj ölümlerinin, katliam ve işkence ile kabaran savaş suçlarının, eşcinsellik, klonlama, taşıyıcı annelik gibi ahlak dışı bilimselliklerin tam ortasında; ruhlar aleminden mancınıkla fırlatılmış bir ahir zaman yolcusu olarak yer almak ne kadar zor.
Erkam Yayınları/PDFKitabı okuyor
Bizim yaşadığımız tuhaf bir zaman kâri. Kimin haklı , kimin haksız , kimin suçlu ve kimin suçsuz olduğu ve hatta kimin inanmış ve kimin inkâr etmiş olduğu bile belli değil bizim vaktimizde. Bugün doğru dediğin yarın yanlış çıkıyor ve ertesi gün tekrar anlıyorsun aslında doğru olduğunu. Hak edenlere hakkı verilmiyorken ya da varlığı bile bilinmiyorken , hiç hak etmeyenler hayalinde olmayan yerlerde duruyor. Ahir zaman denen işte tam da bu vakit olsa gerek.
“Ahir zaman insanları görünüşte dost, hakikatte düşmandırlar.!!! " İmam Gazali
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.