Geri Dönüş Myron Bolitar Serisi 4

8,2/10  (42 Oy) · 
141 okunma  · 
31 beğeni  · 
1.701 gösterim
Hepimizin geçmişe dönüp düzeltmek istediği hataları, herkesten sakladığı sırları vardır. Hepimiz bazen sevdiklerimizi çirkin gerçeklerden korumak için yalan söyleriz. Ancak bir ailenin mutluluğu karşılıklı yalanlarla örülü bir oyundan ibaretse, eninde sonunda gerçekleri anlatacak birileri mutlaka çıkar.

Yirmi yıl önce, kazanmasına kesin gözüyle bakılan bir turnuvayı son anda kaybeden ve hayatı bir daha asla eskisi gibi olamayan Jack Coldren, yıllar sonra aynı yerde, aynı turnuvada finale kadar yükselmeyi başarmıştır. Ancak unvanını son kez olsun geri alıp, geçmişiyle hesaplaşmasına ramak kalmışken oğlunun kaçırıldığı haberi gelir. Eski bir dostun yardım çağrısına kulak tıkayamayan Myron Bolitar kayıp çocuğun izinde, yüksek sosyeteden ucuz kenar mahalle otellerine kadar uzanan; zenginler, katiller ve yalancılarla dolu bir çemberin içinde bulur kendini. Çember daraldıkça en karanlık sırlar ortaya çıkacak, zamana karşı nefes nefese bir mücadeleye girişen Myron Bolitar bu kanlı oyunun kurallarını yeniden yazacaktır.

"Harlan Coben günümüzün en iyi gerilim ve gizem ustası."
Dan Brown

"Baş döndürücü bir aksiyon. Sürükleyici diyaloglar. Olağanüstü düğümlerle birbirine bağlanan bu kitabı bir solukta okuyacaksınız."
Toronto Star

"Akıcı bir öykü, zekice diyaloglar. Sürprizlerle dolu, asla tahmin edemeyeceğiniz bir son. Harlan Coben gerilim romanlarına yepyeni ve heyecan dolu bir soluk getiriyor."
The Armchair Detective

"Macera, gerilim, heyecan ve mizahın eksik olmadığı müthiş bir roman… Harlan Coben okuyucuyu merak içinde baştan sona kadar esir ediyor."
The Newark Tribune

"Çılgınca bir eğlence… Mizah duygusu yüksek ve perspektif sahibi yazarı övmemek mümkün değil. Zekice gözlemler, unutulmaz çizgilerle ölümsüzleşen karakterler ve sürprizlerle dolu bir kurgu."
The Atlanta Journal
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  467
 • ISBN:
  9786055420611
 • Orijinal Adı:
  Back Spin
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
15 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

HARLAN COBEN deyince şöyle bir düşünmek gerekir: Kitaplarının akıyor oluşu, profesyonelliği, başarısı, zekası beni kendine her okuduğum kitabıyla hayran bırakıyor. HARLAN COBEN, romanında okuyucuyu şaşırtmayı, merakta bırakmayı seven yazarlar arasında yer alıyor. Romanındaki sonuçları, katilleri hiç doğru tahmin edemiyorsunuz. Kurguya, teşhis edilen katillere ağzınız açık kalıyor benim gibi. Ben HARLAN COBEN kalemini seven biri olarak, bu romanını da çok başarılı ve sürükleyici aynı zamanda, zekice buldum diyebilirim. Siz de henüz bu romanı okumadıysanız, kesinlikle tavsiye ediyorum. Elinizden düşüremeyeceksiniz. Yazarın okumadığım bütün kitaplarını okumak istiyorum.