• 🌹İki Cihan Sultan'ı Efendimiz ﷺ in Dünya'ya teşrifi olan bugün, Mübarek Mevlid Kandiliz hayırlara vesile olsun…

  ‎اَللَّهُمَّ آمِينْ
 • Söz konusu olan birkaç münferit olay değildir, dünya bugün dahi eziyet çeken ya da eski çilelerin anısını içinde saklayan ve intikam anını düşleyen yaralı toplumlarla doludur.
 • Sevgili dost;
  Yaşamdan ırak, gönlümden uzaktayım bu mahzenin içinde anımsadım seni..
  Hayat ne tuhaf değil mi?
  Yıllar geçtikçe güçlenen dostlukların yerine zaman geçtikçe hiçe giden yollar aldı.
  Biliyor musun artık o kadar önemsemiyorum kimseyi,
  Aslında bakarsan kendimi de..
  Yine de bir umut ruhumun karanlığında ışıldıyor,
  Işıklar hiç sönmesin minicikte olsa yansın
  Yansın ki yine de bazı şeylerin değişeceğine olan inancım kalsın..
  Senden başka kimseye dost olmadım,
  kimseyi de senin yerine getirip anılara ihanet etmedim..
  Bugün düşünceler havuzunun kayıp dehlizinde,
  Hatıraların karıştığı denizin kıyısındayım..
  Bir gemi geliyor uzaktan,hissediyorum
  Limanlara sevgi dağıtıyor biraz da insanlık..
  Ne çok şey değişti, kimse kimseyi görmez oldu..
  Sevgili dost yanımda kalan umudum,
  Seni bekleyen bu miniğini kıyılarda fazla bekletme..
  Çabuk gel olur mu?..
  Sevgilerle bir dost..
  Karanlık
 • İyi geceler sana uyku bugün erken alacak beni kollarına. Uyursam geçecek ve uyursam unutacağıma olan inancım pekisecek..
 • İnsanlar kralları insanların yararı için başa getirdiler, kralların yararı için değil. Kendilerini rahat yaşatacak, saldırıdan, sövgüden koruyacak güçlü bir dayanak istediler. Kralın en kutsal ödevi, kendininkinden önce halkın mutluluğunu düşünmektir. Sadık bir çoban gibi kendini sürüsüne vermeli, onu en besleyici otlaklara sürmelidir. Halkın yoksulluğunu, krallığın güveni saymak kabaca ve açıkça yanlıştır: Kavgalar, kan dökmeler, en çok dilenciler arasında olmuyor mu? Bir devrimi en candan isteyen kimdir? Bugün en yoksul durumda olan değil mi? Devleti yıkmakta en fazla atılganlık gösterecek olan kimdir? Yitirecek bir şeyi olmayıp da sadece kazanç sağlayacak olan değil mi?
 • ... gelen otuz eleştirinin yirmi beşi: ''Sen, dine dayanmakla bilime ve aydınlara ihanet ediyorsun.'' şeklindedir.
  Ben, işte bu eleştirilere önem veririm. Çünkü ben de bu gruba mensubum. Çünkü bu sınıfa karşı sorumluyum. Çünkü bu toplumun düşüncesini, kültürünü, inancını, toplumun kendisini, bugünü ve yarını inşa edecek olan bu kesimdir. Çünkü yazarlar, düşünürler, edipler, tabipler, mühendisler hep bunlardır. Bunlardır toplumun ve dönemin aynası ve sembolü olanlar. Bugün dinden beslenen, güce, nüfuza ve resmiyete sahip olanlarla benim sınıfsal ve toplumsal bir bağım yok. Bana muhalif olup olmamaları beni enterese etmiyor.
 • Aile, Hz.Adem ile Hz.Havva'nın yaratılmasıyla oluşmuş dünyanın en eski kurumlarından bir tanesidir, Hangi inanca inanıyor olsanız da; ister müslüman, ister gayrimüslim veya her hangi bir ideolojiye sahip olsanız da yine de, iyisiyle kötüsüyle bir aileye sahipsinizdir.. Söz konusu aile kurumu olunca kadın erkek eşitliğinde hak hukuk yönüyle aile kurumunu en sağlam zemine oturtan düzen islam düzenidir.

  Bu kitapta gerek erkek olsun, gerek kadın ve gerekse aile içinde mevcut olan anne baba ve çocuklar olsun hepsinin hak ve hukuku dile getirilmiştir.

  Erkeğin erkeklik görevleri, erkeğin babalık görevleri, erkeğin eş olma görevleri aynı şekilde; kızın kızlık görevleri, kızın annelik görevleri, kızın eş olma görevleri bu kitapta bir bir açıklanmış şekilde ayetlerle hadislerle önümüze sunuluyor.

  Bu kitap hem bekarlara ve evlilere, hem de gençlere ve yaşlılara aile konusunda, çoğu şeyi islam düzeni içinde hak hukuk çizgisinde ayet ve hadislerle açıklayan yol gösterici bir pusula niteliğindedir...

  Ayrıca kitabın yazarı hakkında sürekli eleştiri mesajları aldım, nedeni ise ''Kadın dövülür fetvası'' vermiş olmasıdır, videosu varmış da, gazetede çıkmış da... bu gibi kırpılmış kesilmiş yayılmış kulaktan dolma aslı astarı olmayan çamur at izi kalsın cinsinden haberler ve yorumlar... Sanırsınız kadın dövülür fetvası hoca vermiş; mademki on numara biliyorsunuz, mademki on numara müslümansınız. mademki on numara hocasınız. o halde kuran'ı kerimde Nisa suresinin 34. ayetinin tefsirini siz yapın...

  Bugün batı ve cahil kesim islama saldırılarını bu ayet üzerinden yapıyor, halbuki bunun farkında olan bir müslüman bu ayeti direk dövme olarak algılamaz, zaten ayetin açıklaması '' uyar-ceza-döv '' şeklindedir... Biz çocuklarımızı bile uyarırız uslanmadılar ceza veririz uslanmadılar döveriz, hangi anne baba çocuğunun sorunlu zamanlarında dövmedim yalanını uydurabilir, hangi erkek eşinin aşırı sorunları yüzünden dövmedim yalanını uydurabilir.

  Eşini sokak ortasında döven adam da bu ayete karşıdır.

  Eşini sokak ortasında öldüren adam da bu ayete karşıdır.

  Sabah akşam kahvelerde pavyonlarda sabahlayan adam da bu ayete karşıdır.

  kadınını kızını pazarlayan adam da bu ayete karşıdır.

  Tanrım beni kadın yaratmadığın için sana şükür ederim
  diyen adamda bu ayete karşıdır.

  Söz konusu islam olunca cımbızını alan geliyor, ama o cımbızı alan beyinsizler islamın köse olduğunu bilsinler.

  Bu kitabı okuyun okutun,

  Allah yazandan da okuyandan da paylaşandan da razı olsun.


  - vesselam -