Başka Şansın Yok

8,1/10  (12 Oy) · 
38 okunma  · 
7 beğeni  · 
904 gösterim
"İlk kurşun göğsüme isabet ettiği an, kızım aklıma geldi."

Doktor Marc Seidman göremediği bir saldırgan tarafından vurulduğu gün karısı Monica öldürülmüş, altı aylık bebekleri Tara bilinmeyen kişilerce kaçırılmıştır. Hastanede gözünü açtığı andan itibaren kızından haber almak için her türlü ihtimalin ucunda ışık arayan Marc'ın aklında tek bir şey vardır: Kızına kavuşmak için son bir şansa sahip olmak.

Tara'yı bulma pahasına, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı tehlikeli ve kimseye güvenemeyeceği bir dünyaya adım attığında ise, genç adamı namlunun ucunda umut ve özlem dolu karanlık


"Kitabın geneline hâkim olan gerilim atmosferi, kimi zaman nefes kesici boyutlara ulaşıyor."
-Chicago Sun-Times-

"Kurnazca ve dâhiyane şekilde kurgulanmış Başka Şansın Yok'ta kendine özgü bir hayat var."
-The New York Times-

"Zaten zor olan bir yolculuk aile, aşk ve kaybedilenler söz konusu olunca daha da iç acıtıcı bir hal alıyor."
-Houston Chronicle-
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2016
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786051861210
 • Orijinal Adı:
  No Second Chance
 • Çeviri:
  Derya Engin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
fazilet özdiker 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Harlan Coben'in okuduğum son kitabı. Kitabın basımı bir ara yoktu o nedenle okuyamamıştım. Ancak Martı Yayınevi sayesinde yeniden basımı yapıldı ve hemen alıp okudum. Kitaba gelince, sayfaları nasıl çevirdiğinizi anlayamayacaksınız. O kadar sürükleyiciydi ki elimden bırakamadım. Hatta sonlara doğru çok duygusallaşmama neden oldu.. Marc kızını kurtarmak için neleri göze alacak merak ediyorsanız mutlaka okumalısınız.

Serdar Poirot 
29 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Mark Seidman, bir gün kurşunlanır. Uyandığında karısı Monica'nın öldürüldüğünü ve kızı Tara'nın kaçırıldığını öğrenir. FBI Ajanı Thecher ve polis dedektifi Regan işi soruşturmaktadır. Mark ise avukatı Lenny'den yardım almaktadır. Fidyecilere 2 milyon dolar öder ancak kızını bulamaz. 18 ay sonra tekrar fidye isterler. Bu sefer işe polisi karıştırmaz ancak eski sevgilisi ve eski FBI ajanı olan Rachel'dan yardım ister. Polis ve FBI Mark'dan şüphelenmektedir ancak pek çok cinayetten sonra suçsuz olduklarını anlarlar. İşin içinde çocuk kaçakçılığı vardır ve eski bir dizi yıldızı olan Lydia ve Heshy yakalanır. Ancak Tara hala bulunamamıştır ve Mark'ın evinde işlenen suçları kimin işlediği belli değildir. Katil hiç beklenmedik bir isimdir. Mark katili bulabilecek midir? Tara'ya kavuşabilecek midir? Rachel ile ilişkisi nasıl devam edecektir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.

mithrandir21 | Uğur D. 
12 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Coben'in bir bakıma acemilik dönemi romanı sayılan ama ilk romanı bile çok kaliteli olan bir yazarın acemilik dönemi romanı. Diğer seri dışı romanları kadar başarılı olmasa da ve diğer tüm romanları gibi kaçırılma veya kaybolma ile alakası olsa da son sayfasına kadar merak içinde okunan bir roman.

Mehtap Akbudak 
24 Ara 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Elinize aldığınızda bırakmak istemeyeceğiniz, gerilimi, heyecanı, korkuyu, kahramanların psikolojik sıkıntılarını iliklerinizde hissedip ,şimdi ne olacak diye tahminler üreteceğiniz harika bir kitap... Acaba hayatta kime güvenmekte doğru ya da yanlış yaptım diye düşündüren bir kitap.

Tuncay YILDIRIM 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Harlan COBEN'in acemilik dönemi kitabı olmasına rağmen hayranı olduğum yazarın en iyi kitabı..
Merak, korku ve heyecan çok iyi harmanlanmış.

Kitaptan 3 Alıntı

fazilet özdiker 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Harlan Coben - Başka Şansın Yok
Blaise Pascal adında bir fizikçinin Ateizme karşı ortaya koyduğu ve Pascal's Wager olarak anılan kural : "Ben yaratıcıya inanırım. Eğer yoksa inanmakla hiçbir şey kaybetmem, ama varsa inanmamakla çok şey kaybederim."

Başka Şansın Yok, Harlan Coben (Martı Yayınevi)Başka Şansın Yok, Harlan Coben (Martı Yayınevi)
fazilet özdiker 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Harlan Coben - Başka Şansın Yok
İnsan zihninin, aslında içi yılanlarla dolu karanlık bir dehliz olduğunu öğrendim.

Başka Şansın Yok, Harlan Coben (Martı Yayınevi)Başka Şansın Yok, Harlan Coben (Martı Yayınevi)