Benim Delilerim

8,7/10  (7 Oy) · 
22 okunma  · 
6 beğeni  · 
533 gösterim
Elimde bomba, avazım çıktığınca iki kez haykırdım:
Yat! Yaaat!

Nasıl dehşetle bağırmışım ki çember olmuş subaylar birden yerle bir oldular. Bomba elimde, içi başka tür bombalarla dolu sandığa ters dönüyorum ki, öteki bombalar da patlamasın. Tam dönüşüm sırasında, gümmm... Ben yerdeyim, her yanımdan kanlar fışkırıyor. Ya sakat, ya yarım kaldıysam... Ölmedim diye bende bir üzüntü ve elbet çok büyük bir utanç... Size bu olayın daha müthiş biyanını anlatayım. Tabur komutanım Binbaşı Ziya Bey, bomba patladıktan sonra tepeye çıkmış, tabancası elinde haber bekliyor. Ne haberi? Subaylardan ölenler olursa, tabancasının namlusunu şakağına dayayıp tetiğe basacak. Çünkü benden sonra sorumlu o...
(Tanıtım Bülteninden)

Kitaptan 1 Alıntı

Tuco Herrera 
 07 May 23:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aziz Nesin' e şizofren hayranından 11 sene sonra gelen mektup =)
"Dün gece saat 9 suları, uykuya dalmadan düşümde ne gördüm biliyor musun ? hani 1959 sonlarında ben sana ilk defa Akşam gazetesine gelmiştim.gelmeden de sana telefon edip geleyim mi diye sormuştumda , sen niçin geleceksin demiştin, yani isteksizdin, ben de seni çok görmek istiyordum.senin yanına geldiğimde ,sen küçük siyah bir masada oturuyordun da , bana Gelincik sigarası vermiştin, sigaradan bir tane de sen almıştın, ben de kibrit çıkarırken , sen, bende de var falan demiştin...fakat ben sana karşı utangaç olduğumdan - yani öyle olduğumdan - konuşamamıştım da , bilmediğim bir nedenle gözlerim sulanmıştı. sen gidip içerden şapirografla yazılı, daha basılmamış bir yazını getirdindi de , ben okumak istediğimde okutmamıştın...yanından ayrılırken de bana darılmamamı söylemiştin.İŞTE O GÜN ÜZERİNDE ÜTÜSÜZ KAHVERENGİ BİR GİYSİ VARDI.AYAKKABILARIN DA KAHVERENGİYDİ.AYRICA ÜSTÜNDE CEKET YOKTU DA , BEBE YAKALI KALIN KIŞLIK KAZAĞIN VARDI.İŞTE DÜN GECE YATARKEN O PANTOLONUNU GÖRDÜM.BİR DİZİ ESKİYİP ERİMİŞ...HAYROLSUN DİYE İÇ GEÇİRDİM.."

(Mektubun yazım tarihi 1980 )

Benim Delilerim, Aziz Nesin (Sayfa 32 - Nesin Yayınevi - 12. baskı)Benim Delilerim, Aziz Nesin (Sayfa 32 - Nesin Yayınevi - 12. baskı)