Meşrebi Kalender, Haşırt Dı Bilekbord'u inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Kronolojik olmayan bu anı kitabında Zafer Algöz, kendini başrole koyma şansı olduğu halde bir figüran gibi davranma mütevaziliğini gösterip, çok güzel ve bir o kadar büyük insanlarla yaşama şansı bulduğu olayları samimi bir dille anlatıyor.

Daha ne diyim? Yeme de yanında yat diyorum...

Ebrar Görgülü, bir alıntı ekledi.
24 May 01:42 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Kimin hikâyesine figüran olur, benim kahraman ilan ettiğim?

Küfrüm Aşar Edebimi, Nursen Yıldırım (Sayfa 78)Küfrüm Aşar Edebimi, Nursen Yıldırım (Sayfa 78)
Sarius, bir alıntı ekledi.
23 May 09:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yadigar Ejder... Rahmetle...
Yaşamın son karesini asillere yakışır bir onurla oynadı adam. Bir figüran gibi öldü; kimsesiz, yalnız, gözyaşı dökmeden...

Kekeme Çocuklar Korosu, Tarık Tufan (Sayfa 92 - Profil)Kekeme Çocuklar Korosu, Tarık Tufan (Sayfa 92 - Profil)

Profesyonel oyuncuların içinde sonsuza dek figüran olarak kalamazsın. Bir gün gerçek "ben" hangisi derken bulursun kendini.

Leyla yüksel, Kralların Çarpışması - Kısım 1'ı inceledi.
15 May 20:13 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Dııırı dırırırııı dırıı (GOT'un jeneriğini mırıldanarak) ikinci kitap plan Kralların Çarpışması kısım 1 bitti ve cidden tam bir kralların çarpışmasıydı.
Öncelikle söylemem gereken bir şey var:zibilyon tane hane, lord, isimlerini aklımda tutmama gerek olmayacak çabucak ölecek (figüran) ismi vardı. Iyi ki önceden diziyi izlemişim yoksa "yemişim demir tahtını" diyerek okumayı bırakabilirdim. Dizisini izlemiş olmama rağmen bir sürü karakterin adını googledan arayarak hatırladım. Önce diziyi izle valla, yoksa aklın karışabilir. Kralların Çarpışması'nda neler oldu diye soracak olursan çok fazla Tyrion, Arya ve Catelyn sahnesi vardı. Sansa'lı kısımları biraz daha fazla okumak isterdim ama üçüncü kitaba kısmet olacak sanırım. Ikinci kitap ikinci sezona denk geliyor ejderhaların büyümesine müteakip Khalesi'nin güçlenmesi, Tyrion'ın zekâsını yavaştan hissetmemiz, Sansa'nın pişman olması, Arya'nın nefretle bilenmesi.. Bran'in üçüncü gözünün açılması falan ilk kitap olmasa bile ilk kitap sayılabilirdi. Ilk kitaptan daha heyecanlıydı öbürünü okuduğumda ikinciyi okumak için bir heyecan duymamıştım ama şimdi ikinci kısmı okumak için baya heyecanlıyım.
"Winter is coming" yani bebişler
Kitaba puanım:5/5⭐⭐

Lal Vaveyla, Dublörün Dilemması'ı inceledi.
09 May 14:58 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

İtiraf etmeliyim ki bu zamana kadar okuduğum en eğlenceli kitaptı. Kitaptaki absürd olay ve olaylar o kadar güzel anlatılmış ve kurgulanmış ki bir anda olayların icinde maskeli bir figüran gibi hissediyorsunuz. Kitap okuduğumu bilmesem bir film izliyor zannederdim. Öte yandan kitap altı çizilebilecek aforizmalarla dolu. Her dört sayfadan birinde bulunan bir cümlenin altını çizme olasılığınız çok yüksek. Menteş'in okuduğum ilk kitabı ve sanırım peşini bırakmayacağım uzun bir süre. :)

Seninle yaşamak, yaşlanmak ve ölürkende ölümsüz olabilmekti sevdam.
Sonucu belli oyunda rol alanlar da,
o oyunun oyuncusuydu her daim, sen oynadın, ben figüran..
Barışa dair güvercinlere yem vermek isterken, çığlık çığlığa uçuşan martılara attığım sıcak simit kokusuna hasret kaldım yokluğunda.
Hadi gel barış için, sevda için, beni ölümsüz yapmak için çık yine gel.
Ölüm güzellere, bize yakışmaz sevdam..
.

Nerede hata yaptık biIiyor musunuz? Yönetmeni oIduğumuz hayaIIerimize, figüran oImayacak insanIarı başroI yaptığımızda! 

Selin ballı, bir alıntı ekledi.
 03 May 13:04 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İşte, televizyonda başına bir şey geldi mi başrol oluyorsun, hayatta başına bir şey geldi mi figüran.

Antabus, Seray Şahiner (Sayfa 25 - Can yayınları)Antabus, Seray Şahiner (Sayfa 25 - Can yayınları)
Özlem Vatansever, Nietzsche Ağladığında'yı inceledi.
24 Nis 15:51 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hem felsefenin hem de psikolojinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan sürükleyici bir roman. Okuduğum hiçbir kitapta bu kadar çok altını çizdiğim satır olduğunu hatırlamıyorum. Her sayfasından ayrı keyif aldım. Hayattaki seçimlerimize, ilişkilerimize derinden okunduğunda yön verecek nitelikte bir eser. Bir kez daha okuma sözü verdim kendime. Bir de kendimce şöyle bir özet çıkarabildim: Sizi yargılamayacak olan bir insanla içinizdekileri paylaşmak bazen tahmin edemeyeceğiniz sonuçlar doğurabilir. Hatta öyle bir sonuç ki; yönetmenken bir bakmışsınız figüran oluvermişsiniz. Paylaşmanın gücü bu kadar yücedir. Tabi doğru insanı bulup paylaşmak şartıyla. Yoksa Nietzche’nin dediği ihanet kapıları açılıverir, aman dikkat :)