Kitap
Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli

Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.1
215 Kişi
834
Okunma
198
Beğeni
7,3bin
Gösterim
116 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 3 sa. 17 dk.
Adı
Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli
Basım
Türkçe · Türkiye · Nehir Yayınları · Ekim 2004 · Karton kapak · 9789756711582
Diğer baskılar
"Yaşarsınız oğlum, yaşarsınız" dedi. "Eğer Allah'ın emirlerine uyarsanız her şeyin üstesinden geleceksiniz." Biraz sustuktan sonra gülümseyerek ekledi: "Sakın ha İvan! Yangını kimin çıkardığını söyleme! Sen, herhangi bir insanın kabahatini örtersen Allah da senin iki kabahatini affeder!"
4 mağazanın 19 ürününün ortalama fiyatı: ₺8,57
8.1
10 üzerinden
215 Puan · 31 İnceleme
Pelin Deliçay
Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli'yi inceledi.
126 syf.
·
4/10 puan
Tolstoy benim için sevip sevmediğime emin olamadığım bir yazar; bazı kitapları insanı öylesine içine çekiyor ki kendini bir anda romanın içinde buluyorsun, bazı kitapları ise insanları yalnış düşüncelere sevk ediyor. Mesela bu kitabı fakir olmanın iyi bir şey olduğunu huzuru ve mutluluğu beraberinde getirdiğini söylüyor, fakat bu çok yanlış bir yaklaşım maddi sıkıntı çekmek övünülesi bir durum değildir. Benin görüşüme göre insanlar bulundukları konumla övünmeyip kendileri için hep daha iyisini istemelidirler. Bunun dışında kitap, "insan neyle yaşar" da olduğu gibi dini ibretlik hikayelerden oluşuyor. açıkcası "pahalıya patlıyor" gibi bazı hikayeleri bana fazlasıyla anlamsız geldi, doğrusunu söylemem gerekirse Tolstoy'un bu kitabı sevmediğim kitapları arasında yer alıyor.
Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
alpaka kraliçesi
Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli'yi inceledi.
175 syf.
·
21 günde
·
8/10 puan
Tolstoy okumak isteyenlere güzel bir ilk kitap olabilir!
İlk olarak ortaokuldayken ''İnsan ne ile yaşar?'' ile tanıdığım yazar Tolstoy'un bunun dışında herhangi bir kitabını okumadığımı belirtmek isterim. ''Ateşi kıvılcımken söndürmeli'' Tolstoy'a henüz yabancı olan ve eserlerini okumak isteyenlere tavsiye edeceğim bir kitap. Kitapta 6 adet hikaye var ve hikayeler genel olarak ''iyi ve kötü, yaşam ve ölüm, sevgi temalı. Ben en çok son hikaye olan ''Çaresiz Hastanın Ölümü'' nü beğendim. Tolstoy'un insanın iç dünyasını işleyiş tarzıyla ilgili pek çok güzel şey duymuştum ve bu son hikaye ile de buna şahit olmuş oldum.Tolstoy'un insanların iç dünyasını bu denli derin ve etkili ele alması beni oldukça etkiledi.. Kütüphanemdeki henüz okumadığım diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum!
Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Gamze Kuş ☾
Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli'yi inceledi.
175 syf.
·
1 günde
·
7/10 puan
Kötüyü değil, kötülüğü yok etmeli. İyi insanlar ancak böyle çoğalır. Tutuşturan elle değil, kıvılcımla mücadele etmeli. İyilik istiyorsak eğer dünyada, ateşi kıvılcımken söndürmeli.(kapak kımından) >Kitabı okurken hemen İnsan Neyle Yaşar kitabını hatırlattı çünkü içinde 3-4 tane aynı hikaye yer alıyordu açıkçası onu okuduğum için pek farklı gelmedi bu kitap bana ama geneli baz alırsak hepsi öğüt verici hikayeler ve genel olarak güzel o kitabı okuduysanız bunu okumanızı pek tavsiye etmem ama bu kitabı okursanız diğer kitabı okumanızı mutlaka tavsiye ederim çünkü 10 tane hikaye varsa da asla İnsan Neyle Yaşar kısmını dolduramaz bu hikayeler genel olarak güzel okunabilir.
Ateşi Kıvılcımken Söndürmeli
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
32