Meryem Acar, bir alıntı ekledi.
11 Mar 21:11

Kendinizi ve evinizi tepeden tırnağa İslam'a göre yeniden tertip etmediğimiz sürece, İslam tek millettir, diye düşünmenin anlamı kalmaz. 

Tek bir milletiz, tek bir gövdeyiz de neden Afganistan'da, Filistin'de Filipinler'de ciğerimizi deştikleri halde acısını duymuyoruz, hiç düşündünüz mü?

Bir Değirmendir Bu Dünya, Cahit ZarifoğluBir Değirmendir Bu Dünya, Cahit Zarifoğlu
Ömer Faruk, bir alıntı ekledi.
01 Mar 17:48

Kendinizi ve evinizi tepede tırnağa İslâm’a göre yeniden tertip etmediğiniz sürece, İslâm tek millettir, diye düşünmenin anlamı kalmaz.
Tek bir milletiz, tek bir gövdeyiz de neden Afganistan’da, Filistin’de, Filipinler’de ciğerimizi deştikleri halde acısını duymuyoruz, hiç düşündünüz mü?

Bir Değirmendir Bu Dünya, Cahit ZarifoğluBir Değirmendir Bu Dünya, Cahit Zarifoğlu
•Muhayyîr•, bir alıntı ekledi.
19 Oca 00:51 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

İslâm tek millettir.
“Öyleyse bir Türk, bir Arap, bir Fars, bir Hint milleti yok, tek ve yekpare bir İslam milleti vardır. Bunlardan her biri de şu veya bu kavmin fertleridir.”

Dininizi Öğreniniz, Necip Fazıl KısakürekDininizi Öğreniniz, Necip Fazıl Kısakürek
Süha Murat Kahraman, bir alıntı ekledi.
02 Oca 11:28 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"...Kendinizi ve evinizi tepede tırnağa İslâm’a göre yeniden tertip etmediğiniz sürece, İslâm tek millettir, diye düşünmenin anlamı kalmaz..."

Bir Değirmendir Bu Dünya, Cahit Zarifoğlu (Beyan Yayınları(Epub))Bir Değirmendir Bu Dünya, Cahit Zarifoğlu (Beyan Yayınları(Epub))
Fatmanur Yıldız, İslam İlmihali'yi inceledi.
20 Ara 2017 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Zarifoğlu -rahmet olsun- şöyle diyordu "Bir değirmendir bu dünya" sında;
"Efendiler!

İlmihal okuyun. Evlerinizi müslümanlığın öğrenildiği, konuşulduğu ve yaşandığı Müslümanhaneler haline getirin.

..

Kendinizi ve evinizi tepeden tırnağa İslam'a göre yeniden tertip etmediğimiz sürece, 'İslam tek millettir' diye düşünmenin anlamı kalmaz.

Tek bir milletiz, tek bir gövdeyiz de neden Afganistan'da, Filistin'de, Filipinler'de ciğerimizi deştikleri halde acısını duymuyoruz, hiç düşündünüz mü?

Sözü kısa keselim

Sırtımızdaki kamburu silkelemek için, gövdemizin her bir yanında açılan yaraların, Filipinlerin, Afganistanların acısını duymak için, düşmanın bileğini kesmek için; çok şey degil, sadece bir ilmihal kitabı bulup okuyun, öğrenin ve evcek uygulayın diyoruz. Bunun adeta bir mucize olduğunu göreceksiniz.’’

İşe kendimizden dahi ailemizden başlamamızın vakti gelmedi mi?
Başladıysak baş ucu kitaplarımızdan biri..

Afra, bir alıntı ekledi.
14 May 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kendinizi ve evinizi tepede tırnağa İslâm’a göre yeniden tertip etmediğiniz sürece, İslâm tek millettir, diye düşünmenin anlamı kalmaz.

Bir Değirmendir Bu Dünya, Cahit Zarifoğlu (Sayfa 51)Bir Değirmendir Bu Dünya, Cahit Zarifoğlu (Sayfa 51)
Ümmügülsüm Yahşi, Bir Değirmendir Bu Dünya'yı inceledi.
17 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kendinizi ve evinizi tepeden tırnağa islama göre yeniden tertip etmediğiniz sürece islam tek millettir diye düşünmenin anlamı kalmaz diyor Zarif adam o kadar mantıklı ve özgün cümleler ile yaşamda bulunan sorgulamadan kabul ettiğimiz şeylerin asıl manalarını anlatıyor. Yaşamın aslında bizi fark etmeden nasıl içine aldığını okurlarının düşünmesini sağlıyor. Bu kitabı herkese tavsiye ederim