Adı:
Hoşça Kal Demeden
Baskı tarihi:
18 Ağustos 2016
Sayfa sayısı:
559
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053483403
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Play Dead
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Mükemmel hayat ve ondan daha mükemmel bİr suç hİkâyesİ…

Eski süper model ve başarılı iş kadını Laura Ayars ile Celtics takımının yıldız oyuncusu Dan Baskin hayatlarını birleştirecekleri imzayı atar atmaz trajedi kendini gösterir. Avustralya'da balayını geçirirlerken, David tuhaf bir not bırakıp yüzmeye gider ve bir daha da dönmez. Hayatının aşkını kaybetmiş, acılar içindeki Laura ise gerçeği ararken kendini yalanlar ağıyla örülü, yıllar öncesine dayanan bir düzenbazlığın içinde bulur.

"Gerilimi ve yoğun beklenti yaratan anlatımıyla baştan sona okuyucunun dikkat kesilmesini sağlayan, sürükleyici bir kitap."
-New York Daily News-

"Bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim. Bu kadar derine işlenmiş bir komplonun ortaya çıkış biçimini görmek gerçekten de enteresan. Bunu yapmak ciddi bir yetenek gerektiriyor."
-Vintage Sorrow-

"Bir gerilim kitabına yakışır konu ve anlatımıyla, her sayfada daha fazlasını bilmek isteyeceksiniz. Harlan Coben, olayların nasıl çözüleceği konusunda okuyucunun merakını canlı tutuyor ve gerekli olan sürpriz unsurunu sürekli yaşatıyor."
-Epinions-

"Karakterler, oturmuş kişilikleriyle dikkat çekiyor, hikâye oldukça yaratıcı, betimlemeler ise kuvvetli… Harlan Coben'e aşina olanlar için bu kitap onun sade hikâye anlatıcılık yeteneğini bir kez daha gözler önüne seriyor."
-Caroline Trent-Gurbuz-
(Tanıtım Bülteninden)
350 syf.
·Beğendi·9/10
Kesinlikle,Harlan Coben bu kitabı ile efsaneleşti gözümde. Nefes almadan okunacak bir eser. Laura sonunu asla tahmin edemiyor. Cinayetleri işleyenin kim olduğunu öğrenince şaşırıp,insanın neler yapabileceğine hayretiniz bir kez daha artacak...
İyi okumalar...
350 syf.
·3 günde·Puan vermedi
bu da neydi böyle?son sayfaya kadar hopladım durdum 559 sayfa olmasına rağmen resmen bir günde bitti
Öncelikle itiraf ediyorum,harlan coben ismini görünce başka hiçbir şeye bakmadan alıyorum o kitabı. İyi de yapıyorum bu kitabın önsözünü okurken acemilik kitabı olduğunu ve bolitar serisinden olmadığını öğrenince hayal kırıklığı yaşadım. İlk 50 sayfa kadar da karışık geldi. "Sen misin araştırmadan alan,oh olsun sana" demeye başlamıştım ki olaylar bir başladı...evet,polisiye seviyorum ve çoğu zaman sonunu biliyorum ama tam bildim dedim harlan amca bir şey çıkardı "aaa öyle değilmiş" dedim. Ve bu son ana kadar devam etti. Mükemmel bir aşk,fedakarlık,ihanet,entrika ve ebeveynlerin limanında kalan sıcacık bir aile... hepsi vardı kitapta. Aslında söylenebilecek çok şey var ama sözcükler yetersiz,o derece iyi geldi bana. Kurgudan kafamı kaldırıp dilbilgisi,imla ve yazım hatalarına bile bakamadım var mı diye. Özetle ;Ben soluksuz okudum. Siz de noooolur okuyun ve çok sevin e mi kitapla kalın.
350 syf.
·Beğendi·10/10
Harlan Coben, Hoşça Kal Demeden de bir kez daha beni kendisine hayran bıraktı . Yeni evli çiftin, balayında iken basketbolcu kocanın ortadan kaybolup, güzel eşin kocasının ardından yaşadıklarını Coben' in zekice kurgusu sayesinde iki gün sürmeden okudum.
350 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitapla ilgili ilginç bir anım var.Ben hayatım boyunca okuduğum sadece 3 kitapta ağladım ama bu ağlama kesinlikle duygusal anlamda değildi.Benim sahip olamadığım bir yeteneğin başka bir insanda olmasına karşı kıskançlıktan oluşan ağlamaydı.Harlan Coben bu kitapta da benim beklediğim her şeyi vermeyi başardı ve en sevdiğim kitaplarından biri Hoşçakal Demeden
350 syf.
·5 günde·9/10
Bu sefer yazarın işleyişi farklıydı. Ama yine de performansı zirvede olan yazar, okurlarını büyük bir gizemin içine sürüklüyor. Katili bilmeniz imkansız hale geliyor. aaaa işte buldum dediğiniz anda yazarın kalemi size gülüyor ve fısıldıyor; hayır, yine yanıldın, romanın sonunu bekle yoksa bir daha yanılgı içinde olacaksın diye bağırıyor... Ama ben bu bağırtılara kulak asmadan katili tahmin etmeye çalıştım ve yenildim... Yazarın profesyonel kalemi her zamanki gibi beni gafil avladı. Bence her okur bu inanılmaz derecede etkileyici olan romanı okumalı, okutmalı...
350 syf.
·Puan vermedi
Harlan coben i inanılmaz beğenirim ve ismini bile duymam yeter kitabı almam için. Bu kitap da böyleydi okuduğum için mutluyum ama diğer kitaplarına göre daha basit bir kitaptı ama yine de çok güzeldi . Entrikalı ve gizemli bir kitaptı genel olarak beğendim
350 syf.
Geceye bir söz bırakmak yerine sitenin asıl amacına uygun olarak bir inceleme bırakayım.

Harlan Coben

Her ne kadar okumak için geç kaldığımı düşünsemde, hiç okumama şansızlığından kurtulmam ayrı bir şans. Polisiye roman okuyupta hala yazarı ve eseri okumayanlar ve bu tarzı okumak isteyipte başlayamayanlar için ideal bir yazar ve ideal bir kitap. Yazar, ilk gençlik yıllarının bir kurgusu olduğunu kitabın başında ifade edip sizi okuma konusunda tereddüte düşürsede, bu tereddüte sizi pişman edecek bir olay örgüsü ve sonla karşılaşacaksınız.


Kendi oluşturduğu markaya sahip eski bir model Laura ve Boston Celtics oyuncusu David iki ana karakter. Geçmişin hatalarının bugünü ve geleceği freni patlamış zihinlerle kararları ve hayatları nasıl değiştirdiğini Coben akıcı ve mükemmel bir biçemle aktarmış.

Ha çözüldü ha çözülecek diye sayfalarda yol alırken her defasında ummadığınız ve tahmini zor olaylarla, ters köşelerle karşılaşabileceğiniz ustaca bir roman.

Keyifli okumalar.
350 syf.
·Beğendi·9/10
Klasik Coben romanı ama işleyiş bu sefer farklı. Genelde Coben kitaplarında kaybolan kişinin nereye, ne şekilde kaçıp veya kaybolduğunu, ne için kaçtığını yada neden kaybolduğunu ya da kaçırıldığını düşünürüz ama bu sefer kişinin ne yaptığını, ne şekilde kaçtığını biliyoruz sadece neden yaptığını merak ediyoruz ama ne merak etme. Yazar kitabın ortalarına doğru okura verdiği soru işaretlerinin cevaplarını veriyor ama hala merak artıyor, sayfalar hızlı hızlı çevriliyor ve Coben bizi o kadar çok kitabın içine gömüp savunmasız, düşüncesiz bırakıyor ki sonunda da yumruğu yiyip nakavt oluyoruz resmen. İlk roman olmasına rağmen bana göre Karanlık Fotoğraf ile yazarın en iyi romanlarından. Büyük puntolar, kolay okunan hafif çevirisi ile gerçekten de 1 - 2 günde bitirilebilecek harika bir aile içi gerilim romanı.
350 syf.
·8/10
Başta kitapta gerilim bulamadığım için biraz canım sıkıldı açıkcası. Romantik bir çizgide ilerliyordu ve ilk Harlan Coben kitabım olduğu için hiç araştırmadan alma pişmanlığını başta biraz yaşadım sanırım. Sonrasında işler ilginçleşmeye başladı. Kimin ne yaptığını, kimin kim olduğunu öyle güzel saklıyor ki yazar okudukça pişman oluyor insan başta beğenmediğim ve romantik bir kitap bu dediğim için. Yazarın farklı kitaplarına da mutlaka bakacağım. Var mı önerisi olan? Kitap içeriğinden bahsetmeyeceğim fakat emin olun bir süre sonra sayfalar akıyor zira kitap okuyamama dönemime denk gelmişti 2 günde bitirdim. Öyle aktı işte düşünün. Yağmurlu bir İzmir günü, kitap okumayıp da ne yapacağım değil mi? Herkese keyifli okumalar..
350 syf.
·7 günde·9/10
Harlan Coben'in ilk kitabı olması ve giriş bölümündeki açıklamalar, kitaba biraz tereddütlü yaklaşmama sebep oldu lakin tereddüte hiç de gerek yokmuş. Aynı tempo aynı heyecan ve aynı Harlan Coben hic farkı yok bence. Hani hikayenin içinde bazı tezatlar var lakin göze batmıyor. Tavsiye ediyorum...
350 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Dersler sebebiyle uzun zamandır elime kitap alamazken, kütüphaneme dönüşümü bu kitapla yapmak istedim. Harlan adını gördüğüm an kitabın adına bakmadan alıyorum zaten.. Bu da pişman olmadığım bir diğer kitabı. Müthiş bir akıcılığı, özgünlüğü ve şaşırtma yeteneği olan bir kurgu olmuş resmen. Son 2-3 bölüme kadar neyin ne olduğunu çözemiyorsunuz bile. Çözdüğünüzü sandığınız her an aslında çözemediğinizi görüyor ve daha da zevkle okumaya devam ediyorsunuz. Katilin kim olduğuna dair ara ara ipucu verildiğini fark ediyorsunuz ama sonrasında başka olaylar o ipucunun üstünü kapatıyor. "Yok canım, o olamaz" diyorsunuz istemsizce.. Tek solukta bitirebileceğiniz bir başka Coben şaheseri.. :)
559 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Kitabı açtığınız an karşınıza yazar tarafından bir uyarı geliyor; artık ben bu adam degilim, bu benim ilk kitabım ile başlayan ve okuduğunuz an kitabı bırakıp büyük ihtimal başka bir Harlan Coben kitabını seçmenize sebep olacak bir yazı.

Gelin görün ki, bu uyarı Harlan Coben'in şu zamana kadar okuduğum en iyi kitabında olması da ayrı bir sinirlerimi bozuyor.

Harlan Coben şu andaki olay örgüsünü ya da karakterlerini bu şekilde işlemiyor bu doğru. Örnek vermek gerekirse Myron Bolitar serisinde karakterlerin mizah seviyesi çok yüksek ve en ciddi durumlarda bile sanki Marvel filmindeymişsiniz gibi durumla alakasız espriler yapılabiliyor. Kitabın sonunda bile karakterleri karıştırma olasılığınız var ve genel olarak okuduktan kısa bir süre sonra kitap aklınızdan %99 oranında çıkıyor.

Hoşça Kal Demeden'de durum çok çok ayrı; Karakterler son derece ciddi ve hepsi çok iyi sindirilmiş durumda asla birbiryleriyle karışmıyor. Diğer yandan okumamın üzerinden 3 yıl geçse de hâla hatırlamaktayım. Bazı bölümler polisiye için bile fazla cinsellik içeriyor, bundan belki rahatsız olabilirsiniz. Ama bunu da saymazsak eğer son derece akıcı olduğunu söyleyebilirim.
...aşk insanı kör edebiliyor, zalim ve bencil biri haline getirebiliyordu. Hayal bile edemeyeceği şeyler yaptırabiliyordu.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hoşça Kal Demeden
Baskı tarihi:
18 Ağustos 2016
Sayfa sayısı:
559
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053483403
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Play Dead
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Mükemmel hayat ve ondan daha mükemmel bİr suç hİkâyesİ…

Eski süper model ve başarılı iş kadını Laura Ayars ile Celtics takımının yıldız oyuncusu Dan Baskin hayatlarını birleştirecekleri imzayı atar atmaz trajedi kendini gösterir. Avustralya'da balayını geçirirlerken, David tuhaf bir not bırakıp yüzmeye gider ve bir daha da dönmez. Hayatının aşkını kaybetmiş, acılar içindeki Laura ise gerçeği ararken kendini yalanlar ağıyla örülü, yıllar öncesine dayanan bir düzenbazlığın içinde bulur.

"Gerilimi ve yoğun beklenti yaratan anlatımıyla baştan sona okuyucunun dikkat kesilmesini sağlayan, sürükleyici bir kitap."
-New York Daily News-

"Bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim. Bu kadar derine işlenmiş bir komplonun ortaya çıkış biçimini görmek gerçekten de enteresan. Bunu yapmak ciddi bir yetenek gerektiriyor."
-Vintage Sorrow-

"Bir gerilim kitabına yakışır konu ve anlatımıyla, her sayfada daha fazlasını bilmek isteyeceksiniz. Harlan Coben, olayların nasıl çözüleceği konusunda okuyucunun merakını canlı tutuyor ve gerekli olan sürpriz unsurunu sürekli yaşatıyor."
-Epinions-

"Karakterler, oturmuş kişilikleriyle dikkat çekiyor, hikâye oldukça yaratıcı, betimlemeler ise kuvvetli… Harlan Coben'e aşina olanlar için bu kitap onun sade hikâye anlatıcılık yeteneğini bir kez daha gözler önüne seriyor."
-Caroline Trent-Gurbuz-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 247 okur

  • Ferhat Taş
  • Mercan Fırat
  • Nihal Gerez Sevindik
  • Mithat
  • TANER AYAZOĞLU
  • Gülay Kurtar
  • emir yılmaz
  • Celine
  • kader gül
  • Furkan Can Yakışır

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%1.5
14-17 Yaş
%10.3
18-24 Yaş
%11.8
25-34 Yaş
%20.6
35-44 Yaş
%36.8
45-54 Yaş
%16.2
55-64 Yaş
%2.9
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%66.1
Erkek
%33.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%38 (30)
9
%25.3 (20)
8
%20.3 (16)
7
%12.7 (10)
6
%3.8 (3)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0