Ben Bir Devrimciyim

8,0/10  (1 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
200 gösterim
John Steinbeck emekçilerin yaşam koşullarını gerçekçi ve samimi bir üslupla işlediği öykü ve romanlarıyla dünya çapında elde ettiği başarının yanı sıra dönemin önde gelen yayıncıları tarafından aranan bir muhabir ve köşe yazarıydı. Ben Bir Devrimciyim, Steinbeck’in yoksulluk ve emek sömürüsünden ırkçılık ve ayrımcılığa, mevcut politik ve sosyal atmosferden savaş cephelerindeki izlenimlerine, kırka yakın dergi ve gazete için kaleme aldığı yazılardan derlenmiş en kapsamlı seçki. Yalnızca ödüllü bir yazarın değil, düşüncelerini sakınmadan dile getiren, yaşamını tüm açıklığıyla anlatmaktan çekinmeyen, eleştirilmekten yılmayan, çelişkiye düşmekten korkmayan ve polemikten kaçmayan “gerçek” bir insanın, çağına dair derinlemesine izlenimleri... Nobel Edebiyat Ödülü’yle taçlandırılmış Steinbeck’in yazma tutkusunun toplumsal mücadelelere ve tarihsel olaylara bakış açısıyla harmanlandığı bu eser, her kuşaktan Steinbeck okuru için yeni bir perspektif vaat ediyor. (Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  492
 • ISBN:
  9789755708683
 • Çeviri:
  Abdullah Yılmaz
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
DUA 
 03 Oca 10:53 · Puan vermedi

Kitap hakkında sitede hiç bilgi bulunmadığı için bir kaç satır bir şey yazmak istedim.

Kitabı John Steinbeck in şahane romanlarından biri zannederek okudum daha doğrusu ne olduğunu anlayabilecek kadar okudum.

Zaten kitap John Steinbeck'in değil. Çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış olan makale ve denemelerini bir kitapta toplamışlar. Devrimden falan bahsetmiyor. Ancak yazar olmak isteyenler yazarlık bölümündeki makaleleri okuyarak John Steinbeck'in muhteşem yazarlık derslerinden faydalanabilirler.

Ha bu arada Fareler ve İnsanlar aslında bir tiyatro oyunuymuş. Gereken ilgiyi göremeyince roman olarak tekrar yazılmış.