Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Öyle acıklı bir kısır döngü ki, hem sevdiğimiz tarafından terk edilmekten korkuyoruz hem de onun tarafından hapsedilmekten...
Can Dündar
Sayfa 172 - Can Yayınları/Mayıs 2012
Mektup
Bazı mektupların yazılmasını geciktiren bir kısır döngü var. Önce gücü yetmediği, ne söyleyeceğini bilemediği için yazamıyor insan. Sonra bu tereddütler yüzünden mektubun yazılması gereken zaman geçiyor. Tren kaçıyor yani. Bu sefer gecikmiş olmanın suçluluk duygusu engelliyor seni. Mektup asla yazılamıyor.
Yabancaşmış elitler mevcut eğitim sistemi yoluyla devamlı olarak kendini türetir . Bu sınıf , eğitim sistemi içinde kendi "türünü devam ettirecek" belli bir enstrüman bulmuştur. Ayrıca bu , bir kısır döngü oluşturur . İnsanlar , problemin ne olduğunu görebilmek için eğitim almalıdırlar . Fakat eğitim aldıklarında artık ' ya problemi görmez ya da doğru şekilde göremezler .
Pek çok şey öğrendik, …öğreneceğimiz daha pek çok şey var. Kısır döngü içinde dolanıp durmuyoruz, yukarı doğru ilerliyoruz sürekli, çember dediğin bir spiraldir, birçok basamağını da çıktık bu spiralin.
Narsist ve Bağımlı Kişilik Özellikleri Hakkında
Öncelikle başlıkta bahsedilen özellikler tam anlamıyla kişilik bozukluğu olmayabilir, sadece bu bozuklukların bazı özelliklerine de sahip olunduğu anlamını taşıyabilir. Narsistik özelliklere sahip kişilerle bağımlı kişilik özelliklerine sahip kişiler genelde birbirlerini...
234373
3.721 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.