1000Kitap Logosu
Onun Şeytanları

Onun Şeytanları

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

520 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 14 sa. 44 dk.
Adı
Onun Şeytanları
Basım
Türkçe · Türkiye · Epsilon Yayınevi · Aralık 2020 (İlk yayınlanma: Kasım 2020) · Karton kapak · 9786051738253
Diğer baskılar
Onun Şeytanları
Onun Şeytanları (Ciltli)
İnsanları insanlar öldürür, silahlar değil. Bu devirde sözler işliyor cinayetleri, katiller değil. Beni başrolleri yakınlaştırmak için yazılan ikinci karakter, hikâyesini dinlemek istemediğin figüran olarak hatırlarsın. Ama herkesin bir hikâyesi vardır. Ve ben o sarışınım. Sen ise benden nefret ediyorsun. "Üşürken içimi sevgi ısıtmadı benim, hep çay ya da kahve içtim. Büyüdüm, büyüdüm... Büyürken sıcak şeylerle ısınamadığım kışlar geçirdim. Odamın kapısı bir gece yarısı çocuk masallarına hiç açılmadı. Bu yüzdendir belki de, yatağımın altındaki canavarlar her gece kafamda cirit atardı. Anneme söyledim, babama da... Susmayı böyle öğrendim: Saat 8'de, yemek masasında."
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 97.3
Erkek
% 2.7
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
8.9
10 üzerinden
680 Puan · 71 İnceleme
520 syf.
·
8 günde
·
10/10 puan
"Ben ilk olarak, sevdiğim şeylerden vazgeçtim. Ayakta kalmayı böyle öğrendim." Beyza Aksoy'un kitabı Onun Şeytanları...Ben hayatımda başka hiç böyle bir konuya sahip kitap okumadım. Konusundan bahsetmeden önce başka şeyler de anlatacağım. Elbette bu kitap her yerde tek kitap olarak geçiyor ama Kelebeği Öldürmek kitabı ile Onun Şeytanları ile bağlantılı. Onun Şeytanları'nın bir sonu yok, kitap ucu açık bitiyor. Kelebeği Öldürmek'te ise bu karakterleri okumaya devam ediyoruz. Neyse buna da bir açıklık getirdiğimize göre konuya geçelim. Konusu tam olarak yazmıyor internet sitelerinde ben daha ayrıntılı bir biçim de anlatacağım. Alena herkes tarafından hikayelerdeki kötü sarışın kız olarak biliniyor. Ana karakterlerin ilişkilerini bozmaya çalışan, ikinci kızlardan. Ama aslında öyle değil... Hiç anne veya baba sevgisi görmedi Alena; hiçbir zaman masallar okunmadı ona, hiçbir zaman sıkı sıkı sarılmadılar, içini ısıtmadılar kızın. Hiçbir zaman kendi istediği olmadı, ne kendi istediğini yiyebildi ne de kendi istediği bölümü okuyabildi... Bu kitapta her zaman kötü kız gibi görünen Alena'nın hikayesini okuyoruz. Belki de hiçbir romanda ki kızlar kötü değil, sadece biz onların hikayelerini bilmiyoruz... "İnsanları insanlar öldürür, silahlar değil. Bu devirde sözler işliyor cinayetleri, katiller değil."
Onun Şeytanları
8.9/10 · 1.563 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
520 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Onun Şeytanları Kitap Yorumu
"Beni başrolleri yakınlaştırmak için yazılan ikinci karakter, hikâyesini dinlemek istemediğin figüran olarak hatırlarsın. Ama herkesin bir hikâyesi vardır. Ve ben o sarışınım. Sen ise, benden nefret ediyorsun." ☼︎☼︎☼︎ Selam hepinize bugün sizlere çok severek okuduğum bir kitabın yorumuyla geldim! Konusu: Kitaplarda, filmlerde, dizilerde gördüğümüz başrollerle sorunu olan, herkesin tabiriyle 'Kötü sarışın kız' ı okuyoruz bu kitapta. Alena Doran, okul hayatından tutun giydiği kıyafete hatta yediği yemeğe kadar ailesinin istekleri tarafından yönetilen biri. Tabi bunlar Milas Adin'in gelişiyle değişir ayrıca Alena çok büyük sırların içinde kendini bulur. Hikayemizde böyle başlar... ☼︎☼︎☼︎ Yorumum: Beyza Aksoy'dan okuduğum ilk kitaptı ve direkt olarak söyleyebilirim ki BAYILDIM! Çok güzeldi her şeyiyle. Yazarın yazım dili mükemmel. Kitabın akıcılığı çok güzel. Betimlemeler harika! Kitabın çok farklı bir dünyası var. Hayran kalmamak mümkün değil. İlk defa bir kitapta o kötü sarışın kız diye nitelendirilen kızın hayatını okudum ve bu bana çok farklı bir bakış açısı kattı. Olaylar sonlara doğru çok hızlandı. Bu durumu çok sevdim. Kitabın tasarımı da çok hoş bence. Gerçekten her şeyiyle emek verilmiş bir kitap Onun Şeytanları. Biraz karakterler hakkında konuşacak olursam, Alena... Çok güzel bir karakterdi gerçekten. Yıkılmaz, güzel, başarılı imajının altında aslında ne kadar da yalnız ve üzgün olduğunu gördüm. Gerçekten çok güzel bir karakterdi. Milas Adin'i ne sevdim ne sevmedim. Bazı yerlerde yaptıkları çok sinir bozucuydu. Ama yine de Alena'ya gerçekleri gösterme çabası çok güzeldi. Yan karakterleri de sevdim. Hepsiyle empati yapmaya çalıştım. Son olarak diyeceğim şey; bu kitabı alın, okuyun. Pişman olmazsınız! ☼︎☼︎☼︎ "Kendi hayatımın oynandığı sahnede figüran olmayacağım." "Kimse göründüğü gibi değil; herkes, içinde sakladıkları kadar." "Alena. Alena. Alena... Döndük mü şimdi kalbini attıran ilk yalana?" "İnsanları insanlar öldürür, silahlar değil. Bu devirde sözler işliyor cinayetleri, katiller değil." "Sen yaptın, ben izledim. Sen gittin, ben kaldım. Beni bu dört duvar arasında yalnız bıraktın. Sana kalamadım diye ben de kendimden geriye bir şey bırakmadım."
Onun Şeytanları
8.9/10 · 1.563 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
520 syf.
·
7 günde
·
9/10 puan
Onun Şeytanları Kitap Yorumu
"Kimse göründüğü gibi değil; herkes, içinde sakladıkları kadar." Daha önce Beyza Aksoy'un wattpadde yazmaya devam ettiği siyam kitabını okumaya başlamıştım ve yazım dilinin harika olduğunu biliyordum bu yüzden kitabı hiç tereddüt etmeden aldım. Ve tek kelime ile BAYILDIM. Özellikle Alena'ya. Alena... Her dizide, filmlerde veya kitaplarda gördüğümüz kötü kız diye nitelendirilen o karakter ama aslı bambaşka. Alena her şeyiyle o kadar güzel, özel bir karakter ki. Onu okuduğum her an hayran oluyordum. Milas... Alena'yı anlamaya çalışması, anlaması. Özellikle "Küçük Alena' yı vücuduma kazıdım." kısmı... Kitabın sonlarına geldiğim zaman Alena'nın dediği gibi "Milas, bana bir şey söyle, lütfen. Kafamın içi çok karışık." aynı bu şekildeydim. Sonu çok ani gelişmiş gibiydi. Kitapta sevmediğim tek özellik Milas hakkında hiçbir şey bilmememiz. Bence ikinci bir kitap daha çıkmalıydı. Alena ve Milas'ı biraz daha okumak isterdim. Son olarak ise; kitabı hiç tereddüt etmeden alın. °°° "Kendi hayatımın oynadığı sahnede figüran olmayacağım." "İnsanları insanlar öldürür, silahlar değil. Bu devirde sözler işliyor cinayetleri, katiller değil." "Morg ile yatak arasındaki fark; tik tak, tik tak..."
Onun Şeytanları
8.9/10 · 1.563 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
520 syf.
·
1 günde
Tanıtım kısmını görünce okuduğum webtoon tarzına benziyordur diye düşünmüştüm ama okumaya başladıkça öyle olmadığını anladım bu dururum beni biraz üzdü şahsen. Alena'nın yaptıklarını haklı bulacak bir şey aradım ama yine de böyle yapması gerekmiyordu. Yalnızlığını ve üzüntüsünü belli etmemek için zorbalık yapması hoş ben öyle gördüm başkası öyle görmemiştir. Her neyse ben pek beğenemedim kitabı okuyacak olanlara şimdiden iyi okumalar.
Onun Şeytanları
8.9/10 · 1.563 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
520 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Türü içerisindeki en iyi kitap :)
(Spoiler) Kitap uzun zamandır türü arasında değerlendirecek olursam en güzel kitaptı . 7 saat boyunca soluksuz bir şekilde okudum. Fakat kitabı okurken şöyle bir hataya kesinlikle düşmeyin : ben öncelikle kelebeği öldürmek kitabını okuduğum için kitabın bazı bölümlerini tahmin edebildim. Bir de Varis ve Milas'ın , Alena ile de Ada'nın karakter özelliklerinin aynı olduğunu düşünüyorum fakat evlatlık olduğunu öğrendiğinde Ada'nın davranışları çok hoşuma gitti. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.
Onun Şeytanları
8.9/10 · 1.563 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.